کارشناس محترم لطفا راهنمائی کنید

کارشناس عزیزم ، میشه راهنمائیم کنید. در سونوگرافی انجام شده :
رحم رتروفلکس با ابعاد 36*88 میلیمتر با اکوی میومتر نرمال رویت شد .
اندومتر دو لایه 9 میلیمتر میباشد .
تخمدان راست با ابعاد و اکوی نرمال حاوی چند فولیکول ریز و یک فولیکول درشت به دیامتر 26 میلیمتر رویت شد .
تخمدان چپ با ابعاد و اکوی نرمال حاوی چند فولیکول ریز رویت شد . مایع در کول دو سال مشهود نیست .
چند سوال دارم :
1- این سونو روز 2 پریودی من هست و آیا چیز غیر نرمالی وجود دارد ؟
2- فولیکول 26 در روز 2 پری اونجا چار میکنه - دکترم قرص بهم داد گفت کیست نشه و شبی یکی دارم استفاده میکنم.
3-الان روز 5 پری هستم و دردهایی مثل نبض در ناحیه سمت راست زیر شکمم دارم این درد میتونه مال چی باشه ؟
دکترم گفت این ماه هیچی و ماه بعد دوباره شروع میکنیم برای اقدام من ازشون خواستم برام عکس رنگی بنویسه اما گفتن چون یکبار حامله شدی نیازی نیست .فکر میکنین واقعا نیاز نباشه ؟؟
ممنون از توجه شما

سلام
نکته ی آنرمال همان فولیکولهای زیر هستند که ممکن است PCO یا تخمدان پلی کیستیک را مطرح کند .
آن فولیکول بزرگ هم از سیکل قبل است که آزاد نشده است.
همه ی آنها ممکن است درجاتی از تنبلی تخمدان را نشان دهد.

اما در مورد اقدامات بعدیتون:
چند ماه است که اقدام کرده اید و اینکه فرزند قبلی تون رو چه زمانی باردار بودید؟
سیکلهای شما منظم است یا خیر؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیزم
من حدود یکسال قبل سقط کردم و 6 ماه استراحت داشتم و دوباره شروع کردم به اقدام
سیکلهای من تا 4 ماه پیش 28 روزه بودن اما الان از 32 تا 35 متغیر هستند.

Re: کارشناس محترم لطفا راهنمائی کنید

سلام لطفه جواب بدید من بعد از حاملگی خارج از رحم پارسالم که بعد از دو دوره کلومیفن بود یکسال به مصرف متفورمین باردار نشدم حالا دوباره کلومیفن خوردم و نشدم اخه تنبلی تخمدان دارم یه لوله هم ندارم عکس رنگی هم انداختم لوله ام بازه حالا چکار کنم

برای درمان با کلومیفن ممکن است 6 ماه هم منتظر بمانیم و این نرمال است نگران نباشید عزیزم .
اسپرموگرام چطور مشکلی ندارد؟ نیازی به تقویت نیست که با توجه به داشتن 1 لوله، شانس بارداری را بالا ببریم.
كارشناس مامايي فيروز

ماهان نوشته شده:تحرکش فک کنم 45 درصد باشه نیاز به دارو هست
تشخیص و درمان با متخصص ارولوژ ایشان است اما از نظر علمی: بالای 50% متحرک و یا بالای 25% متحرک پیشرونده نرمال تلقی می شود.
ویتامین E+C و زینک پلاس کمک کنند ه است که در صورت نیازدرمانگر تجویز میکند.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان