خانم کارشناس لطفا جواب بدید

با سلام
خانمی 28 ساله هستم 2ساله ازدواج کردم. آذر سال90 آزمایش هرمونی دادم پرولاکتینم بالا بود(32) به خاطر همین پزشک قرص اسپیرولاکتین و برومو کریپتین تجویز کرد که تا مرداد 91 این قرصها را استفاده کردم بعد که آزمایش دادم پرولاکتینم 12بود. مهرماه که دوباره آزمایش دادم پرولاکتینم 50 شده بود که اینبار پزشک یک قرص خارجی به نام دوستینیکس تجویز کرد که به مدت یک ماه مصرف کردم که پرولاکتینم متعادل شد. میخواستم بدونم این بالا پایین شدن پرولاکتین در بارداری تاثیر میگذاره؟ آیا باعث ناباروری میشه؟ چون من وهمسرم از شهریور ماه91 برای بارداری اقدام کردیم ولی من هنوز باردار نشدم. البته بگم پریودم نامنظمه :( :cry:

تترا جون قرص داستینتکس برای پایین آوردن پرولاکتین خیلی خوبه و بالا بودن پرولاکتین ممکنه جلوی باردار شدن رو بگیره

منم پریودام نامنظمه

این سری 75 روزه پریود نشدم دیروز رفتم آمپول زدم

امروز هم باید 2 تا دیگه بزنم

در هر حال امیدوارم زودی مامان بشی

سلام
بله یکی از نشانه های عدم تعادل هورمونها(که کلاً در بارداری دخلیند) همین پرولاکتین بالاست البته اغلب افراد با داستینکس درمان می شوند)
درضمن اینکه سیکلهای مظمی دارید بسیار به نفع بارداری ست و به نفع اینکه باقی هورمونها متعادل هستند
كارشناس مامايي فيروز

باسلام کارشناس محترم
من زمانی که دبیرستان بودم پریودم نامنظم بود که بامصرف قرص جلوگیری منظم شد اما وقتی ازدواج کردم در طی 2سال، سه بار قرص اورژانسی مصرف کردم که از اونموقع پریودم دوباره نا منظم شد الانم که نامنظمه.

مثلا در سال91، در ماه فروردین 14م پریود شدم. اردیبهشت 2م.31م اردیبهشتم پریود شدم. 15 خرداد...
30 تیر
28 مرداد
18مهر
26 آبان
12 آذر
2 دی
7 بهمن.
البته اینم بگم که از دوم شهریور 91 اقدام به بارداری کردیم.
ببخشید که اینم میگم 21 ماه برای جلوگیری همسرم از کاندوم استفاده میکرد.

پاسخ به سوال خانم کارشناس

مثلا در سال91، در ماه فروردین 14م پریود شدم. اردیبهشت 2م.31م اردیبهشتم پریود شدم. 15 خرداد...
30 تیر
28 مرداد
18مهر
26 آبان
12 آذر
2 دی
7 بهمن.

Re: پاسخ به سوال خانم کارشناس

tetra1363 نوشته شده:مثلا در سال91، در ماه فروردین 14م پریود شدم. اردیبهشت 2م.31م اردیبهشتم پریود شدم. 15 خرداد...
30 تیر
28 مرداد
18مهر
26 آبان
12 آذر
2 دی
7 بهمن.
گمان کردم که سیکاتون دو سه روز پس و پیش می شود اما این سیکلی که می بنم نامنظم محسوب می شود .
كارشناس مامايي فيروز

Re: خانم کارشناس لطفا جواب بدید

سلام صبح بخیر من 27 سالمه 2ماهه که اقدام به بارداری کردیم پریودهای مرتبی دارم مثلا ماه قبل یعنی (مرداد ) روز 7 پریود شدم و تیر ماه روز 10 اما این ماه 2 شهریور شدم سوالی که دارم اینه بعد از نزدیکی مایع منی همیشه بیرون میریزه حتی بعضی وقتها تا صبح هم از جام تکون نمی خورم ولی به محض اینکه بلند میشم میریزه من نگران اینم که باردار نشم ضمنا من سال 90 ازدواج کردم و تا 23 تیر امسال جلوگیری طبیعی داشتیم

Re: خانم کارشناس لطفا جواب بدید

سلام
دوست عزیز حداقل 6 ماه رو برای انتظار برای بارداری در نظر داشته باشید (نرمالش همین است)
و اینکه این خروج مایع منی کاملآً طبیعی ست و مانعی هم برای بارداری به شمار نمی آید. اسپرمها سرعت بالایی دارند و همان ابتدا مسیرشان را می پیمایند
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان