تنبلي تخمدان

من تنبلي تخمدان دارم
گاهي مرتب هستم و گاهي نامرتب حتي ممنكه تا 20 روز يا بيشتر هم پري نشم

دوست دارم زودتر بچه دار بشم

چيكار كنم؟؟؟؟؟؟
من موهاي زائد هم روي سينه و روي چانه ام دارم

من تخمدانم ضعيفه و تخمك بزرگي كه قابليت باروري داشته باشه آزاد نميكنه

سال پيش به خاطر نا مرتب بودن پريود هام و پر مويي به پزشك مراجه كردم سونو
گرافي رفتم همه چي طبيعي ونرمال بود ولي ازمايش هورمونهام نه دكتر به من گفتن هورمون زنانت كم كاره برام
قرص سيپروپتون كامپاند تجويز

كمكم كنيد چيكار كنم كه زود باردار بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام مجدد! آرزوجان! تا از نرمال شدن هورمون ها و پایین آمدن هورمون مردانه مطمئن نشویم نمی توانیم به زود باردار شدن امید وار شویم . تحت نظر درمانگر حاذقی درمان مرتب و آزمایشات منظم در طول دوره درمان جهت چک هورمونها را آغاز کنید با اینکار خود به خود تخمک گذاری هم از سر گرفته می شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام كارشناس عزيز

من ديروز رفتم سونو گفت فوليكولاي 3 و 5 داري
البته من اين ماه فقط در حد لكه بيني پريود شدم و تا حالا اينجوري سابقه نداشته كه پريود بشم هميشه شديد بوده
با حساب خودم كه اين لكه بيني ها رو پاي پريودم گذاشتم روز سوم ميشد كه رفته بودم سونو و گفت اون فوليكولا رو دارم
به حساب خودم 7 روز ديگه بايد قانونا فوليكولام رشد كرده باشند و به حدوداي 18 برسند درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من با حساب خودم روزاي نزديكيم ممكنه به عاشورا يا تاسوعا بخوره اگه بخوام آمپول hcg بزنم
آيا اون روزا نزديكي ايرادي نداره؟ يعني از نظر شرعي گناه نداره؟؟؟؟؟؟؟برام مهمه

و اينكه آيا من زمان رشد فوليكولمو درست حساب كردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من روز 3 پريم فوليكولاي 3 و 5 داشتم و به حساب خودم 7 روز ديگه كه ميشه روز 10 سيكلم بايد فوليكولام رشد كرده باشند درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من اين ماه هيچ دارويي هم نخوردم ولي چرا پري هام به صورت لكه بيني بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آيا ممكنه نشونه اينه كه سيكل بدون تخمك گذاري اي داشتم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :cry:

كارشناس محترم نهايت سپاس گذاري رو از شما دارم به خاطر لطف و كمكتون

هميشع موفق باشيد در زندگي :lol:

سلام
بله آرزوجان! درست محاسبه کردید تا7 روز دیگر هم (اگر قرار باشد درست رشد کنند) هرکدام باید 17 میلی متر حدوداً رشد کنند.
بله سیکل کاملاً بی نظم می تواند نشان از نداشتن تخمک گذاری بدهد. اما این قطعی نیست.
از لحاظ شرعی د رایم لینک مطالب مفیدی ست اما در رابطه با این شبهای خاص مطلبی ندارد:
http://www.firooz.com/modules.php?name= ... ge&pid=267
شاید بازهم سرچ کنید بیابید یا از دفتر مرجعتون سوال کنید.
كارشناس مامايي فيروز

ممنون کارشناس عزیززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززززز

راستی من اگه روز 10 پری رفتمو فولیکول خوب داشتم و خواستم آمپول بزنم اشکال نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی اشکال نداره تو روز 10 آمپول بزنم یا باید بذارم که روز 13 پری برسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون فردا میشه 10 روز که از لکه بینی گذشته و میشه 6 روز که از خونریزیم گذشته حالا من نمیدونم بگم روز 10 هستم یا بگم 6 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به هر حال 1 هفته پیش من فولیکول 3 و 5 داشتم
حالا ببینم فردا رشدشون چه جوری بوده

بازم ممنون از لطفتون :wink:

امروز رفتم سونو فوليكول 10 داشتم تو تخمدان سمت راستم و چند تا 5 و 6 هم بود توي هر 2تا تخمدان
به نظرتون خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من ماه پيش به زور قرص فوليكولام به 9 ميرسيد اونم روز 13
اما اين ماه با خوردن عرق رازيانه و بومادران به 10 رسيد اونم روز 6 پري

حالا من اين سوالات رو دارم:

1) اندازش خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟

2) شرمنده من از كي نزديكي داشته باشم؟؟؟؟
3) نميخواد بذارم به 18 برسه و بعد برم آمپول hcg بزنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

4) اما سوالم اينه من از روز 1 آذر دچار لكه بيني شدم اما از روز 5 آذر خونريزي پري اومد مثل هميشه
حالا با اين اوصاف من از روز لكه بيني رو براي شروع روز اول پري حساب كنم يا از روز 5 آذر كه خونريزي داشتم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

5) اگه از روز لكه بيني رو روز اول حساب كنم براي روز 10 پري فوليكول 6 كمه؟درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟
6) اما اگه روز 5 رو روز شروع پري حساب كنم روزي كه رفتم سونو ميشه روز 6 پري و فكر كنم براي روز 6 پري فوليكول 10 خوب باشه درسته؟؟؟؟

بازم ممنونم كه صميمانه وقت ميذاريد و به سوالات من جواب ميديد
هميشششششششششششششششششه موفق باشيد

آرزوجان! سلام
اگر جمع لکه بینی جدای از خونریزی شماست و خود خونریزی به اندازه ی یک قاعدگی همیشگی شما طول کشیده پس شما روز 6 بودید که سونو دادید و فولیکول 10 برای آن زمان مناسب است.اما اگراینطور نبوده و روز 10 بوده باشید کمی کوچک است.
آمپول فقط زمانی که رشد کافی کرده باشد باید تزریق شود. نزدیکی هم لااقل از 4 شب بعد باید از سونوی مذکور آغاز شود.
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

سلام امروز روز 9 پریودم بود
رفتم سونو گفت تخمدان سمت راستم بزرگترین فولیکولش 11.5 هست همونی که سه روز پیش 10 بود
در عرض 3 روز 1.5 تا افزایش داشته

بده یا خوب؟
روز 6 پریودم فولیکول 10 داشتم و روز 9 پریودم فولیکول 11.5 شده بود

1) من باید بذارم به 18 برسه؟؟
2) یعنی روزی .5 تا بهش اضافه شده؟؟؟؟؟

من همچنان منتظر پاسختون هستم

باززززززززززززززززززززززززززم ممنون

چرا دیگه جواب نمیدید

من دیشب به حد شدید زیر دلم درد میکرد که نشستن برام سخت بود
امروز روز 11 پری هستم

من شب 7 و 9 پری نزدیکی داشتم

البته دل دردم بعد از یه نیم ساعتی خوب شد و خیییییییییییییلی کم درد میکرد