كمك فوري در مورد مدوركسي پروژستر

سلام كارشناس محترم

سيكل من 30 تا 31 روز ميباشد

سه روز اول پريودي خونريزي تا حدودي زياد بود از روز 4 از هم كم شد تا روز 7 كه پاك شدم

روز 8 ترشحات سفيد بعد پريودم شروع شد

روز 9 به علت استرس خيلي خيلي زياد من دچار لكه بيني زيادي شدم يعني ترشحات زياد به رنگ قهوه اي و تا حدودي تيره .... تا دو روز ادامه داشت
روز 11 پريدم رفتم پيش دكترم متخصص زنان معاينم كرد گفت زخمي نداري رحممو معاينه كرد گفت مشكلي نيست .........

اما به من مدركوسي پروژسترون داد گفت شبي دو تا بخور 40 عدد 5 ميلي داد.

من از همون شب شبي دو تا خوردم
كه از فرداش لك هبيني قطع شد.

البته قبلش از من پرسيد چند پريود هستي و پريودت چند روزست بعدش برام نوشت گفت شبي دو تا بخور .... من هم گفتم 11 پري هستم و سيكلم 30 تا 31 روزه است

من از همون شب خوردم

به چند تا از دوستانم گفتم و همينطور تو اينترنت سرچ كردم ديدم نوشته شد اين قرص از روز 16 پري به مدت 10 روز شبي دو تا بايد خورده شود.

بعد از سه روز خوردن به دكترم زنگ زدم موضوعو رو گفتم
ايشون به من گفت خوب بايد از روز 16 پري ميخوري شبي دوتا

گفتم حالا چيكار كنم گفت اشكالي نداره فقط براي اون 4 روز آخر چون كم مياري مجبوري بري بخري تا جبران شه ....

ميخواستم بدانم ايشون اگه به من درست گفته بود چرا 40 تا مدوركسي داد
من از شب 11 اگه شروع ميكردم به خوردن تا 20 روز ديگه تموم ميشد درست روز 31 پريودم
چطور اين خانوم دكتر به من گفته از 16 بايد بخوري
اگه قرار بوده از 16 بخورم چرا به من 40 تا داده بايد 20 تا ميداد شبي دو تا و چرا گفت چون از 11 شروع كردي براي 5 روز آخر كم مياري بايد بخري....

فقط من نگرانم حالا كه من قبل از تخمكگذاريم اين قرصو خوردم چه اتفاقي ميافتد من در حال اقدامم نكنه باعث شه تخمكگذاري انجام نشه نكنه باعث شه فوليكولم رشد نكنه ...
نكنه باعث جلوگيري از بارداري شه
دكترم گفت باعث جلوگيري نميشه
از 11 پري شروع كردم به خوردن امروز 14 پريمه ماكسيموم از امروز تا دو روز ديگه تخمكگذاريم
ترشحات سفيده تخمكگذاريم شروع شده .. اما تخمدانهام تير نميكشه ....
حالا من كه از 11 پري شروع كردم تا چند روز ديگه بايد بخورم درست بايد تا 31 پريودم كه موئد پريودم مه بايد بخورم يا تا روز 28 پريودم بايد بخورم ؟؟؟؟
وقتي مدوركسي قطع بشه چند روز بعد پري مياد

و كار اصلي مدروكسي پروژسترون چيه چه اتفاقي قرار تو رحمم با اين قرص پيش بياد

در ضمن من سيكلام منظم منظم شايد تو اين چند سال دو يا سه بار جلو انداختم
من سيكلام 30 تا 31 روزست
تو ور خدا منو از نگراني دربياريد ........

...............................................................................

جهت ياودآروي كارشناس محترم
من چند وقتي اينجا نبودم
ميشه گفت تقريباً از دي ماه

من نزديك 10 ماه اقدام كردم براي بارداري و نشد ....
خودم هم يك كيست داشتم كه به خودي خود برطرف شد ايشالا كه يادتونه ..... مشكل تخمكگذاري هم نداشتم
شده بود تو يك ماه بدون خوردن قرص دو تا فوليكول بالغ داشته باشم /..

تقريباً 4 ماه پيش متوجه شدم همسرم كم تحركي و تعداد اسپرم كم دارد
كه تعداد اسپرم 20 ميليون و تحرك 35%

4 ماه هم هست تحت درمان است ان شاء ا.. هفته بعد آز ميدهد ....
سونوي بيضه هم دادن مشكلي نداشتند بيضه ها طبيعي بود.

............................................

فقط كارشناس محترم اگه مقدور زودتر بهم جواب بديد تا از نگراني دربيام
و راهنماييم كنيد كه آيا با قطع شدن لكه بيني لازم تا موئد پريودم اين قرصو بخورم يا نه ؟؟؟؟

متشكرم

سلام
سهیلاجان! دقیقاً شما رو به خاطر دارم و اتفاقاً دوست داشتم که از حالتون مطلعم کنید! به هر حال خوشحالم که سالم و سلامت هستید. امیدوارم که همسرتون هم به زودی درمان شوند و خبر خوش بارداری تون رو بدهید...
دوست عزیزم علت تجویز قرص مدروکسی پروژسترون استات(5-10 mg به مدت 10 روز) اغلب کمک به تنظیم هورمونی و بالا بردن احتمال بارداری است و از این جهت که یک روش پیشگیری محسوب نشود، خیالتان راحت باشد.
که به صلاح دید پزشک شما تجویز شده است. اما اینکه آیا با یک سیکل داشتن لکه های قهوه ای پس از قاعدگی که آنهم به دنبال استرس شدید رخ داده است، و نیز سابقه ی بسیار منظم سیکلهای پیشین شما ، نیاز به مصرف آن باشد؛ کمی سوال بر انگیز است. البته تشخیص بالینی مسلماً به غیر بالینی ارجح است.
قرص مدروکسی پروژسترون چنانچه برای درمان خونریزی نامتعادل رحمی تجویز شود، معمولاً از 15تا25سیکل استفاده می شود و به بیمار گفته می شود که 3-6 رو زپس از قطع دارو پریود رخ خواهد داد. البته گاهی این بازه بزرگتر نیز طبیعی تلقی می شود یعنی این که اگر خونریزی 2-10 روز بعد از آخرین دوز هم رخ دهد، طبیعی ست.
درست این بود که از 15 تا 25 ام شبی 2 تا می خوردید. یعنی فقط شما 4 روز زودتر شروع کرده اید. پس سهیلا جان دقت کنید که فقط تا 25 سیکل ادامه دهید و سپس منتظر پریود بمانید. در کل 20 عدد برای یک سیکل درمان کافی ست(یعنی در هر سیکل 10 شب، شبی دوتا که مجموع 20 عدد در یک سیکل تمام می شود.) شاید منظور پزشک شما 2 سیکل درمان بوده است که 40 عدد تجویز کرده اند؟ که در آن صورت شما فقط برای سیکل بعد 4 عدد کم می آورید که تهیه می کردید.؟؟

در مورد بارداری هم نگران نباشید، بعید است که این حالت تخمک گذاری را لغو کند. در هر صورت این روش، روش پیشگیری نیست و به اقدام به بارداری شما هم در ماههای بعد خدشه وارد نمی کند.
فقط دقت کنید که از آنجایی که برخی مطالعات امکان ایجاد اختلال در جنین را به دنبال مصرف این دارو نشان داده اند، نباید در بارداری مصرف شود و به محض اطلاع از بارداری باید قطع شود.
نه انشالله که عیبی نداره :wink: بالاخره الان چند سیکل هستید؟ چند تا اشتباهی خوردید؟
سهیلاجان خوشحالم که برگشتید، همیشه شاد و سلامت باشید.
به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست خوبم ...
خیلی خوشحال شدم که منو فراموش نکردید...
امروز 15 پریودی من هست

از شب 11 پریودم شبی دو عدد 5 میلی میخورم ...
دیشب را فراموش کردم....(دیشب 14 پریودیم بود)
با امشب 4 شب هست که میخورم ....
پس من تا 25 پریودم این قرص را بخورم
یعنی من از 11 پریودی تا 25 پریودی 15 شب باید بخورم ....

از امروز بعدازظهر که 15 پریودیم هست تخمدان سمت راستم هم تیر میکشد که به احتمال زیاد امشب یا فردا صبح تخمکگذاریمه
یک سوالی...
درسته که میگن تخمکگذاری فقط صبح زود انجام میشه ؟؟؟؟؟؟

دوست عزیزم

همسر من اواخر دی ماه از اسپرم داد که تعداد 20 میلیون حرکت 35%

میخواستم بدانم با درمانی که ایشان تو این چهار ماه انجام دادن
چقدر تغییر کرده باشن که می توانیم امیدور باشیم ؟؟؟
داروهایی که همسرم می خورد از این قبیل ست
زینک پلاس+ویتامین ث و ویتامین ای و 8 تا آمپول hcg هر 5 روز یک بار میزدند.
و همینطور 60 تا قرص پنتو..... آخر ین قرصو یادم رفته ....
داروها تمام شده ....
یکی از دوستان باردار نمیشد بعد از چند ماه همسرش آز داد که 50 میلیون بود یک ماه قرص خورد رسید 60 میلیون که همون ماه باردار شد...

