Re: تفسیر عکس رنگی

سلام خانوم کارشناس اگه لطفی کنید جوابمو بدین ممنون میشم.
اگه اون توده داخل (حفره لگن )وجود داره درمان نشه باردار نمیشم. دکتر گفته احتیاج به دارو نداری اما می ترسم بازم این ماه باردار نشم. لطفا راهنماییم کنید. برای اینکه زودتر باردارشم چه کاری لازمه انجام بدم؟

یلدا نوشته شده:سلام خانوم کارشناس اگه لطفی کنید جوابمو بدین ممنون میشم.
اگه اون توده داخل (حفره لگن )وجود داره درمان نشه باردار نمیشم. دکتر گفته احتیاج به دارو نداری اما می ترسم بازم این ماه باردار نشم. لطفا راهنماییم کنید. برای اینکه زودتر باردارشم چه کاری لازمه انجام بدم؟

سلام
متفورمين و پرو‍‍‍‍‍‍‍زسترون هر دو به نظم سيكل كمك كرده و تحريك كننده ي تخمدان نيستند كه نگران باشيد.كمكتون مي كنند
كارشناس مامايي فيروز

سلام

عکس رنگی من اینه بی زحمت تفسیر بفرمایید

پس از تزریق ماده حاجب کانال سرویکال و رحم از ماده حاجب پر شده است.
کاویته رحم نسبتا جا دار و کورنها کشیده و بدنه Funnel Shaped و تا اندازه ای رژید و باریک و خمیده است.
خمیدگی ثابت بوده و با تراکسیون جابجا نمی گردد.
کانال سرویکال از ماده حاجب پرشده و خمیدگی در کناره چپ دیده می شود.

ناحیه ایسم به شکل Constrictive band نمایان است.
لوله چپ از ماده حاجب پر شده طول و دیامتر و پریستالتیسم لوله عادی و قسمت دیستال چرخیده و پیچیده و در بالای حفره لگن قرار دارد.

لوله راست کلا قطعه

در کلیشه کنترل لوله چپ باز و ماده حاجب بمقدار زیاد توسط لوله مذکور وارد حفره لگن گردیده است

در Postdrainage Film ماده حاجب لوکالیزه در قسمت سانترال و طرف چپ حفره لگن و پیچیدگی لوله باقیمانده و تخلیه و پخش دارو به موقع ناجام نگرفته اس.

با این وضع احتمال بارداری عادی است؟

سلام زهرا جان!
بله احتمالش است عزیزم . چراکه لوله ی چپ هم از ماده ی حاجب پر شده و هم آن را عبور داده است و باز است و چه بسا کسانی که یک لوله دارند و باردار هم می شوند و ...
البته در مورد لوله ی راست من متوجه نشدم گمان کنم ناکامل تایپ شده...؟! (لوله راست کلا قطعه..؟!)
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 23 مهمان