درموردیبوست دخترم

باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت شما

من دخترم5/5سالشه مدتهاست دچاریبوسته(4یا5روزیکباراجابت مزاج داره)قبلازیادشیرمیخوردولی مدتهاست به دلیل یبوست میزان شیرخوردنش روکم کردم حتی فشارروده هاش گاهی آنقدرشدیده که ازدردبهزمین میشینه داروهم شربت لاکتولوش بهش میدم اما همیشه نه فقط وقتهایی که بهش فشارمیاد(میگم که زیادبه داروهای شیمیایی عادت نکنه)
توی یه سایت خوندم که یبوست باعث شب ادراری هست(دخترم شب ادراری داره)خواستم ببینم درسته یانه واگرهست بایدچکارکنم(دخترم قبلاسونوگرافی داده ودکترش درموردکوچکی مثانه چیزی نگفت)به همین دلیل فکرمیکنم ازیبوستش باشه؟

همینطورمدتیه میگه پاهاش دردمیکنه مخصوصاکشاله رانش نزدیک مثانه تمام آزمایش خون وادرارهم دادیم خوشبختانه نه عفونتی ونه کمبودویتامینی نداره؟حالامیخواستم نظرشماروبدونم که به چه دلیلی ممکنه باشه.آیاممکنه ازتاثیرات همون یبوست باشه؟(آخه اینبارکه دفع زیادی داشت گفت که کلادردپاش برطرف شده ودیگه اذیت نمیشه برای همین گفتم شایدازیبوست باشه)اگرازیبوست نیست چه دلیلی میتونه داشته باشه؟

ویه ترس دارم اینکه علایم msچی هستش باهمون آزمایش خونهامیتونیم متوجهش بشیم اگه خدای نکرده باشه؟

ممنون میشم اگربهم جواب بدیدواینکه برای درمان یبوست وشب ادراری وپادرداش(گاهی هم دستش ولی خیلی کم)چه کارهاوآزمایشهایادرمانی انجام بدیم؟

باتشکرازاینکه وقت میذاریدوبه سوالات ماپاسخ میدید

سلام shenian57 جان معمولا یبوست به دلیل عادات بد غذاییرخ می دهد و اگه مواد فیبر دار در برنامه غذایی کم و یا وجود نداشته باشه احتمال یبوست رو بیشتر میکند. شما حتما روش تغذیه دخترتون رو تصحیح کنید و حتما از مواد فیبر دار و همچنین روغن زیتون در برنامه غذایی بگنجانید به طور مثال سبزیجات و صیفی جات بایستی حتما در برنامه غذایی وجود داشته باشد .مخصوصا کاهو و سیب و هلو.می توانید از برگه قیصی استفاده کنید.شربت قیصی مدور است از مصرف بیش از اندازه نشاسته و همچنین غذاهای سرخ کردنی پرهیز کنید چون یبوست رو بیشتر میکنه.آب زیاد بنوشد.می توانید پماد رکتول را از داروخانه تهیه کرده و مقعد را با این کرم مالش داده تا هم درد کاسته شود و هم به هموروئید تبدیل نشود حتی می توانید از شیاف آتنی هموروئید استفاده کنید .به فرزندتان توضیح دهید که در هنگام اجابت مزاج به هیچ عنوان زور نزند چون مشکل یبوست رو دو چندان می کند و ممکنه هموروئید بوجود بیاید.بههیچ عنوان از داروهای مدور استفاده نکنید مثلا بیزاکودیل چون یکباره بدن با کم آبی روبه می شود.
در ناامیدی بسی امید هست

در مورد اینکه یبوست میتونه شب ادراری هم بوجود بیاره اطلاعی ندارم.اما معمولا شب ادراری کودکان در اثر ترس و یا رفتارهای والدین و همچنین محیط خانه بوجود می آید بد نیست از یه روان شناس مشاوره بگیرید.اما دردهای کشاله ران مخصوصا مثانه میتونه به دلیل یبوست باشه چون خودم هم این مشکلات رو داشتم و شکر خدا الان بهترم.و همه تجربیاتم رو در اختیارتون گذاشتم حتی برای من هموروئید هم بوجود آمد.
در مورد ام اس بیشتر با بررسی داخلی بدن و همچنین آزمایش هایی مربوط به اعصاب می شود تشخیص داد و همچنین نوار مغزی. بیشتر علائم ام اس مثل خواب رفتگی بدن و بی حسی بدن است .
به چه دلیل به ام اس مشکوک شدید؟
در ناامیدی بسی امید هست

مقاله ای در مورد رابطه شب ادراری و یبوست پیدا کردم که براتون می گذارم
ني ني سايت: تا كنون اغلب تصور مي‌شد شب‌ادراري در كودكان بيشتر به دليل مشكلات مثانه است و بيشتر پزشكان به اين علت توجه بيشتري مي‌كردند، اما در مطالعات جديد مشخص شده كه يكي از علل عمده شب‌ادراري، يبوست است و اگر بيماري يبوست در كودكان به موقع تشخيص داده نشده و درمان نشود، سبب بروز شب‌ادراري مي‌شود.
در اين پژوهش، دانشمندان روي 30 كودك و بزرگسال مبتلا به شب‌ادراري مطالعه كردند و دريافتند كه اغلب اين افراد داراي مثانه طبيعي هستند و مشكلي در اين مورد ندارند، اما مشكل اصلي، انباشته شدن ضايعات موادغذايي و مدفوع در روده بزرگ اين افراد است كه جاي مثانه را تنگ كرده و مانع حركات طبيعي آن براي دفع مي‌شود، به همين دليل آنها نتيجه‌گيري كردند كه در واقع يبوست، عامل اصلي شب‌ادراري است.

