دارم سکته می کنم لطفا زود جوابمو

سلام و تشکر از زحمات شما
من یک سال و 4 ماه است که ازدواج کردم و حدودا 9 ماه که با همسرم رابطه دارم قبل از اون به خاطرترس نمی تونستم رابطه برقرار کنم
من در حدود 1 سال پیش یه سونوگرافی تخمدان و رحم دادم که هیچ مشکلی رو نشون نداد چند روز پیش سونو گرافی جدیدی رو رفتم که جواب اون به قرار زیر است

رحم رترورسه به ابعاد 57#47#87و اکوپاترن میومتر هتروژن است در دیواره قدامی body توده هیپواکو 16mmمشهود است در سمت راست فوندوس رحم توده هیپواکو 32#60مشهود است که بین فوندوس رحم و بافت تخمدانی راست قرار دارد می تواند یک لیومیوم پدانکوله هم باشد لیکن کنترل سونوگرافی ترانس واژینال از نظر ضایعات ادنکسال توصیه می شود
تخمدان راست به ابعاد 18#30 و نمای نرمال دارد
تخمدان چپ به ابعاد 29#35 و دارای فولیکول 24mmاست
مابع ازاد در کولدوساک دیده نشده

من 26 ساله هستم و بچه دارم نشدم لطفا به من بگید که این موضوعا خطرناک ممکن روی بچه دارشدنم تاثیر بزاره من 10 روز دیگه وقت دکتر دارم اما تا اون موقع استرس منو می کشه تو رو خدا اگه می تونید کمکم کنید

سلام
عزیزم جای نگرانی نداره بالاخره این احتمال برای هر فردی که سونو یا آزمایشی انجام میدهد وجود دارد و نباید فکر کنید که مشکل شما عجیب یا نادر یا درمان نشدنی ست.
در رحم 2 تا توده داریم که پس از مراجعه به پزشکتون باید پیگیری شوند. تا آن زمان هم خودتون رو نگران نکنید؛ چراکه به محض مراجعه اقدام تشخیصی و درمانی لازم رو انجام می دهید.ممکنه برای شناخت بیشتر توده ها یک سونوی واژینال هم لازه باشه انجام بدهید.
لیومیومها از شایع ترین هستند تا این میزان که تخمین زده می شود که لیومیومها در درصد بالایی از کل زنان در سنین باروری وجود دارد. و نیز خوش خیم می باشند.معمولاً بی علامت هستند و در طی معاینه یا با تصویر برداری کشف می شوند.
اما گاهی خونریزی غیر طبیعی و یا احساس فشار در لگن هم وجود دارد.
علت آن هم نامشخص است البته گاهی به نظر می رشد که افزایش بروز خانوادگی وجود دارد و نیز در زنان چاق شایعتر باشد.
امیدوارم که به زودی مشکل برطرف شود.
به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز

وای واقعا ممنون ازتون خیالم و راحت کردید
پس مشکلم غیر قابل درمان و حل نشدنی نیست
راستش دکتر سونوگرافی یه جوری بهم تاکید کرد که حتما سونوگرافیت و به پزشک نشون بده که فکر کردم شاید خیلی خطرناکه

با سلام و خسته نباشید
من به دکتر مراجعه کردم دکتر برام سونوگرافی ترانس وازینال رو درخواست کرد

من سونوگرافی رو انجام دادم که 4 هیپو اکو به نفع لیومیوم مشاهده شده
دکتر خودم عمل جراحی رو توصیه کرده
من می خواستم بدونم که با این شرایط احتمال خطر این که مجبور بشن رحمم و خارج کنند وجود داره؟
من با وجود این شرایط می تونم باردار بشم؟ :(

سلام
دوست عزیزم
لیومیوم ها خاصیتی دارند که باعث می شود هنگام جراحی به آسانی تخلیه شوند( چراکه کپسول کاذبی متشکل از بافت همبند دارند که لیومیوم را از میومتر(لایه رحم شما) جدا می کند)
از طرفی دوست عزیز اگر این تشخیص برای شما گذاشته شده است که جراحی کنید و تحت نظر پزشک حاذقی نیز هستید مطئن باشید که سود آن بیشتر از ضررش است چرا که گاهی لیومیومها در صورت باقی ماندن و همزمان شدن با حاملگی، می توانند موجب زایمان زودرس، محدودیت رشد داخل رحمی و .. . شوند پس برای شما سود به ضرر آن سنجیده شده و نباید نگران باشید! در مورد بعد از جراحی هم خوش بین باشید با اینحال پزشکتون که از خصوصیات لیومیومها و محل آنها اطلاع دارند می توانند پاسخ این سوال شما را بدهند.
در پناه خدا که شفا در دست اوست...
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و تشکر از پاسخ های مفید تون

دکتر من برای جراحی برام m.r.i لگن نوشتن که من انجام دادم
حالا به من می گن که باید سونوگرافی داپلر انجام بدم
می شه به من بگید که سونوگرافی داپلر برای چیه ؟و فرقش با سونوگرافیای دیگه چیه؟

دوست عزیزم! در سونوی داپلر بر خلاف سونوی معمولی ما بیشتر با عروق و مقاومت آن ها... کار داریم حال اگر سونوی داپلر در رابطه با یک تومور یا توده یا ... باشد ما از طریق آن می توانیم رگهای مغذی آن تومور خاص را بررسی کنیم(مثلاً رگ در حالت طبیعی 3 لایه دارد= مدیا/ادوانتیس/اندوتلیال اما رگ یک تومور اگر مدیا را نداشته باشد یا رگ سختی باشد علامت خوبی نیست)
در این روش فرمولهای خاصی محاسبه می شود و توسط آنها مقاومت رگها محاسبه می شود، هرچه مقاومت آن رگها کمتر باشد احتمال خوش خیم بودن بیشتر می شود و ....

