منفی شدن دایمی جواب کیت تخمک گذار

سلام.بااین ماه میشه5ماه که برای اولین بارداری اقدام کردم و خبری نشده .این دوره از روز 11پریود شروع به استفاده از کیت تخمک گذاری کردم ولی تا الان که روز 20 دوره هستم جواب منفی بوده. باتوجه به اینکه دوره من بین 28تا33 روز متغیره( ودکترم گفته رنج طبیعی داره) آیا میتوان گفت در دوره سیکلم تخمکی آزاد نمیشه؟ آیامیتوانم برای تشخیص دقیق زمان تخمکگذاری (بدون تجویز پزشک)از سونوی واژینال استفاده کنم؟چه روزی از دوره برای اینکار مناسبه؟ودرهر دوره چندبار انجام میدن؟عوارض یا ضرری هم داره؟ من30 ساله هستم وهمسرم35 سالشه ممنون میشم اگه زود جوابمو بدین واقعا نگرانم.

سلام
دوست عزیز اولاً از آنجایی که اغلب تخمک گذاری خانم ها بین 11 تا 14 روز پیش از شروع سیکل بعدی ست و سیکلهای شما 33 روزه هم دارد پس تا 22 ام سیکل احتمال تخمک گذاری وجود دارد.
ثانیاً برای اینکه مشخص کنیم که فردی تخمک گذاری ندارد باید چند سیکل متوالی تست را انجام دهیم و تازه در صورت منفی بودن آنهم باز با یک روش دیگر مانند پایش سونوگرافیک هم باید مطمئن شویم و سپس تشخیص بگذاریم.
سونوگرافی هم در اکثر مراکز نیاز به تجویز دارد( شکمی و واژینال) که البته اگر اسرار دارید می توانید از هر پزشکی که دسترسی آسانتری به او دارید درخواست کنید.معمولاً میانه ی سیکل و یا 1-2 روز قبل از آن مناسب است.
براتون موفقیت آروز دارم دوست عزیز
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 80 مهمان