اپیدورال

#1
بیحسی اپیدورال كه به طور مختصر اپیدورال هم نامیده می‌شود،روشی برای تسكین درد است كه اغلب برای زایمان به كار می‌رود.
شیوه انجام اپیدورال به این صورت است كه ابتدا منخصص بیهوشی منطقه‌‌ای در پشت بر روی ستون فقرات را استریل می‌كند.سپس سوزن به درون "فضای اپیدورال" كه بین طناب نخاعی و پرده‌های پوشاننده فرو برده می‌شود.بعد یك كاتتر (لوله تو خالی قابل‌انعطاف) در مسیر سوزن قرار داده می‌شود و سوزن خارج می‌شود.
از طریق كاتتر نصب ‌شده ماده بیحسی،یا گاهی یك ضد درد مخدر،به درون نخاع وارد می‌شود و در نتیجه مادر هنگام زایمان دردی را احساس نخواهد كرد.این ماده بیحسی معمولا بوسیله یك پمپ خودكار تزریق می‌شود.
البته اپیدورال ممكن است توانایی زن را برا ی فشار هنگام زایمان كاهش دهد و در نتیجه زایمان را طولانی‌تر كند.
من با این روش عمل سزارین رو ÷شت سر گذاشتم و خیلی هم راضی بودم. از مزایای اون اینه که درد در بیش از 90% از خانم‌ها به طور كامل از بین می‌رود. شما كاملا به‌هوش باقی می‌مانید. می‌تواند به كنترل فشار خون بالا كمك نماید. می‌تواند كنترل زایمان، و اعتماد به نفس را به شما بازگرداند. داروهای بی‌حسی موضعی امروزه دقیق‌تر از گذشته شده‌اند و شما ممكن است متوجه شوید كه پاهایتان كاملا بی‌حس نیستند. و اولین کسی هستید که صدای فرزندتان را می شنوید.


#2
کسی رو میشناسم که بعد اپیدورال واقعا اذیت بود. درد شدید در ناحیه پشت داشت. حتی وقتی کودکشون رو شیرمیدادن واقعا اذیت بودن. برای همین من خیلی ترسیدم. بنظر شما دلیلش چی بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
ارسال پست

بازگشت به “سزارین با بی حسی نخاعی یا اپیدورال”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان