فولیکول و قرص اگنوگل

با سلام

ممنون از کارشناس عزیز بابت راهنماهاشون.
در مورد قرص اگنوگل می خواستم بدونم آیا استفاده کردن ازش موثر هست یانه؟؟
برای من که تخمک گذاری ندارم ممکنه در چند سیکل آینده با استفاده از این قرص فولیکول داشته باشم؟؟
راستش نمی خوام از قرص های تحریک کننده تخمدان استفاده کنم مثل کلومیفن و ....
یه سوال دیگه هم دارم چند ماهی هست که از مدروکسی پروژسترون استفاده می کنم از روز 15 ده شب هر شب 2 تا.احساس می کنم از زمانی که شروع به استفاده کردم سیستم بدنم به هم ریخته، ماه اول 4 روز پس از استفاده ترشحات واژنم قهوه ای شد و ماه دوم هم به فاصله 14 روز 2 بار پریود شدم یعنی روز تخمک گذاری مجددا پریود شدم با وجود فولیکول خوبی که داشتم.از اون ماه به بعد هم فولیکول نداشتم.
اگه از این ماه استفاده نکنم ممکنه مشکلی برام به وجود بیاد؟؟

سلام
دوست عزیزم! مدروکس پروژسترون باعث تنظیم خونریزی های رحمی می گردد. آیا زمانیکه برای شما تجویز شد قاعدگی های منظمی داشتید که اکنون ندارید؟
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از پاسختون کارشناس عزیز
درسته که مدروکسی خونریزی های رحمی رو تنظیم می کنه ولی نمی دونم چرا برای من این طوری شد!!!
اردیبهشت سال پیش 10 روز تاخیر داشتم که دو تاآمپول پروژسترون زدم و پریود شدم. تا مهر ماه خونریزی هام دقیق و منظم شد. مهرماه دوباره 10 روز تاخیر داشتم که این بار علاوه بر دو تا آمپولی که زدم از روز 15 هم مدروکسی رو برام تجویز کردن.
قبل از اینکه مدروکسی رو مصرف کنم هیچ وقت این اتفاقات برام نیوفتاده بود که مثلا ترشحات قهوه ای داشته باشم و یا اینکه دو بار پریود شم. البته تاخیر داشتم مثلا 3-5 روز ولی هر ماه پریودم معمولی بود. خواستم پریودم منظم شه که دکتر مدروکسی رو تجویز کرد.
الان هم دو سه ماهی هست که خونریزی هام تبدیل به لکه بینی های سیاه و غلیظ شده. حجمش یه کم ازلکه بینی بیشتره ولی خونریزی معمولی نیست. خشک هست.
احتمال داره به خاطر مصرف مدروکسی باشه؟؟
اگه از این سیکل استفاده نکنم ممکنه مشکل به وجود بیاد؟؟

سلام
دوست عزیز! با توجه به شرح حالی که دادید حتماً نیاز است که تحت نظر درمانگر بالینی کلاً داروهاتون رو تغییر دهید. چراکه این وضع سیکل اصلاً طبیعی نیست و نیز نمی توان آنرا فقط به مدروکسی پروژسترون نسبت داد.ممکن است آژمایشات کاملتری برای شما درخواست شود...
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
ممنون کارشناس عزیز
به پزشک مراجعه کردم. ایشون گفتن مدروکسی رو قطع کنم. تا سیکل های قاعدگی به روال عادی برگرده. و مدروکسی درسته که خونریزی های رحمی رو منظم می کنه ولی موجب می شه که رحم نازک و نازک تر بشه و در دراز مدت خونریزی های قاعدگی کم می شه(من 9 ماهه که مدروکسی مصرف میکنم)
الان سوالم اینکه برای تقویت بدنم چه داروهایی به نظرتون مصرف کنم؟ مثلا نیاز هست از مکمل های آهن و ... استفاده کنم؟
داروهای گیاهی هم اگه هست بهم معرفی کنید.....

ممنون از راهنمایی هاتون....

با سلام

من این ماه مدروکسی رو مصرف نکردم و امروز روز 21 سیکل هست و ترشحات واژنم قهوه ای رنگ شده و یه مقدار هم رحمم درد می کنه. سیکل های من 31-32 روزه هست.
آیا با قطع مصرف مدروکسی این علائم بوجود آمده؟؟

سلام
دوست عزیزم! با قطع یک درمان هورمونی احتمال خونریزی نامنظم و یا عدم تعادل هورمونی وجود دارد. اگر این قضیهريال یک لکه بینی باشد و مربوط به همین تایم از سیکل فقط باشد ممکن است مربوط به تخمک گذاری هم باشد اما اگر ادامه دار شود مربوط به بی نظمی ست.
فراموش نکنید ترشحات قهوه ای با لکه بینی متفاوت است و می تواند مربوط به عفونت باشد(البته اگر ادامه دار شود...)
كارشناس مامايي فيروز

با سلام

ممنونم کارشناس عزیز
این لکه بینی ها ادامه داره دقیقا مثل اولین بار که از مدروکسی استفاده کردم...
آیا این عدم تعادل هورمونی مربوط به همین سیکله یا ممکنه در سیکل های بعد تکرار بشه؟؟
معاینه شدم عفونتم خیلی کمه و زخم هم ندارم.
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان