نوزاد 1 ماهه

سلام
من پسرم الان28روزشه که زیاد گریه میکنه شیر خوب میخوره ولی خیلی زور میزنه وتو خودش می پیچه موقع دستشویی کردن وشروع به گریه کردن میکنه وخیلی هم باد از شکمش خارج میشه که دکترش گفت شکمش خیلی نفخ داره که دوتاشربت بهش داد یکی شربت colic EZکه قبل از شیر بهش بده یکی هم شربت گریپ میکسچر که گفت اینم بعد از شیر بهش بده البته مواقعی که زیاد گریه میکنه البته بصورت هم زمان نباید بهش بدم کارشناس محترم الان من چند سوال دارم لطفا راهنمایی کنید ممنون
1ایا این شربتا هیچ گونه ضرری برای نوزاد من ندارن البته پسر من وقتی شربت گریب میکسچر میخوره زود به خواب میره و کل روز یا شب و می خوابه
2ایا راه دیگری برای خوب شدن دل درد نوزادم هست که مجبور نباشم از شربت استفاده کنم اخه پسر من خیلی بدش میاد از این شربت
3 نوزاد در طول روز چند بار باید شیر بخورد وچند بار باید دستشویی کنه اخه پسر من هم زیاد شیر میخوره هم زیاد دستشویی میکنه
4کارشناس محترم پسر من زردی داشت وزردی ان روز4تولدش که چک شد 15 بود وبعداز3روز تو دستگاه گذاشتن شد 10 ودکترش گفت الان مشکلی ندارد ولی روز 17 تولدش که دوباره زردی ان دوباره چک کردیم از10 امده بود روی 12 که دکترش گفت 48 ساعت شیرتو قطع کن وبهش شیر خشک بده که دوباره زردیش شد 10 با وزن 4کیلو که دکترش گفت الان وزن کودکت خوبه وسنشم 17 روزه هست زردی روی 10مشکلی ندارد وهیچ ضرری برای نوزادت نداره وبه مرور زمانه وبا افزایش سن و وزنش برطرف میشه ولی کارشناس محترم الان که پسر من 28 روزه هست هنوز احساس میکنم که چشماش وپوستش هنوز زرده
لطفا به من بگید که من الان چطوری بفهمم که هنوز پسرم زردی داره یا نه علائم زردی رو چطوری باید فهمید
به نظر شما زردی تا چه وقتگی تاثیر بد بر روی نوزاد داره ایا با افزایش سنش زردیش بر طرف میشه
کارشناس محترم به من میگن بهش ترنجین بده وخودتم خنکی بخور به نظر شما خوردن خنکی تاثیری در برطرف کردن زردی دارد یا نه
کارشناس محترم با اینکه نوزاد من زردی داره ایا دادن این شربت کریب میکسچر بهش درست اخه این شربت از رازیانه و رازیانه هم گرمه
لطفا جواب سوالهای منو بدهیدومثل میشه منو از راهنماییهای خوبتون برخوردار کنید من خیلی نگران پسرم هستم اخه خدا بعد از چند سال چشم انتظاری به من این بچه رو داده ممنون از شما

سلام عزیزم قدم نو رسیدت مبارک
من زیاد اطلاعات ندارم اما میدونم گریپ واسه نوزادان کوچکتر از یک ماه مناسب نیست
نی نی منم خیلی نفخ میکرد دکتر براش کولیک پد نوشته بود اما من بهش ندادم و فقط از عرق نعناع استفاده کردم بایه کوچولو قند که تو اب رقیق میکردم واسش خوب میشد
فقط آروغ یادت نره
شیر دادنتم ماههای اول ترتیب وساعتی نیست هرموقع بچه بخواد باید بهش شیر بدی بعدها هر 2 ساعت یکبار باید هردو سینه خالی بشه
امیدوارم موفق باشی گلم
نینیتو ببوس

Re: نوزاد 1 ماهه

nora نوشته شده:سلام
من پسرم الان28روزشه که زیاد گریه میکنه شیر خوب میخوره ولی خیلی زور میزنه وتو خودش می پیچه موقع دستشویی کردن وشروع به گریه کردن میکنه وخیلی هم باد از شکمش خارج میشه که دکترش گفت شکمش خیلی نفخ داره که دوتاشربت بهش داد یکی شربت colic EZکه قبل از شیر بهش بده یکی هم شربت گریپ میکسچر که گفت اینم بعد از شیر بهش بده البته مواقعی که زیاد گریه میکنه البته بصورت هم زمان نباید بهش بدم کارشناس محترم الان من چند سوال دارم لطفا راهنمایی کنید ممنون
1ایا این شربتا هیچ گونه ضرری برای نوزاد من ندارن البته پسر من وقتی شربت گریب میکسچر میخوره زود به خواب میره و کل روز یا شب و می خوابه
2ایا راه دیگری برای خوب شدن دل درد نوزادم هست که مجبور نباشم از شربت استفاده کنم اخه پسر من خیلی بدش میاد از این شربت
3 نوزاد در طول روز چند بار باید شیر بخورد وچند بار باید دستشویی کنه اخه پسر من هم زیاد شیر میخوره هم زیاد دستشویی میکنه
4کارشناس محترم پسر من زردی داشت وزردی ان روز4تولدش که چک شد 15 بود وبعداز3روز تو دستگاه گذاشتن شد 10 ودکترش گفت الان مشکلی ندارد ولی روز 17 تولدش که دوباره زردی ان دوباره چک کردیم از10 امده بود روی 12 که دکترش گفت 48 ساعت شیرتو قطع کن وبهش شیر خشک بده که دوباره زردیش شد 10 با وزن 4کیلو که دکترش گفت الان وزن کودکت خوبه وسنشم 17 روزه هست زردی روی 10مشکلی ندارد وهیچ ضرری برای نوزادت نداره وبه مرور زمانه وبا افزایش سن و وزنش برطرف میشه ولی کارشناس محترم الان که پسر من 28 روزه هست هنوز احساس میکنم که چشماش وپوستش هنوز زرده
لطفا به من بگید که من الان چطوری بفهمم که هنوز پسرم زردی داره یا نه علائم زردی رو چطوری باید فهمید
به نظر شما زردی تا چه وقتگی تاثیر بد بر روی نوزاد داره ایا با افزایش سنش زردیش بر طرف میشه
کارشناس محترم به من میگن بهش ترنجین بده وخودتم خنکی بخور به نظر شما خوردن خنکی تاثیری در برطرف کردن زردی دارد یا نه
کارشناس محترم با اینکه نوزاد من زردی داره ایا دادن این شربت کریب میکسچر بهش درست اخه این شربت از رازیانه و رازیانه هم گرمه
لطفا جواب سوالهای منو بدهیدومثل میشه منو از راهنماییهای خوبتون برخوردار کنید من خیلی نگران پسرم هستم اخه خدا بعد از چند سال چشم انتظاری به من این بچه رو داده ممنون از شما

سلام
عزیزم قضیه به این پیچیدگی نیست خودتون رو ناراحت نکنید مساله ی زردی رو یکبار که متخصص نوزادان دیدنش بگید تا چشماش و پوستش رو با دقت معاینه کنند. اگر دیدند و مشکلی نباشه شما هم نباید بیهوده مشکوک باشید.
شربتی که متخصص کودکان تجویز می کند برای کودک ضرر جدی ندارد اما به هرحال بهتر است برای دل درد هم: اصلاح تغذیه و نوع قرار دادن کودک در دستتون و نیز ماساژ رو کم کم جایگزین دارو بکنید.
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از راهنمایتون ولی نمیدونم از دیروز چطورش شده هم بیشتر گریه میکنه هم بیشتر تو خودش می پیچه واینقدر زور میزنه تا دستشوی کنه البته اینقدر گریه میکنه تا بازش کنم وپاهاشو بگیرم بالا تا بتونه دستشویی کنه قبلا روزا میخوابید الان دگه روزها هم نمی خوابه دیروز بردمش دکتر گفت شکمش خیلی نفخ داره و هرموقع خواستی بهش شیر بدی اول شربت کولیک بهش بعد شیرش بده گفت هر چند بار خواستی بهش شیر بدی اول شربت بده بهش ولی کارشناس عزیز به من بگید دلیل این همه زور زدن ودستشویی نکردن همین نفخه یا دلیل دیگری داره ؟
اخه از دیروز که هر بارمیخواهم شیر بدمش اول شربت بهش میدم نه تنها که بهتر نشده بدتر هم شده لطفا شما بگید چکار کنم دیشب تا صبح بیدار بود زور میزدوگریه میکرد صبحی هم یک ساعت بیشتر نخوابید دوباره شروع کرد به گریه کردن در ضمن دگترش گفت در صورتی که زیاد بی قراری کرد براش شربت دیفن هیدرامین داد گفت بده بخوره اروم بشه به نظر شما این کارو بکنم بدم بخوره شربت دیفن هیدرامین

ممنون رها جان از راهنمایت من که دگه خسته شدم بس که گریه میکنه دیشب خودمم همراش گریه میکردم اخه دلم براش میسوخت که اینقدر داره زجر میکشه و کاری از دست ما ساخته نیست روز به روز داره بدتر میشه قبلا دلدرد بود وگریه میکرد نه به اندازه این چند شب

nora نوشته شده:ممنون از راهنمایتون ولی نمیدونم از دیروز چطورش شده هم بیشتر گریه میکنه هم بیشتر تو خودش می پیچه واینقدر زور میزنه تا دستشوی کنه البته اینقدر گریه میکنه تا بازش کنم وپاهاشو بگیرم بالا تا بتونه دستشویی کنه قبلا روزا میخوابید الان دگه روزها هم نمی خوابه دیروز بردمش دکتر گفت شکمش خیلی نفخ داره و هرموقع خواستی بهش شیر بدی اول شربت کولیک بهش بعد شیرش بده گفت هر چند بار خواستی بهش شیر بدی اول شربت بده بهش ولی کارشناس عزیز به من بگید دلیل این همه زور زدن ودستشویی نکردن همین نفخه یا دلیل دیگری داره ؟
اخه از دیروز که هر بارمیخواهم شیر بدمش اول شربت بهش میدم نه تنها که بهتر نشده بدتر هم شده لطفا شما بگید چکار کنم دیشب تا صبح بیدار بود زور میزدوگریه میکرد صبحی هم یک ساعت بیشتر نخوابید دوباره شروع کرد به گریه کردن در ضمن دگترش گفت در صورتی که زیاد بی قراری کرد براش شربت دیفن هیدرامین داد گفت بده بخوره اروم بشه به نظر شما این کارو بکنم بدم بخوره شربت دیفن هیدرامین
چی بگم نوراجان؟! دیفن هیدارمین نباشه بهتره لااقل اینطوری از درد بچه مطلع می شیم اون هم هوشیاره که مارو با خبر کنه نه اینکه در خواب باشه و ...اما مشکلی که می فرمائید می تونه فقط نفخ باشه اما تشخیصش رو اگر یک متخصص حاذق به شما بدهد لااقل خیالتون راحت است که مشکل دیگری نیست و باید با این قضیه مدارا کرد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
ممنون کارشناس عزیز شما درست میگید سعی میکنم از این شربت استفاده نکنم ولی من از دیروز طرفای عصر به کودکم کمی اب جوشیده به همراه یک قطره عرق نعنا کمی شکر البته شکر خیلی کم میدم وسعی میکنم که یه مدت کوتاهی به شکم بخوابونمش احساس میکنم که بهتر شده به نظر شما دادن اب جوشیده به همراه عرق نعنا کار درستیه ودادن شربتای نفخشم هم کمتر کردم در صورت بی قراری زیاد 1/5 سی سی از شربت گریب میکسچر بهش میدم به نظر شما کار درستی میکنم که دفعات دادن شربتا رو کم کردم اخه نمیخوام کودکم بهشون عادت کنه و احساس میکنم که تعداد دفعاتی که دکتر گفته زیاده اخه کودک من بیشتر شبا بی قراره بعضی اوقات هم روزا

اگر بتونید با این کار بی قراریش رو کم کنید، کم کردن دوز دارو مشلکی ندارد عزیزم
ماساژ و تغذیه کودک و نحوه درست در دست گرفتن او تا درد کمتری در روده ها حس کند کار درستی ست.
كارشناس مامايي فيروز

سلام ممنون از راهنماییهای خوب شما که همیشه همراه خوبی برای ما هستید
پس دادن اب جوشیده به همراه چند قطره عرق نعنا مشکلی ایجاد نمیکند اخه خیلی نگرانش بودم

خوب شد تذکر دوباره دادید نمی دونم چرا از ابتدا فکر می کردم که 1سال و نیمشه!8O
در هر صورت معذرت می خواهم که اشتباه متوجه شده بودم
نه عزیزم زیر 6 ماه فقط شیر خودتون رو باید بدهید و عرق نعنا رو خودتون بخورید روی شیر اثر می گذارد. تغذیه خودتون از همه مهمتر است
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد و تكامل در كودكان”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان