درد لگني خفيف...

باسلام و عرض خدا قوت...

امروز به اميد خدا 11 هفته و 3 روز از بارداري من گذشته... :D

سه روزه كه در سمت راست لگن خود احساس درد دارم...

البته خيلي شديد نيست اما نگرانم كرده... :cry:

مي خواستم بدانم آيا اين دردها در اين هفته طبيعي است يا علت خاصي دارد؟؟؟

با تشكر...

سلام
امیدوارم تا انتهای بارداری سلامت و به همین اندازه خوشحال باشید
دوست عزیز در بارداری به طور کل یکسری دردهای بر اثر گرفتگی یا کشش عضلات توسط مادران گزارش می شود اما دردهای شبیه انقباضات قاعدگی و نیز تیر کشیدن های به کشاله ران جزو دردهای هشدار هستند.
از آنجایی که تشخیص طبیعی بودن درد باید بالینی صورت گیرد توصیه دارم در صورت ادامه درد حتماً درمانگرتان را مطلع کنید.
قبل از آن در صورت انکان این سوال را پاسخ دهید:سونوگرافی تا به حال داشتید؟
كارشناس مامايي فيروز

البته اين رو هم اضافه كنم كه درد بنده مدام نيست...

يك باره كه در معرض هواي سرد قرار مي گيرم...

يا مدت طولاني مي نشينم... احساس مي شود...

يه سوال ديگه...

اگر جنيي كه در هفته هشت ضربان قلب داشته در بدن مادر خداي نكرده بميرد...

چه نشانه هايي را بايد انتظار داشت؟؟؟

با توجه به اينكه مادر در بارداري قبلي خود سقط فراموش شده را تجربه كرده باشد....

با سپاس فراوان از زحمت دوستان...

دوست عزیزم خیلی خوبه می خواستم مطمئن شوم که یک سونو در اثبات بارداری داخل رحمی نرمال داشته اید.
برای درد هم: به هر هرحال مراجعه بالینی و اطمینان از نرمال بودنش خالی از لطف نیست.
اما علائم سقط فراموش شده:
در سقط فراموش شده به دلیل مرگ جنین ، جفت فعالیت خود را از دست داده و بنابر این علائم حاملگی نظیر ویار حاملگی ، تغییر رنگ نوک پستان ها و … از بین می رود. علاوه بر این زن باردار احساس سنگینی در لگن کرده و رشد رحم او متوقف می شود. ترشحات مهبلی در این نوع سقط جنین اکثرا” آبکی و قهوه ای رنگ ( به رنگ خون مانده ) می باشد.
البته عزیزم این ها صرفاً جهت بالا بردن اطلاعات شما بود و مسلم است که قرار است شما به اتفاقات قشنگتر از اینها فکر کنید.
كارشناس مامايي فيروز

كارشناس عزيز...

من در تابستان گذشته يك سقط فراموش شده داشتم منتها تا روز آخر علايم بارداري من قطع نشد...
تهوع و استفراغ و حساسيت به بو...
توي هفته يازدهم بالاخره ضربان قلب هر چه صبر كردم ديده نشد...
حتي ترشح هم نداشتم... تمام علايم يه بارداري سالم رو داشتم... دردم نداشتم...

براي همين الان بيشتر نگرانم...

راستي اينم بگم كه جنين و جفت و فتال پل و كيسه و مايع طبيعي در سقط فراموش شده قبلي ديده شد... ولي در آخر نبودن ضربان مرا مجبور به استفاده از شياف و كورتاژ نمود...

دوست عزیزم در هر حال یک بار تجربه ی سقط چیزی ست که بسیاری از دوستان داشتند و الان بارداری های سلامتی دارند (با یک گشت کوچک در سایت متوجه این مساله می شوید) پس اصلاً به تجربیات گذشته فکر نکنید. و فقط اقدامهای لازم را انجام دهید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “گرفتگی عضلات”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان