ساک حاملگی

سلام کارشناس جونم بازم منم سیبیا همش مزاحم شرمنده
امروز رفتم سونو واژینال ساک حاملکی 5 mm دکترم منو ترسود نگرانم دوباره 2 هفته بعد باید برم سونو نظر شما چیه ؟؟
ببخشیدا از دست من راحت نمی شین

سلام
دوست عزیزم طبق آخرین قاعدگی که منظم هم بوده شما در تاریخ سونو، 6 هتفه و 4 روز بوده اید که خوب ما انتظار داشتیم در این سونو ساک با ایعاد 20 میلی متر و کیسه زرده را هم ببینیم اما عزیزم فعلاً نمی شود قضاوت کرد باید دید سونوی بعدی چه می شود...؟
نگران هم نباشید اگر ساک در حد 20 میلی بود اما کیسه زرده و فتال پل دیده نمی شد این معنای خوبی نداشت اما فعلاً یافته های سونو با خودش مطابقت دارد و مشکل عدم تطابق با آخرین قاعدگی ست که باید دید...
در ضمن عزیزم اگر سوالی در ذهن شما پاسخ داده شود نه تنها ناراحت نمی شوم خوشحال هم می شوم که بپرسید...
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس جونم ازتون ممنونم
می شه بگین این زمان بارداری جطوری حساب می شه؟
بعد من به حساب خودم 16 بهمن تخمک گذاریم بوده ، قبلش نزدیکی داشتم ولی 4 روز قبل که با اطلاعات من اگه اسپرمی هم وارد بدنم شده باشه از بین رفته ؟
یعنی عمل لقاح انجام شده البته با اطلاعات من که شاید هم نادرست باشه 11 اسفند که سونو دادم هنوز 4 هفته نشده ؟
کارشناس جونم جواب سونو را کامل براتون می نوسم
رحم با ابعاد mm 97*60*45
اندومتر ضخیم 4 mm در قسمت پروگزیمال آن ناحیه اکولونست کوچک با هاله اکوژن در اطراف با دیامتر تقریبی 5 mm که به نفع وجود early gestational sac (کمتر از 5w)
کانون هایپو اکو 34*33 در سمت راست رحم به نفع میوم (ساب سروز)
تخمدان راست با ابعاد 29*24 و چپ 32*18 اکو نرمال
در آدنکس ها و کولدوساک خلغی ضایعه ای دیده نشد
مایع آزاد در لگن مشهود نیست.
سونوگرافی کنترل از جهت بررسی سلامت حاملگی به فاصلع 10 روز الی 2 هفته توصیه می شود.
امکان داره حاملگی من دیر تر باشه اینطوریه.؟
برام دعا کنید
راستی دو هفته دیگه می خوام برم سونوگرافی مرکز ونک اونجا خوبه ؟؟؟
بازم مرسی

سلام
عزیزم اسپرم تا 7 روز هم می تونه زنده بماند و این محال نیست.
اما سن بارداری در صورت منظم بودن قاعدگی طبق قرار داد از اولین روز آخرین قاعدگی ست نه تخمک گذاری (یعنی این سنی هم که در سونو ذکر شده و کلاً تمامی سنها بر این اساس است )
با این حال فعلاً تا پیش از سونوی بعدی ماب باید احتمال را بر دیرتر شروع شدن بارداری بگذاریم.
از این مرکز اطلاعی ندارم
راستی در مورد میوم پزشکتون چیزی نگفتند؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس جونم
میوم پزشکی یعنی چی؟ :oops:
راستی اینایی که تو سونو گفتن یعنی چی ؟؟ :oops:
توکل به خدا ایشاله که دو هفته دیگه همه چی درست باشه :wink:
برام دعا کنید

آهان میوم همومفیبروم درسته ؟؟ نه چیزی نگفتن ولی به مرکز سونو گرافی که رفته بودم شک داشت گفت اونوقت می گن چرا به مریضات نمی گی بیان پیش ما :)

سلام
می خواستم راهنماییم کنید تو سونوگرافی من نوشته بود فوندوس رحم arcuvate دیده میشود(دوشاخ ناقص) و ساک حاملگی در حد فاصل دو شاخ فوندوس قرار گرفته. در ضمن من هفته هفتم بارداری هستم و چهار روزه که خونریزی در حد متوسط دارم دکترم گفته احتمال سقط دارم میشه به من در این زمینه اطلاعات بدید.

sibiya نوشته شده:ببخشيدا کارشناس جونم مي شه يه مرکز خوب سونو بهم بگي پرس و جو کردم گفتن اطهري تو تخت طاووس ولي زنگ زدم گفتن بعد عيد تا اون موقع من ديونه مي شم
بله عزیزم به پیغام خصوصی تون مراجعه کنید...
كارشناس مامايي فيروز

