نتيجه سونوگرافی

سلام من روز ۲۱ سيكلم سونوگرافی كردم كه نتيجه به اين صورت هست: اندازه رحم ۴۴در۴۲در۴۰ ميلی متر و ضخامت آندومتر ۱۳ ميلي.
اندازه تخمدان راست ۳۹ در ۲۴ ميلی و يك فوليكول به اندازه ۱۹ ميلی مشاهده ميشود.
اندازه تخمدان چپ ۳۲ در ۲۱ ميلی و فوليكولی مشاهده نميشود.
مايع آزاد رويت نشد و كيست و توده‏ای مشاهده نگرديد.
لطفاً نظرتون رو راجع به اين سونوگرافی بگين.

سلام
دوست عزیز!
تشخیص با درمانگر شماست اما اندازه ی طبیعی رحم در خانمی که تا به حال باردار نشده 6-8 سانتی متر می باشد(اما اینکه آیا این اختلاف کم در اندازه رحم غیر طبیعی تلقی شود تشخیص با متخصص شماست)/ اندازه تخمدانها طبیعی ست./ ضخامت اندومتر در این زمان از سیکل معمولاً 8-11 میلی متر است که تشخیص مورد شما با متخصص است./
به نظر می رسد که فولیکول 19 آماده رها شدن و وقوع تخمک گذاری به احتمال بیشتر در 1-2 روز بعداز سونو می باشد. اما دوست عزیزم سیکل شما مگر چند روزه است که اینقدر دیر تخمک گذاری رخ می دهد آیا 32 روزه یا بیشتر است؟
در پناه خدا
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

سلام من نتيجه سونوگرافی رو به دكتر نشان دادم ولی چيز خاصی نگفتند،سيكل من معمولاً ۲۸ يا ۲۹ روز هست.اندازه رحم كه كوچك هست آيا خطرناكه؟ البته من به اين مركز سونوگرافی شك دارم،علت اينكه اندازه رحم كوچك هست چيه؟

سلام
دوست عزیز همانطور که عرض کردم معمولاً این میزان اختلاف طبیعی تلقی می شود و نیز تشخیص همان است که درمانگر شما گذاشته اند.
اما معمولاً در سیکلهای 28-29 روزه نهایتاً باید تخمک گذاری تا 18 سیکل صورت بگیرد و نه دیر تر...
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 63 مهمان