در اين مطالعه، بيشتر اين افراد يعني حدود 25 نفر (83 درصد) با داروها و درمان‌هاي ضد يبوست به آساني درمان شدند.

محققان در اين مطالعات دريافتند كه به دليل بروز يبوست كه باعث انباشته‌شدن حجم زياد مدفوع در كنار مثانه مي‌شود، حجم مثانه كاهش يافته و به همين دليل است كه كودك دچار شب‌ادراري مي‌شود.

معمولا با بروز اولين علائم مشكل شب‌ادراري، اغلب والدين تلاش مي‌كنند ”‹كودكان را از مصرف آب و ساير مايعات برحذر دارند، در حالي كه اين كار، كاملا اشتباه است، زيرا كمبود آب در بدن، مشكل يبوست را تشديد مي‌كند.

يكي از محققان توصيه مي‌كند از والدين كودكان مبتلا به شب‌ادراري پرسيده شود كه آيا شكم اين كودكان به طور منظم كار مي‌كند، يا نه و اگر نقص و نامنظمي‌ در دفع ادرار و مدفوع ديده شود، بايد آن را پيگيري كنند.

محققان معتقدند با تشخيص به موقع و درمان يبوست، به آساني مي‌توان از بروز شب‌ادراري و بيماري‌هاي ديگر پيشگيري كرد.

لذا اين محققان به والدين توصيه كرده‌اند كه مراقب كودكان خود باشند و در صورت بروز مشكل در كاركرد دستگاه گوارش و عمل دفع، حتما به پزشك مراجعه كنند تا از بروز عواقب و آسيب‌هاي بعدي پيشگيري شود.
در ناامیدی بسی امید هست

دوست خوبم سلام بچه منم زمستون شیر میخورد هم شب ادراری داشت هم یبوست منم دیگه بهش شیر ندادم تو هم چند وقتی شیر بهش نده خوب میشه بعدشم هر وقت یبوست میگیره یکم گلاب یاروغن کرچک بهش بده فوری یبوستش برطرف میشه ولی کم بدی که زیادش بچه رو اسهال میکنه

Re: درموردیبوست دخترم

shenian57 نوشته شده:باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت شما

من دخترم5/5سالشه مدتهاست دچاریبوسته(4یا5روزیکباراجابت مزاج داره)قبلازیادشیرمیخوردولی مدتهاست به دلیل یبوست میزان شیرخوردنش روکم کردم حتی فشارروده هاش گاهی آنقدرشدیده که ازدردبهزمین میشینه داروهم شربت لاکتولوش بهش میدم اما همیشه نه فقط وقتهایی که بهش فشارمیاد(میگم که زیادبه داروهای شیمیایی عادت نکنه)
توی یه سایت خوندم که یبوست باعث شب ادراری هست(دخترم شب ادراری داره)خواستم ببینم درسته یانه واگرهست بایدچکارکنم(دخترم قبلاسونوگرافی داده ودکترش درموردکوچکی مثانه چیزی نگفت)به همین دلیل فکرمیکنم ازیبوستش باشه؟

همینطورمدتیه میگه پاهاش دردمیکنه مخصوصاکشاله رانش نزدیک مثانه تمام آزمایش خون وادرارهم دادیم خوشبختانه نه عفونتی ونه کمبودویتامینی نداره؟حالامیخواستم نظرشماروبدونم که به چه دلیلی ممکنه باشه.آیاممکنه ازتاثیرات همون یبوست باشه؟(آخه اینبارکه دفع زیادی داشت گفت که کلادردپاش برطرف شده ودیگه اذیت نمیشه برای همین گفتم شایدازیبوست باشه)اگرازیبوست نیست چه دلیلی میتونه داشته باشه؟

ویه ترس دارم اینکه علایم msچی هستش باهمون آزمایش خونهامیتونیم متوجهش بشیم اگه خدای نکرده باشه؟

ممنون میشم اگربهم جواب بدیدواینکه برای درمان یبوست وشب ادراری وپادرداش(گاهی هم دستش ولی خیلی کم)چه کارهاوآزمایشهایادرمانی انجام بدیم؟

باتشکرازاینکه وقت میذاریدوبه سوالات ماپاسخ میدید
سلام
علامات دخترتون هیچ ارتباطی به ms ندارد و نگران نباشید دو مشکل دیگرش هم کاملاً می تواند به یبوستش مربوط باشد پس تحت نظر متخصص گوارش حاذقی این مشکلش را درمان کنید عزیزم.
لازم به ذکر است که البته تشخیص درد باید بالینی صورت گیرد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام به همه دوستان وکارشناس محترم ببخشیدمن دیرجواب دادم یه مدت نت نداشتم خیلی ممنون ازپاسخ وهمراهی همه شمادوستان عزیزکاملاازمطالب مفیدتون استفاده کردم.

شیرازی جون به دلیل تغییرسیستم غذایی ایرانیهاکه روزبه روزبدترمیشه متاسفانه میزان بیماریهازیادترشده ومن چون چندموردmsشنیده بودم درموردبچه های اطرافیان محض اطمینان خاطرخودم بودودلیل دیگه ای نداشت.

البته حالادخترم خیلی کم شیرمیخوره روزی شایدنصف لیوان اونم طی روزدیگه خیلی بهش نمیدم ولی مشکل شب ادراریش برقراره ومدتیه سعی میکنم همین موادغذایی که باعث ازبین رفتن یبوست میشه بهش بدم یه مقداردفعش بهترشده امانه خیلی حالاحتما بایددکترگوارش ببرمش که ببینم چی میگه

بازم ازهمه شمادوستان که توجه داشتین وراهنمایی کردیدممنونم
ارسال پست

بازگشت به “رشد و تكامل در كودكان”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان