اندازه ی فولیکول

مدیران انجمن: KarshenaseMamaee, golenarges

نمایه کاربر
KarshenaseMamaee
كارشناس گروه بهداشتي فيروز
تماس:

Re: اندازه ی فولیکول

پستتوسط KarshenaseMamaee » چهار شنبه 23 خرداد 1397, 11:24 am

رزا $ نوشته شده:سلام و خسته نباشید من پریودهام ۲۶ روزه است وامروز روز ۱۲ سیکلم رفتم سونو ویکو فولیکول ۱۲ میلیمتری داشتم و دکترم گفت سه روز بعد مجدد برو سونو ببینیم رشد داشته ایا امکان رشدش هست

سلام
عزیزم سایز فولیکول بهتر بود که بیشتر بود با این حال سونوی بعدی تون رو باید ببینیم
در نهایت باید به 23 میلی حدودا برسد(روزی 2-3 میلی رشد می کند)
كارشناس مامايي فيروز

Zb252695
عضو جدید
عضو جدید
تماس:

پستتوسط Zb252695 » دو شنبه 28 خرداد 1397, 1:00 pm

ممنونم ازپاسختون و وقتی که دراختیارم گذاشتین...عکس رنگی ندارم.سیکلامم فک کنم سی روزست ینی این ماه۲۷پریودشدم ماه بعدحتما۲۷.هرچندماه یبارشاید یکی دوروز عقب یا جلو بیفته.یبارم ۱۴روزعقب افتاد.ولی الان منظمه.خونریزیامم شدیده.قرص ویتامین دی و ای و اسپرین و لتروزل و ی قرص داخل واژنی برام نوشته ک الان شروع کردم استفادش میکنم.الان من چیکارکنم☹️خیلی دوست دارم دوقلو باردارشم یا حداقل دخترباشه.ممنون میشم کمکم کنین

نمایه کاربر
KarshenaseMamaee
تماس:

پستتوسط KarshenaseMamaee » چهار شنبه 30 خرداد 1397, 2:13 am

پس 31 روزه هستید
آسپرین به چه علت؟ با توجه به خونریزی های شدید ...!
خود لتروزول به دوقلوزایی کمک می کند
البته باید با سونوهای به موقع از موثر بودن و کافی بودن محرک های دارویی تخمدان مطمئن شوید
كارشناس مامايي فيروز

Zb252695
عضو جدید
عضو جدید
تماس:

پستتوسط Zb252695 » پنج شنبه 31 خرداد 1397, 7:44 am

نگف سونوبده ولی داروها رو داد اونموقعم که رفتم پیشش گفت وضعت خوبه چطو میگی باردارنشدم.تخمکت خوبه توسه روزم بازبزرگترمیشه.اخه سونوبرام نوشته بوداونم بردم دید...الان من چیکارکنم؟نزدیکی چ موقع بایدباشه؟این ماه امکان بارداری هست بااین داروها؟....ن سی روزست...چون شبش شروع میشه ن خوداون روز :| :?

نمایه کاربر
KarshenaseMamaee
تماس:

پستتوسط KarshenaseMamaee » دو شنبه 4 تیر 1397, 4:44 am

خوب پس تخمک گذاری تون بی مشکل است طبق تشخیص درمانگرتون
ببینی عزیزم برای رخداد بارداری چندین عامل باید نرمال باشند.
به جز تخمک گذاری نرمال؛ اندومتر که لایه داخلی رحم است هم باید به اندازه کافی ضخیم باشد تا لانه گزینی جنین هم بتواند بی مشکل صورت پذیرد.
که سایز اندومتر هم در همان سونویی که برای تخمک.گذاری می دهید مشخص می شود و در صورت نازک بودن و ... از سیکل بعد داروی مناسب دریافت می کنید
عکس رنگی هم باید گرفته شود تا از باز بودن لوله های رحمی مطمئن شویم
انالیز اسپرم باید مرد انجام دهد .
هر کدام از موارد بالا نقص داشته باشد به راحتی جلوی رخداد بارداری را میگیرد
كارشناس مامايي فيروز

Zb252695
عضو جدید
عضو جدید
تماس:

پستتوسط Zb252695 » سه شنبه 26 تیر 1397, 6:58 am

ضخامت اندومترم هشت بود
این ماه بعداستفاده از داروها پریودم سه روز جلوافتادالان روزسومم ولی خون پریودیم قهوه ایه قبلش شکمم دردداشت خصوصا دور ناف.یه دردمبهمی بود.سینمم دردداشت رو سینم رگه ابی پیداشده بود.بعدنزدیکی کمردردگرفتم صبش خونریزی داشتم بلافاصله دردسینمم برطرف شدرگه هم نبود ولی شکم دردو کمردردبود.ببخشیدکه رک حرف زدم.ممنون میشم راهنماییم کنین.الان چه دارویی استفاده کنم؟برابارداری چیکار کنم.
ازمایش اسپرمم که دکتردید گف خوبه