منتظرتون هستم
راستی لازم هست من عکس رنگی بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما هم همیشه شاد وسلامت باشید

:wink: :wink:

سلام دوست جونم ....
صبح بخير

دوست جونم من دوباره ديشب يادم رفت قرص مدروكسي پروژسترونم بخورم ....
از امشب حتماً تا 25 پريوديم سعي ميكنم يادم نره
آخه مهمون داشتيم فراموش شد...

منتظرتونم :oops: :wink:

سلام
سهیلاجان! بله عزیزم در اصل طول درمان در هر سیکل با این دارو 10 روزه است اما شما که زودتر شروع کردید 15 روز می شود.یعنی تا 25 ام ادامه دهید. فقط عزیزم یادتون نره این درمان برای تنظیم قاعدگی و از بین بردن بی نظمی سیکل است و باید منظم خورده بشه :wink:
معیار کلی برای سنجش قابلیت های مایع منی در رابطه با تعداد اسپرم و تحرک آن:
بیشتر بودن تعداد اسپرمها از 20 میلیون در هر میلی لیتر از مایع منی و درصد اسپرمهای متحرک پیشرونده بیشتر از 50 % و یا اسپرمهای بسیار پیشرونده بالای 25%
اما معیار های کیت های آزمایشگاههای مختلف متفاوت است و برای سنجش دقیق لازم است که یک آنالیز اسپرم را دقیقاً از روی معیارهای همان کیت آزمایشگاهی بررسی کرد.
و سپس از روی آن میزان ایده آل افزایشی که لازم است در مورد تعداد و تحرک اسپرم صورت گیرد را تعیین کنیم.
اما در کل این داروها معمولاً در بالابردن قابلیت های مایع منی پاسخ خوبی می دهند.فراموش نکنید در صورت انجام آنالیز اسپرم من رو هم مطلع کنید.
در مورد عکس رنگی هم اگر درمانگر شما درخواست کرده است مساله ای جداگانه است اما اگر نه، نیازی به انجام آن نیست به خصوص که هیچ مورد مشکوکی دال بر چسندگی یا انسداد لوله ها ندارید و 1 سال هم از اقدام شما نمی گذرد. و در ثانی فعلاً به عامل مردانه برخورد کردیم که باید صبر کنیم ببینیم که نتیجه درمان چه می شود؟ چه بسا با حل این مشکل کوچک بارداری رخ داد و نیازی به پیگیری های بعدی نبود...
دوست عزیزم! امیدوارم که همیشه خوشحال و خوش خبر باشید.
به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز

سلام كارشناس جونم
خسته نباشيد

ممنون از شما

من امروز 18 پريودي هستم و سينه هام درد ميكنه و زير دلم حالت پريودي دارد
نميدونم از چيه از اين قرصه ؟

مطمئن باشيد من حتماً شما رو در جريان ميذارم ........................

براي همسرم خيلي دعا كنيد ...........

يادم رفت بگم من اين ماه اقدامم در روزهاي
9 و 12 و 14 و 15 بوده اگه خدا بخواهد امشب هم اقدام ميكنيم اما بعيد ميدونم

از بس خسته ميشم تو محل كارم نميتونيم خيلي سخت همسرم هم همينطورن

كارشناس محترم سلام
خسته نباشيد

شما فرموديد تا 25 پريود بخورم همين مدروكسي پروژسترونو
يادتون هم كه هست اشتباهي از 11 پريودم شروع كردم
حتي يادتون هست كه تو اين فاصله دو بار يادم رفت بخورم اون اولاش
من ديشب كه 26 پريم بود ديگه قرصو نخوردم
الان ترشح قهوه اي دارم
چرا ؟؟

من هميشه قبل پري سينه درد داشتم ندارم
من قبل پريصورت پر جوش ميشد اما الان نيست

مگه از 3 تا 7 روز طول نميكشه تا بعد ازقطع قرص پريود شد
چرا انقدر زود
من امروز 27 پريمه

يعني سيكلم 27 روز شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چه بد

من سيكلم 31 روز بود .........

منتظرتونم

منتظرتونم
خيلين گرام
حالت پري هم دارم

سلام
سهیلاجان! عیبی نداره چرا نگران هستید؟ مهم اینه که سیکل منظمی داشته باشید حتی به این فرض که از این پس سکیلهای شما 27 روزه شده باشد( 3تا 7 روز هم برای این باین میشه ککه اگر از این مدت گذشت و قاعدگی رخ نداد مراجعه کنید نه اینکه اگر زودتر رخ داد نگران شوید عزیزم) درثانی شما الان دارویی رو دارید استفاده می کنید که داره روی هورمونهای سیکل تاثیر می گذاره پس اینگونه تغییرات که ذکر کردید در سیکل قابل انتظار است و جای نگرانی نیست.
اما اگر این لکه بینی تبدیل به پریود نشد اطلاع بدهید عزیزم.
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشيد
من امروز 28 پريودي هستم و پريود شدم... :cry:

من خيلي نگران هستم از آينده كه نكند خود من هم مشكل دارم اما نميدونم
....

همسرم قرار بود آز مجدد بعد از 4 ماه دارو خوردن بدهد كه فرصت نشد اما 100% چهارشنبه هفته بعد آين آز اسپرم داده ميشود

خيلي ميترسم كه تغييري نكرده باشد ......

ميخواستم بدانم كه تعداد اسپرم همسرم كه در آخر دي ماه 20 ميليون و تحرك 35% بوده
و از بهمن ماه دارو خورده در اين فاصله چقدر بايد تغيير بكنه ؟ كه اميدوار شد
با از دادن تعداد اسپرم چقدر بايد شود در اين چهار ماه ؟ و تحرك به چقدر بايد برسد
كه خيالمان راحت شود و درمان را ادامه دهيم ...................؟؟؟

كارشناس محترم و دلسوز
من دلم ميگويد كه بايد عكس رنگي بگيرم
اما دكترها موافقت نميكنند
از عكس رنگي هم خيلي ميترسم اما با اين حال از نظر خودم ميگم اكه گرفته بشه بهتره

ميخواستم بدونم آيا عكس رنگي عوارضي داره كه دكترهام فعلاً پيشنهاد نميدن ؟؟؟

يا فقط بخاطر همسرم هست؟؟؟

درست يكسال شد و من باردار نشدم

آيا من ميتوانم با توجه به اينكه همسرم فعلاً تحت درمان هست خودم هم عكس رنگي بندازم تا خداناكرده اگه مشكلي هست به ندبال درمان باشم

ميخواستم بدانم با توجه به اينكه سيكلاهاي من منظم هست و با سونوگرافي هايي كه انجام شده و داشتن فوليكول بالغ باز ممكن است در رحمم من مشكلي باشد كه با عكس رنگي مشخص شود ؟؟؟؟؟؟؟؟

منتظرتونم :oops:

سلام خسته نباشيد
من امروز 28 پريودي هستم و پريود شدم... :cry:

من خيلي نگران هستم از آينده كه نكند خود من هم مشكل دارم اما نميدونم
....

همسرم قرار بود آز مجدد بعد از 4 ماه دارو خوردن بدهد كه فرصت نشد اما 100% چهارشنبه هفته بعد آين آز اسپرم داده ميشود

خيلي ميترسم كه تغييري نكرده باشد ......

ميخواستم بدانم كه تعداد اسپرم همسرم كه در آخر دي ماه 20 ميليون و تحرك 35% بوده
و از بهمن ماه دارو خورده در اين فاصله چقدر بايد تغيير بكنه ؟ كه اميدوار شد
با از دادن تعداد اسپرم چقدر بايد شود در اين چهار ماه ؟ و تحرك به چقدر بايد برسد
كه خيالمان راحت شود و درمان را ادامه دهيم ...................؟؟؟

كارشناس محترم و دلسوز
من دلم ميگويد كه بايد عكس رنگي بگيرم
اما دكترها موافقت نميكنند
از عكس رنگي هم خيلي ميترسم اما با اين حال از نظر خودم ميگم اكه گرفته بشه بهتره

ميخواستم بدونم آيا عكس رنگي عوارضي داره كه دكترهام فعلاً پيشنهاد نميدن ؟؟؟

يا فقط بخاطر همسرم هست؟؟؟

درست يكسال شد و من باردار نشدم

آيا من ميتوانم با توجه به اينكه همسرم فعلاً تحت درمان هست خودم هم عكس رنگي بندازم تا خداناكرده اگه مشكلي هست به ندبال درمان باشم

ميخواستم بدانم با توجه به اينكه سيكلاهاي من منظم هست و با سونوگرافي هايي كه انجام شده و داشتن فوليكول بالغ باز ممكن است در رحمم من مشكلي باشد كه با عكس رنگي مشخص شود ؟؟؟؟؟؟؟؟

منتظرتونم :oops:
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 50 مهمان