کیت تخمک گذاری2

باسلام مجدد و عرض خسته نباشید.
من قبلا یه سوال با تاپیک "لکه بینی شروع پریودی است؟" مزاحمتون شدم و شما جوابمو دادید.

(((((با سلام و خسته نباشید.من 29 سال سن دارم.همیشه پریودی هام با 2 یا 3 روز لکه بینی شروع میشه .یعنی روز اول یه کم لکه بینی روز دوم بیشتر و از روز سوم به بعد خونریزی شروع میشه(لکه بینی و خونریزی پشت سر هم).گاهی اوقات پریودی 6 روز طول میکشه گاهی وقتا 8-9 روز.حالا میخوام بدونم من روز اول پریودیم رو روز اول لکه بینی حساب کنم ؟ چون در تشخیص روز تخمک گذاری مشکل دارم میشه شما راهنمایی کنید. تاریخ پریودی های من به شرح زیرهتاریخ اولین لکه بینی و به دنبالش شروع خونریزی)
14 فروردین-12 اردیبهشت-12 خرداد-10 تیر-5 مرداد-6 شهریور-5 مهر-5 آبان-9آذر-6 دی-6 بهمن-8 اسفند

من از آبان ماه برای بچه دار شدن اقدام کردم که هنوز موفق نشدم.میشه بگید سیکل من چند روزه هست؟تخمک گذاری روز چندمه؟شانس بارداری چه روزی بیشتره؟

در ضمن من معاینه داخلی و سونوگرافی داخلی انجام دادم و مشکلی نداشتم!)))))

جواب شما:

((((سلام
دوست عزیز! از آشنایی با شما خوشبختم!
در مورد شما:همان اولین روز لکه بینی روز اول قاعدگی شما محسوب می شود و سیکلهای شما:
مبین 27 تا 34 روز متغیر بوده اما میانیگن 30 روزه است با یان حال ما برای اینکه تخمک گذاری را از دست ندیهم باید کل این بازه را در نظر بگیریم:
یعنی تخمک گذاری از 13 تا 20 سیکل امکان دارد اتفاق بیافتد که البته این امکان حول و حوش روزهای 14تا 17 سیکل بیشتر است .
نزدیک به قصد بارداری هم باید در 2 روز پیش از تخمک گذاری و روز تخمک گذاری رخ دهد.

.حالا 2 سوال دیگه داشتم:

1-دکتری که سونوگرافی کرد قرص داکسی سایکلین برام نوشت که هم خودم و هم شوهرم از روز 1-10 پریودی روزی 1 عدد استفاده کنیم برای 2 دوره و اگه بعد از دو دوره باردار نشدم دوباره مراجعه کنم.میخوام بدونم دلیل تجویز این قرص چیه و اینکه من از همون روز اول لکه بینی استفاده کنم یا از روز شروع خونریزی؟

2-من از روز 11 پریودی( از شروع لکه بینی) تا دیروز که 16 بود از کیت تخمک گذاری استفاده کردم که خط پائین خیلی کمرنگ بود.فقط یه دونه دیگه کیت باقی مونده که امروز استفاده کنم.میخوام ببینم آیا باید بازم کیت بخرم؟تا چه روزی باید کیت رو تست کنم؟ شما گفتید دوره من 30 روزه است تو بروشورش نوشته از روز 14 (برای دوره 30 روزه) تست آغاز شود.آیا من خیلی زود شروع به گرفتن تست کردم؟

ممنون از توجهتون.منتظرم.

سلام
دوست عزیز! روز 1 پریود برای شما همان اولین روز لکه بینی ست(با توجه به شرح حال قبلی)
اما در مورد دارو:

دردوره 30 روزه احتمال تخمک گذاری در روزهای 16تا 19 سیکل بیشتر است.(از آنجایی که کیت 34-36 قبل از تخمک گذاری مثبت می شود پس باید حتماً در سیکل شما در روزهای 14 تا 17 این کیت باید استفاده گردد)
اما برای اطمینان بهتر است این بازه را بیشتر بگیریم. و شما اشتباه نکردید اما اگر تا روز 17 هم مثبت نشد بهتر بود تا 19 ام ادامه می دادید. تا شمخص شود بالاخره در این سیکل تخمک گذاری داشته اید یا خیر...
كارشناس مامايي فيروز

سلام
دوست عزیز! روز 1 پریود برای شما همان اولین روز لکه بینی ست(با توجه به شرح حال قبلی)
اما در مورد دارو:

دردوره 30 روزه احتمال تخمک گذاری در روزهای 16تا 19 سیکل بیشتر است.(از آنجایی که کیت 34-36 قبل از تخمک گذاری مثبت می شود پس باید حتماً در سیکل شما در روزهای 14 تا 17 این کیت باید استفاده گردد)
اما برای اطمینان بهتر است این بازه را بیشتر بگیریم. و شما اشتباه نکردید اما اگر تا روز 17 هم مثبت نشد بهتر بود تا 19 ام ادامه می دادید. تا شمخص شود بالاخره در این سیکل تخمک گذاری داشته اید یا خیر...
كارشناس مامايي فيروز

سلام مجدد
دوست عزیزم طبیعی این است که افراد در هر سیکل تخمک گذاری داشته باشند غیر طبیعی این است که در سیکلهای متوالی تخمک گذاری نداشته باشند که به این افراد نابارور گفته می شود برخی هم دچار کاهش قدرت باروری هستند یعنی در برخی سیکلها تخمک گذاری دارند و در برخی ندارند که این افراد به اصطلاح کاهش قدرت باروری دارند.
اما این توضیحات دوست عزیز ممکن است اصلاً مربوط به شما نباشد صرفاً جهت اطلاع عرض کردم.
چراکه هنوز به ما اثبات نشده که تخمک گذاری نداشته اید حتی اگر تا 19 ام هم مثبت نشد ما نمی توانیم تشخیص قطعی بر نداشتن تخمک گذاری در این سیکل شما بگذرایم زیرا کیت ها تخمک گذاری در عین دقت بالا، موارد استثنایی هست که تشخیص نمی دهد بنابراین در صورت منفی ماندن کیت در 2-23 سیکل باید از سایر روشهای اثبات تخمک گذرای بهره بگیرید(زیر نظر درمانگر)
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:سلام مجدد
دوست عزیزم طبیعی این است که افراد در هر سیکل تخمک گذاری داشته باشند غیر طبیعی این است که در سیکلهای متوالی تخمک گذاری نداشته باشند که به این افراد نابارور گفته می شود برخی هم دچار کاهش قدرت باروری هستند یعنی در برخی سیکلها تخمک گذاری دارند و در برخی ندارند که این افراد به اصطلاح کاهش قدرت باروری دارند.
اما این توضیحات دوست عزیز ممکن است اصلاً مربوط به شما نباشد صرفاً جهت اطلاع عرض کردم.
چراکه هنوز به ما اثبات نشده که تخمک گذاری نداشته اید حتی اگر تا 19 ام هم مثبت نشد ما نمی توانیم تشخیص قطعی بر نداشتن تخمک گذاری در این سیکل شما بگذرایم زیرا کیت ها تخمک گذاری در عین دقت بالا، موارد استثنایی هست که تشخیص نمی دهد بنابراین در صورت منفی ماندن کیت در 2-23 سیکل باید از سایر روشهای اثبات تخمک گذرای بهره بگیرید(زیر نظر درمانگر)
با سلام مجدد
من کیت تخمک گذاری را تا روز 24 امتحان کردم باز هم یک خط پررنگ و یک خط کمررنگ بود مثل مابقی روزها و در کمال تعجب در روز 26 پریود شدم!

مصرف قرص داکسی سایکلین را شروع کردم.هنوز هم نمیدانم دلیل تجویز این دارو چیست.

خیلی نگرانم آیا من مشکل ناباروری دارم؟؟

آیا احتیاجی به استفاده مجدد از کیت در این ماه هست؟؟از چه روزی باید شروع کنم؟؟

دوست عزیزم در حال حاضر ما مشکلی دال بر ناباروری در شما ندیده ام.اینطور که فرمودید: اقدام ناموفق برای بارداری از آبان ماه داشتید(که این مساله خودش به شخصه بیانگر مشکل میست چراکه بارداری زمان می خواهد و فقط بعد از 12 ماه باید به دنبال مشکل بود)
مساله دوم هم: پررنگ نشدن خط دوم در کیت است(بهتر است این سیکل از مارک دیگری استفاده کنید یعنی ممکن است خطای آزمایشگاهی کیت بوده باشد)از روز 12تا19
اگر هم در این سیکل باز خط دوم پررنگ نشد می توانید ازدرمانگرتان بخواهید تا از روشهای دیگر اثبات تخمک گذاری، نظیر سونوی سریال، از وجود تخمک گذاری در سیکلهای شما مطمئن شود.
داکسی سایکلین برای درمان عفونتها به کار می رود.
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:دوست عزیزم در حال حاضر ما مشکلی دال بر ناباروری در شما ندیده ام.اینطور که فرمودید: اقدام ناموفق برای بارداری از آبان ماه داشتید(که این مساله خودش به شخصه بیانگر مشکل میست چراکه بارداری زمان می خواهد و فقط بعد از 12 ماه باید به دنبال مشکل بود)
مساله دوم هم: پررنگ نشدن خط دوم در کیت است(بهتر است این سیکل از مارک دیگری استفاده کنید یعنی ممکن است خطای آزمایشگاهی کیت بوده باشد)از روز 12تا19
اگر هم در این سیکل باز خط دوم پررنگ نشد می توانید ازدرمانگرتان بخواهید تا از روشهای دیگر اثبات تخمک گذاری، نظیر سونوی سریال، از وجود تخمک گذاری در سیکلهای شما مطمئن شود.
داکسی سایکلین برای درمان عفونتها به کار می رود.
با سلام و خسته نباشید.
اگه خاطرتون باشه قبلا عرض کردم که از آبان ماه تصمیم به بچه دار شدن گرفتم.الان که دارم تاریخ پریودی و نزدیکی هامو نگاه میکنم میبینم من تو هیچ دوره ای "روز تخمک گذاری" نزدیکی نداشتم.با توجه به تاریخ پریودی ها و کسر عدد 14 ازشون روز تخمک گذاری این طور بدست اومد:20-13-16-18-11.همون طور که میبینید هیچ نظمی وجود نداره.ماه آبان که من اصلا حول و حوش تخمک گذاری نزدیکی نداشتم.ماه آذر و دی 1 روز قبل از تخمک گذاری و بهمن و اسفند دو روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی داشتم.ماه قبل هم از روز 11 تا 24 کیت تخمک گذاری استفاده کردم که منفی بود و وقتی پریود شدم دیدم دوره 25 روزه بوده و ممکنه زمانی که من شروع به تست گرفتن کردم تخمک گذاری تموم شده بوده باشه.
نمیدونم هزاران هزار فکر تو ذهنم میگذره و آزارم میده و تنها جایی که کمی آروم میشم اینجاست.این ماه از روز 7 شروع به استفاده از کیت کردم تا روزی رو از دست ندم ولی کیتها 7 تا بیشتر نیست و تا روز 13 تموم میشه.متاسفانه هزینه اش هم سنگین میشه که بخوام تا آخر ماه استفاده کنم.نمیدونم چطوری باید روز تخمک گذاریمو معلوم کنم.خیلی هم ترشح ندارم که بشه از روی اون و تغییراتش تشخیص داد. چه کنم؟؟ :cry:

سلام
دوست عزیزم این خبر، تقریباً خبر خوبیه؛ چراکه لااقل می دانیم در این چند ماه اقدام درست صورت نگرفته بوده است. اما خوب ایده آل این است که سیکلهای شما اختلاف روز به این فاحشی نداشته باشد. خود این اختلاف روز ممکن است به نفع عدم اطمینان از تخمک گذاری باشد. نتیجه اینکه از نظر من بهتر است برای تنظیم سیکلها با درمانگرتان مشورت کنید خود این تنظیم هم به سرعت بارداری شما کمک می کند هم بهتر می توانید از زمان تخمک گذاری استفاده کنید.
یک نکته مجزا: نزدیکی دو روز پیش از تخمک گذاری تا روز تخمک گذاری، از نظر زمان بندی به قصد بارداری مقبول هستند.
موفق باشید...
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:سلام
دوست عزیزم این خبر، تقریباً خبر خوبیه؛ چراکه لااقل می دانیم در این چند ماه اقدام درست صورت نگرفته بوده است. اما خوب ایده آل این است که سیکلهای شما اختلاف روز به این فاحشی نداشته باشد. خود این اختلاف روز ممکن است به نفع عدم اطمینان از تخمک گذاری باشد. نتیجه اینکه از نظر من بهتر است برای تنظیم سیکلها با درمانگرتان مشورت کنید خود این تنظیم هم به سرعت بارداری شما کمک می کند هم بهتر می توانید از زمان تخمک گذاری استفاده کنید.
یک نکته مجزا: نزدیکی دو روز پیش از تخمک گذاری تا روز تخمک گذاری، از نظر زمان بندی به قصد بارداری مقبول هستند.
موفق باشید...
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما کارشناس صبور و مهربان

راستش من تا قبل از اینکه اقدام به بارداری کنم سیکلم تقریبا منظم بود یعنی جز مرداد ماه که مسافرت بودم و فکر میکنم به خاطر تغییر آب و هوا زودتر پریود شدم در مابقی ماها تقریبا سیکلم مرتب بود اما از آبان ماه به محض اینکه جلوگیری را کنار گذاشتم بی نظمی ها شروع شد.از33-25 روز متغیر بود.به نظر شما من که قبلا پریودی مرتبی داشتم و بعد از اقدام به بارداری به این وضعیت رسیدم باید خودم رو در ردیف قاعدگی های نا منظم قرار بدم یا این بهم ریختگی طبیعی هست!( بعضی ها میگن نشونه آمادگی رحمه)
راستش خانوم دکتری که منو سونو کرد اخلاقش خیلی بد بودو خیلی وحشیانه با من رفتار میکرد . من بعد از معاینه تا یک هفته از ترس از خواب میپریدم و متاسفانه تاثیر بسیار بدی بر روحیه من گذاشت که اولین بار بود به دکتر زنان مراجعه میکردم.شاید به این دلیل هست که زیاد مزاحم شما میشم چون ایشون جواب هیچ کدوم از سوالات منو ندادن و فقط به پول و مریض بعدی فکر میکردن و منو زود از اتاق بیرون کردن.متاسفم.

من دو ماهه اول در طول یک ماه فقط 4 بار نزدیکی داشتم.در ماههای بعدی هم شاید 6-7 بار.به خودم امیدواری میدم که شاید تعداد دفعات نزدیکی کم بوده که تا حالا باردار نشدم.نمیدونم ولی دلم میخواد تا جایی که ممکنه دیگه سراغ پزشک زنان نرم! برام دعا کنید. :cry:
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 114 مهمان