در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

باسلام و خسته نباشید

من بعد از مشکلات لیومیوهایی که براتون تعریف کردم به چند پزشک مختلف مراجعه کردم تشخیص همه یکی بود اما بعضی ها عمل جراحی رو توصیه می کردن و بعضی دیگه بارداری رو
راستش منو همسرم راه دوم و انتخاب کردیم و تصمیم گرفتیم که نی نی دار بشیم از اون زمان بدون پیشگیری نزدیکی انجام دادم .3 هفته پیش پریود شدم و از اون تاریخ به بعد دائما درد درناحیه زیر دلم احساس می کنم که مثل دردیه که قبل از پریود احساس می شه و به دکتر مراجعه کردم ازمایش بتا برام نوشته که بتا 45 نشون داده شده اما سونوگرافی هیچ چیز نشون نداده
این یعنی که من دارم نی نی دار می شم ؟پس چرا سونو چیزی نشون نداده ؟راستش من ورزش می کنم دیروز توی باشگاه موقع ورزش زیر دلم احساس درد می کردم به نظر شما فعلا ورزش رو کنار بزارم؟من بعد از تعطیلات باید به پزشک مراجعه کنم می شه قبل از اون به من کمک کنید خیلی نگرانم که اگه باردار باشم با کارام به نی نی ازار برسونم :cry:

این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست
آخرین ويرايش توسط 1 on golbarg, ويرايش شده در 0.

سلام دوست عزیزم امیدورام که بهترین رویدادها برای شما رقم بخورد.
اولاً تا پیش از مراجعه مجدد و مطمئن شدن از اوضاع هیچگونه ورزش یا فعالیتی که برای بارداری مضر باشد انجام ندهید ثانیاً لطف کنید اولین روز آخرین قاعدگی تون رو بفرمائید:
كارشناس مامايي فيروز

Re: دارم سکته می کنم لطفا زود جوابمو بدید

سلام من سونو واژینال دادم .و اینطور جوابش رو نوشته که اصلا متوجه نمیشم .دو روز دیگه هم باید عمل بشم.توده های هیپوکوئیک متعدددر میومتر قدامی تنه به صورت تود های به هم چسبیده140*99و در میومتر خلفی تنه رحم به اقطار 77*57که با اثر فشاری روی کاویته اندومتریال رحم.اینا عملش خطر داره یا راحته رحمم حفظ میشه؟؟؟

سلام
هم رحم و هم آندومتر به شرایط عادی و غیر بارداری نمی خورد.
آزمایش بتا برای تشخیص بارداری داشته اید؟
اگر بارداری به هیچ عنوان مطرح نیست سونوی واژینال با فاصله ی زمانی برای تشخیص بهتر این حالت، لازم است
كارشناس مامايي فيروز

سونو رحم وضمایم(ترانس واژینال_ترانس لبیال وداپلر)

سلام
لطفا منو راهنمایی کنین در رابطه با جواب سونو که امروز انجام دادم. در سمت راست رحم تصویر یه توده هیدرواکو با میومتر به قطر 55میلیمتربا مرکز کیستیکی با محتوای غلیظ به قطر 32 میلیمتر مشهود است که ارتباط مختصری با میومتر رحم نشان میدهد ودر درجه اول مطرح کننده شاخ فرعی غیر ارتباطی راست دارای آندومتر میباشد.

سلام
عزیزم
تشخیص با درمانگر شماست اما سونولوژیست شما مشکوک به رحم دو شاخ شده است
برای تشخیص بهتر تکرار سونو توسط سونولويیست دیگری و یا روشهای پیشرفته تر ممکن است توصیه شود
عکس رنگی از رحم هم داشته اید؟
اقدام برای بارداری؟
كارشناس مامايي فيروز

لطفا پاسخ بدین۳

با سلام خدمت کارشناسان محترم .مادرم ۴ ماهه پیش رحم و تخمدان راستشو بعلت فیبروم و میوم های رحمی دراورد کامل. حین عمل بعلت چسبندگی تخمدان چپ و لوله چپ باقی ماند و دکتر گفت تخمدان چب به روده چسبیده و دست نزده. پاتولوژی بعد از عمل سالم بوده. ۴ ماه بعد از عمل مادرم بعلت دردهایی که گاهی سراغش میومد به دکتر مراجعه کرده و سونو از واژن انجام داده و نتیجه سونو این بوده : تصویر ناحیه سیستیک مولتی لوکوله به ابعاد ۶۷×۵۴ mm دارای سپتا به دیامتر تقریبی ۳ میلیمتر و واسکولاریته مختصر عروقی متمایل در mid line متمایل به ادنکس سمت چپ مشهود است.
چک تومورمارکرها و mrI توصیه میشود. تو سونوگرافی پارسال این توده رو میوم ساب سروز پدانکوله گزارش کرده بودن. الان این چیه ؟ لطفا توضیح بدین.تشکر
ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان