بهترين وسيله برا مطمئن شدن از حاملگي بي بي چكه كه البته هر وقت مطمئن شديد بعدش حتما ازمايش خونم بدين و اگر هم منفي بود چند روز ديگه دوباره استفاده كن ما منتظر خبراي خوب هستيم

مطمئن ترین آزمایش برای تشخیص بارداری درهفته اول، قطع پرید، آزمایش BHCG است.(آزمایش خون) بی بی چک هم نوعی ازمایش است.ولی دقت آن کمتر وامکان اشتباه جواب بیشتر است. سونوگرافی قادر است از روی شکم در هفته های 8و 9 بارداری را تشخیص دهد.

با سلام
من شنبه روز 27 پريودم آز بتا دادم مقدارش 193 بود قبلش هم بيبي چك مثبت بود . آيا بايد با گذشت چند روز آزمايش رو تكرار كرد ؟ چون شنيدم بايد بتا به بالاي 1000 برسه ؟

سلام
این میزان نشان دهنده ی بارداری است و فعلا نیاز به آزمایش مجدد نیست .
میزان این هورمون با بالا رفتن هفته های حاملگی بیشتر می شود . معمولا میزان آن طی هفته ی 3-4 بالای 1000 می رسد .برای مشاهده ی ساک حاملگی ، می توانید آخر هفته 5 بارداری ، یک سونو گرافی انجام دهید.مصرف اسید فولیک را فراموش نکنید .
ان شاء الله دوران خوبی را طی کنید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

من یه سؤال دارم
من این ماه روز 22 ام سیکلم لک دیدم و امروز هم همون شکلی دیدم
کسی هست منو راهنمایی کنه؟
سیکل من 28 روزه اس ولی ماه اول که جلوگیری نداشتیم سر 26 روز لک دیدم 2 روز و بعدش پری شدم این دفعه هم 22 ام لک دیدم
میشه کمکم کنید

سلام عزیزم
اطلاعاتی که دادید ، قدری مبهم است .
"من این ماه روز 22 ام سیکلم لک دیدم و امروز هم همون شکلی دیدم "منظور از امروز یعنی چه زمانی از سیکل ؟؟
"سیکل من 28 روزه اس ولی ماه اول که جلوگیری نداشتیم سر 26 روز لک دیدم 2 روز و بعدش پری شدم این دفعه هم 22 ام لک دیدم "

1. به طور کلی استرس ، مصرف برخی از داروها ، تغیر رژیم غذایی ، ورزش های شدید و ...می تواند تعادل هورمونی را بر هم زده و ایجاد لکه بینی کند .
2. لکه بینی قبل از شروع قاعدگی ، معمولا نیاز به بررسی ندارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست .
3. گاهی در زمان لانه گزینی جنین که معمولا مصادف با قاعدگی بعدی است ، لکه بینی رخ می دهد . بنابر این از این جهت دقت لازم را داشته باشید و آن را با قاعدگی طبیعی یکی ندانید .
4. در صورتی که لکه بینی ها ادامه پیدا کرد با پزشکتان در میان بگذارید . ممکن است نیاز به بررسی هورمونی داشته باشید .
 کارشناس مامایی

سلام.4روزاززمان پری گذشته باهمسرم نزدیکی داشتیم اماهمراه با جلوگیری اما درست 1ساعت بعداز نزدیکی درد شدیدی درکمرم حس کردم ولکه خون باترشح میبینم یعنی باردارم؟

سلام عزیزم
اطلاعاتی که دادید ، قدری مبهم است . آیا 4 روز از اتمام قاعدگی شما گذشته است یا 4 روز است که تأخیر در پریود دارید و به اصطلاح عقب انداخته اید .
اگر مورد اول باشد که بارداری منتفی است و اگر مورد دوم باشد ، برای تشخیص بارداری نیاز به آزمایش خون دارید . به هر صورت علایمی که ذکر می کنید ، صرفا نشانه بارداری نیست .
 کارشناس مامایی

سلام . من درحال حاضر هشت هفته و 5 روز است که باردارم . درآخر هفته 7 سونو کردم که خدارا شکر مشکلی نبود. قلب میزد و اندازه رویان هم 1سانت بود . الان دوسه روزی میشود که دیگر درد سینه و سفتی زیر شکم را ندارم . شکمم در حال رشد بود ولی الان به نظرم به حالت اولیه برگشته .از اول هم خیلی کم حالت تهوع داشتم آنهم بعدازظهرها که الان کمتر شده ولی خدارا شکر لکه بینی یا درد رحم ندارم . چرا حالتهای من کم شده ؟ آیا ممکن است اتفاقی افتاده باشد ؟

با سلام ..من این ماه لتروزول مصرف کردم ....از 15 روز پیش سینه هام خیلی حساس
شدن امروز روز 31 پریودم بوده ....درد وحشتناکی گاه گاه در ناحیه زیر دل و ناحیه تخمدانها دارم .....همینطور گاهی حالت تهوع ....دیروز بتام 10 بود ....گفتن مشکوک و یک هفته دیگه باید تکرارش کنم ......آیا من باردارم؟ با تشکر

سلام عزیزم
لتروزول نیز مانند هر داروی دیگری عوارض جانبی دارد که ممکن است فرد را در طی مصرف گرفتار کند ؛ از جمله :سر درد، سرگیجه، درد عضلانی یا ماهیچه ای، ضعف، خستگی، بی خوابی، گرگرفتگی، سرفه، تهوع، استفراغ، ناراحتی معده، اسهال، یبوست، کاهش اشتها، افزایش وزن و تورم دست ها و پاها. در صورتی که تاری دید ، دوبینی ، تنگی نفس و درد قفسه ی سینه ، فرد را گرفتار کند بایستی حتما با پزشک مشورت شود .
و اما در مورد سؤال شما :علایمی که ذکر می کنید تشخیص قطعی بارداری را محرز نمی کند . تشخیص قطعی بارداری با آزمایش خون و سپس مشاهده ساک حاملگی در سونو گرافی است .
ما را از نتیجه ی بارداری خود مطلع کنید .
 کارشناس مامایی

سلام خسته نباشید.من الان تو دوران عقد هستم.می خواستم ببینم میشه کسی باکره باشه اما حامله هم باشه؟آخه من یک نزدیکی سطحی با شوهرم داشتم.الان هم حالت تهوع دارم هم خیلی اشتهام زیاد شده.اگه ممکنه کمی به من اطلاعات بدهید.آخه من شنیدم اگه مایع خارج شده از مرد روی آلت تناسلی زن هم بریزد امکان حاملگی وجود داره.مرسی.

سلام عزیزم
مایع منی متشکل از ملیون ها اسپرم است . از خصوصیات اسپرم ، حرکت سریع آن است . به نحوی که اگر دخول کامل هم صورت نگیرد و فقط مایع منی روی دستگاه تناسلی خارجی در اطراف سوراخ واژن بریزد ، این اسپرم ها قادر به ورود در واژن و رسیدن به رحم هستند . علایمی که ذکر می کنید قطعا علایم بارداری نیست . اگر از تاریخ مورد انتظار برای قاعدگی تان گذشته است ، به آزمایشگاه رفته و یک آزمایش خون جهت تشخیص بارداری بدهید . در صورت منفی بودن ، به صورت جدی مشاوره ای جهت داشتن یک روش پیشگیری از بارداری در نزدیک ترین مرکز بهداشتی به منزلتان انجام دهید .
 کارشناس مامایی
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 24 مهمان