Safarzadeh89
عضو جدید
عضو جدید
تماس:

پستتوسط Safarzadeh89 » چهار شنبه 27 تیر 1397, 11:53 pm

سلام
من تنبلی تخمدان دارم و در صورت منظم بودن پریودم سیکل پریودام 47روزه ست و 10روز خونریزیم طول میکشه
سوالی که دارم اینه من با این شرایط وقتی از روش آی یو آی استفاده کردم،روز 11پریود چهار فولیکول به اندازه های 13,14,14,15داشتم و روز 15سیکلم اسپرم شستشو داده شده به رحمم انتقال داده شد یعنی قبل از تخمک گذاری عادیم
این میتونه دلیلی برای جواب نگرفتنم باشه و تکرار دوباره IUI میتونه نتیجه بده؟
و یه سوال دیگه اینکه تخمکگذاری من اگر روز 33پریودم باشه(14روز قبل از شروع پریود) تا اون روز امکانش هست که به علت طولانی بودن سیکل پریودم، فولیکول ها قبل از رسیدن به مرحله بلپغ از بین برن؟یعنی فولیکول چرخه عمر مشخصی داره؟

نمایه کاربر
KarshenaseMamaee
تماس:

پستتوسط KarshenaseMamaee » چهار شنبه 3 مرداد 1397, 1:37 pm

Zb252695 نوشته شده:ضخامت اندومترم هشت بود
این ماه بعداستفاده از داروها پریودم سه روز جلوافتادالان روزسومم ولی خون پریودیم قهوه ایه قبلش شکمم دردداشت خصوصا دور ناف.یه دردمبهمی بود.سینمم دردداشت رو سینم رگه ابی پیداشده بود.بعدنزدیکی کمردردگرفتم صبش خونریزی داشتم بلافاصله دردسینمم برطرف شدرگه هم نبود ولی شکم دردو کمردردبود.ببخشیدکه رک حرف زدم.ممنون میشم راهنماییم کنین.الان چه دارویی استفاده کنم؟برابارداری چیکار کنم.
ازمایش اسپرمم که دکتردید گف خوبه

اگر موارد دیگر نرمال بوده و به اندازه ی کامل زملن انتظار برای بارداری داشته اید(نمی دانم چند ماه است برای شما) عکس رنگی توصیه می شود
1 سال شده؟
كارشناس مامايي فيروز

نمایه کاربر
KarshenaseMamaee
تماس:

پستتوسط KarshenaseMamaee » چهار شنبه 3 مرداد 1397, 1:46 pm

Safarzadeh89 نوشته شده:سلام
من تنبلی تخمدان دارم و در صورت منظم بودن پریودم سیکل پریودام 47روزه ست و 10روز خونریزیم طول میکشه
سوالی که دارم اینه من با این شرایط وقتی از روش آی یو آی استفاده کردم،روز 11پریود چهار فولیکول به اندازه های 13,14,14,15داشتم و روز 15سیکلم اسپرم شستشو داده شده به رحمم انتقال داده شد یعنی قبل از تخمک گذاری عادیم
این میتونه دلیلی برای جواب نگرفتنم باشه و تکرار دوباره IUI میتونه نتیجه بده؟
و یه سوال دیگه اینکه تخمکگذاری من اگر روز 33پریودم باشه(14روز قبل از شروع پریود) تا اون روز امکانش هست که به علت طولانی بودن سیکل پریودم، فولیکول ها قبل از رسیدن به مرحله بلپغ از بین برن؟یعنی فولیکول چرخه عمر مشخصی داره؟

سلام
دوست عزیزم اگر طول عادی سیکلتون بددون دارو حدود 47 روزه است چون در درنج طبیعی نیست اینکه تخمک گذاری مرتبی نداشته باشید بعید نیست.
سیکلی که هم دارو استفاده کردید احتمال اینکه حدودا 4 روز بعد سونو فولیکول 15 میلی آزاد شود بوده پس iui بی موقع نبوده
در کل به جای iui بهتر است طول سیکلتون و تخمک گذاری تون رو مرتب کنید
البته تشخیص با درمانگر بالینی شماست
كارشناس مامايي فيروز

Zb252695
عضو جدید
عضو جدید
تماس:

پستتوسط Zb252695 » چهار شنبه 10 مرداد 1397, 5:01 pm

بله یک سال شده بیشترم هست....

نمایه کاربر
KarshenaseMamaee