دوست عزیز!سلام
تشخیص با متخصص بالینی ست
وضعیتی که با داشتن رحم دوشاخ فرق می کند، حفظ باروری ست یعنی اینکه پس از بارداری مراقبت های بیشتر لازم دارد و بسته به اینکه رحم دوشاخ از چه نوعی ست(چون انواع مختلف دارد: گاهی این شاخ اضافه ی رحم، کوچک است و گاهی هر دوقسمت هم اندازه هستند و ...) وضعیت ایمنی باروری متفاوت می شود که نیاز به بررسی و تحت نظر بودن زیادی دارد .
عزیزم بارداری با وجود رحم دوشاخ (همان که رحم دیواره دار هم نامیده می شود- البته باید در تشخیص آن دقت شود -) کمی پر خطر تر از بارداری های با رحم نرمال است. -کمی افزایش احتمال سقط و زایمان زدرس در آن گزارش می شود- پس اولاً باید قبل از شروع شدن این بارداری ها توسط یک متخصص حاذق، مشاوره شوید و با صلاح دید ایشان اقدام نمائید. ثانیاً به علت بیشتر بودن احتمال سقط و زایمان زودرس، ممکن است سونوگرافی های مرتب و کاهش چشمگیر فعالیت در بارداری، به شما توصیه شود.
البته دوست عزیزم از اونجایی که پیامد حاملگی در ناهنجاری رحم، ممکن است به محل لانه گزینی رویان( جنین سن پایین) در یک سیکل خاص نیز بستگی داشته باشد،( یعنی یک بارداری به علت مناسب بودن محل لانه گزینی موفق بوده اما بارداری بعدی ناموفق و یا بالعکس) باشد.
برای توضیحات بیشتر هم به لینک زیر مراجعه نمائید:
http://www.firooz.com/modules.php?name= ... opic&p=321
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام وخسته نباشید به حضور کارشناس محترممیخواستم بدونم با میوم 8سانت ناحیه فوندوس رحم (دیواره خلفی رحم )وقاعدگی نامنظم 28ساله میشه حامله شد آیا خطری هم برای بارداری وجود داردیا خیر با تشکرازشما؟منتظر جوابتونم ممنون

سلام
رز عزیز! به لینک زیر مراجعه کنید عزیزم:
http://www.firooz.com/modules.php?name= ... highlight=
به علاوه در نظر داشته باشید یکی از تحقیقاتی که در این زمینه انجام شد نشان داد :
داشتن ميوم در طول بارداري ريسك فاكتوري براي افزايش عوارضي چون خونريزي سه ماهه اول بارداري، سقط خود به خودي سه ماهه اول بارداري، جفت سرراهي، پرزانتاسيون غيرسفاليك، خونريزي پس از زايمان و زايمان سزارين مي باشد.
ولي ميزان زايمان زودرس، پارگي زودرس كيسه آب، جدا شدن زودرس جفت و محدوديت رشد داخل رحمي در گروه داراي ميوم تفاوت آماري معني داري با مادران دیگر نداشت.
اما ميزان خونريزي پس از زايمان در گروه داراي ميوم با قطر بزرگ تر از5 cm بيشتر از گروه داراي ميوم با قطر مساوي و كوچك تر از 5 cm مي باشد.
نتیجه گیری:
دشاتن میوم در بارداری؛ مستلزم آموزش بيمار وآمادگي پرسنل زايماني براي كنترل عوارض احتمالي حين و پس از زايمان مي باشد.
كارشناس مامايي فيروز

Re: ساک حاملگی

سلام خدمت کارشناس عزیز...سوالی داشتم و میخواستم اگه میشه خیلی سریعتر جواب بدید... دیگه دارم از استرس میمیرم...
رفتم سونوگرافی دادم یه سری حرف ها زد که خیلی نگران شدم.. متن سونو رو براتون میفرستم. لطفا راهنماییم کنید:
رحم آرکوئیت یا مقداری septate میباشد. و ساک حاملگی در سمت راست فوندوس قرار دارد.تصویر یک ساک حاملگی حاوی یک کیسه زرده ای و فتال پل کوچک داخل کاویته اندومتری دیده میشود.
راکسیون دسیدوالاطراف ساک طبیعی است.
ضربان قلب دیده نشد.
سن حاملگی بر اساس اندازه گیری GS=34 برابر با 8w+4d است.
درادنکسها ضایعه فضاگیر دیده نشد.
Missed aboration مطرح است.

ازتون خیلی ممنونم و خیلی خیلی خواهش میکنم زود جواب بدید... البته کمی خون ریزی هم دارم...
دکتر هم گفته برو سقط کن ولی شنیدم که تا 11 یا 12 هفتگی ممکنه صدای قلب بچه شنیده نشه...
نظرتون چیه؟؟؟؟

Re: ساک حاملگی

سلام
تشخیص با درمانگر شما و پس از سنجیدن آزمایش و سونوهای قبلی ست اما به صورت تئوری:
دوست عزیزم ضربان قلب جنین از هفته ی 7 به بعد باید رویت شود.
اما با یک سونو تشخیص قطعی نمی شود
با اختلاف 1 هفته باید واژینال سونو دهید و اگر هنوز ضربان قلب نداشت آن وقت تشخیص قطعی می شود.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان