خروج آب از...

با سلام

من الان چهار ماهه دوقلو باردار هستم و تو ماه پنجم وارد شدم حدود یه ماه پیش موقعی که می خواستم از راه پله پایین برم ناگهان مقدار زیادی آب خارج شد و پله اول خیس شد بعد از اون هر روز آب خارج میشه منتها کم کم ولی ادامه دار هست
چند تا دکتر رفتم و موضوع رو مطرح کردم تشخیص ندادند و گفتن نمی دونند این مایع خروجی چی هست؟

می خواستم بدونم آیا کیسه پاره شده؟ چون خارج شدن آب در بار اول خیلی زیاد بود

آیا ممکن است که آب در کیسه بیش از حد باشد و این آبی که خارج میشه آب اضافی باشه؟

خیلی نگرانم کمکم کنید این اولین بارداری من هست

Re: خروج آب از...

امروز رفتم تاریخ برگه جواب سونو رو نگاه کردم تاریخ یکی دو روز بعد از اون اتفاق بود

تو جواب سونو خط آخر به انگلیسی نوشته بود که مقدار مایع امنیوتیک کافی است.

حالا که شکر خدا کیسه آب سالم هست و مقدار مایه مناسب و کافی هست میشه بفرمائین این آبی که خارج میشه چه چیزی می تونه باشه؟

راستش رو بخواهید هیچ آبی نداریم که خارج شود (و در حدی باشد که پله های خیس شود ) اما مایع آمنیوتیک نباشد. چراکه ترشحات به هیچ وجه به این رقت و نیز زیادی نیستند.
اینکه می فرمائید این آبی که خارج می شه یعنی چند بار به این شدت رخ داده یا اینکه بعد سونوتون که برام نوشتید دیگه این اتفاق نیافتاده؟
كارشناس مامايي فيروز

الان حدود یه ماه میشه بعد از اون اتفاق هر روز آب خارج میشه ولی فقط همون بار اول آب زیاد خارج شد

دقیق بخوام بگم مثل پریود هست هر لحظه مقداری آب خارج میشه بعضی وقتا کم بعضی وقتا زیاد ولی پشت سر هم ( خوبه که پریود مدتش کم هست ولی این نمی دونم چی هست که تا الان طول کشیده ناراحتی و نگرانی هم از همین بابت هست)

هر دکتری رفتم گفته نمی دونه دارم دیونه میشم یعنی تا حالا هیچ مورد مشابهی وجود نداشته؟

یعنی ممکنه این آب ، ترشحات رقیق بارداری باشه.

یه نکته : دو تا دکتر که رفتم برایم استفاده از کلوتریمازول نوشتن یکیشون دو درصد حدود سه هفته پیش و دیگری هم یه درصد تقریبا ده روز پیش. استفاده از اونا هم تا الان تاثیری نداشته.

در آخر ضمن تشکر و سپاس از کمکتون میشه در مورد ترشحات رقیق بارداری توضیح بدین

منظورم همان ترشحات عادی سفید تا بی رنگی ست که در بارداری ممکن است خیلی زیاد شود اما همانطور که عرض کردم قّتش در حدی نیست که به رقیقی ادرار(اما بی رنگ) شبیه شود.
پماد هم برای درمانن عفونت احتمالی شماست اما ترشحات طبیعی بارداری را کاری ندارد
كارشناس مامايي فيروز

سلام
خیر در حدی ست که لباس زیر مرطوب و یا نهایتا خیس شود . و اصلاً به ران پا یا زمین نمی ریزد . می توانید با مراجعه به درمانگر حاذق تستی که نشان می دهد کیسه آب پاره است یا خیر را انجام دهید یا تکرار سونو.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
روز یک شنبه رفتم سونو جواب سونو کافی بودن مقدار مایع امنیوتیک بود ولی در بیمارستانی که رفتیم دانشجو هم کار می کرده
موقع معاینه دست کش و چند چیز دیگه ای برامون نوشت که از داروخونه بگیریم لوله ای شکل بود پس از معاینه خون زیادی اومد خودشون هم نفهمیده بودن که این آب چی هست و علت خروجش چیه؟
گفتن کیسه آب پاره شده و باید بستری بشی؟
فکر کرده بود انگلیسی بلد نیستم و از جواب سونو چیزی سر در نمیارم وقتی گفتم نتیجه سونو می گه مقدار آب کافی هست تعجب کرد گفت درسته ولی کیسه آب پاره شده
( من نمی دونم اونا چطور فک کردن ولی هر کسی می فهمه کیسه ای که پاره باشه و یه ماه از اون آب خارج بشه دیگه داخل اون کیسه آبی نمی مونه که سونو بگه کافیه)
به نظر خودم حرف شما درست بوده و ترشحات رقیق بارداری هست
متاسفانه روز بعد دردم گرفت و دوقلوها رو سقط کردم به نظرم علت سقط هم معاینه کردن اونا بود چون موقع معاینه ملاحظه ام نکردن و پس از معاینه تا شب خون زیادی خارج شد

بعد از معاینه تا حالا که 4 روز از سقط جنین ها می گذره هنوز درد و سوزش دارم
از دیشب از سینه ام قطرات آبی خارج میشه
می خواستم بدونم درد سینه و خروج آب پس از سقط جنین طبیعی هست یا نه؟
درد و سوزش تا چند روز طول می کشه؟
هنگام معاینه اون وسایل لوله ای شکل چه چیزی بوده ممکنه اسمش رو بگین و بفرمایین برای چه چیزی استفاده می کنن؟
با تشکر

خیلی متاسفم دوست من..خیلی ناراحت شدم..تاجاییکه من میدونم یک خانم حامله معاینه داخلی نمیشه..چطوربرای شمااینکاروکردن.؟..یعنی دکتربادانشجوهانبود؟شما میتونستی بگی منو معاینه نکنین حتی به دکترت میتونستی بگی...اون سونو هم اشتباه کرده...دوباره اونجا نرو...
وقت معاینه یک دستگاهی بنام اسپکلوم میذارن...داخل واژن میذارن...اینا همه باعث تحریک رحم وکیسه ابه...البته اینم بگم اب دوربچه اگه کم بشه بچه سقط میشه...امیدوارم بزودی بارداری سالمی روتجربه کنی عزیزم
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان