Re: تفسیر عکس رنگی

سلام
یلداجان! از نظر من متخصص حاذقی ذیگری باید در مورد تصویری که شبیه به کیست داخل حرفه ی لگن دیده شده نظر بدهند(ممکنه چیزی نباشه اما باید مطمئن شد)
چراکه hd و ld برای کیست تخمدان است نه این توده.
متفورمین هم برای منظم شدن سیستم هورمونها و ... تجویز شده و ارتباطی به چسبندگی لوله ندارد

كارشناس مامايي فيروز

سلام با راهنمائی های شما. رفتم پیش یه متخصص دیگه عکس رحمم و دید گفت برای درمان اول باید بری سونو ببینم کیست داری یا نه . رفتم سونوگرافی انجام دادم ولی دکتر چهار شنبه میاد.
اگه میشه یه لطفی کنید جوابشو برام بخونید. و اینکه باید متفورمین و پرژسترون بخورم یا نه.
endometrial diameter 7 mm
is no calcification or mass lesion in uterus
the ovaries contain multiple follicles
there is no pathologic lesion in adnexes.
the diameter of largest follicle is 25mm in rt .ovary
&9mm in lt.ovary
there is little free fluid in posterior cul-de-sac

کارشناس محترم این تفسیر عکس رنگی منه که آخر فروردین رفتم. از دوستان را که خوندم خیلی توضیح داشت ولی از من همین چند مورد است ببخشید این کامله؟ آیا این توضیحات با توجه مرکزی که عکس گرفتن فرق میکنه؟ میشه تفسیرش کنین. خیلی ممنون
هیستروسالپنگوگرافی
نا منظمی مخاطی یا filling Detect در حفره آندومتر دیده نمی شود. آنومانی ساختمانی در رحم دیده نمی شود. لوله های رحمی در دو طرف باز است بطوریکه ماده حاجب در دو طرف به حفره پریتوان راه یافته است.

سلام با راهنمائی های شما. رفتم پیش یه متخصص دیگه عکس رحمم و دید گفت برای درمان اول باید بری سونو ببینم کیست داری یا نه . رفتم سونوگرافی انجام دادم
.
اگه میشه یه لطفی کنید جوابشو برام بخونید. و اینکه باید متفورمین و پرژسترون بخورم یا نه.
endometrial diameter 7 mm
is no calcification or mass lesion in uterus
the ovaries contain multiple follicles
there is no pathologic lesion in adnexes.
the diameter of largest follicle is 25mm in rt .ovary
&9mm in lt.ovary
there is little free fluid in posterior cul-de-sac

ببخشید خانوم دکتر یه سوال دیگه هم داشتم .این ماه گفته بودم بهتون hdخوردم بعد از اتمام قرص شش روز بعد یعنی دیروز پرید شدم . احساس میکنم پریودم خونآبه هست همراه خون فکرمیکنم کمی ترشح هم هست می خاستم راهنماییم کنید ممنون.

یلدا نوشته شده:ببخشید اگه میشه بگین توی این سونوگرافی راجع به اون توده ای که در عکسم بود چیزی معلوم شده یا نه.
با تشکر از شما کارشناس خوب و مهربون.
سلام
سونوی شما یک سونوی رحم و ضمائم کاملاً نرمال است .
البته به خاطر دارم توده ای که شبیه به کیست ذر گزارش قبلی تون ذکر شده بود داخل رحم نبود داخل حفره ی شکم بود.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان