Re: تفسیر سونوگرافی

سلام وقت به خیر خدمت کارشناس محترم
من طبق اولین روز پریودم باید سن بارداریم هشت هفته و دو روز باشه که سونوکرافی واژینال که در هفته شش دادم هم این سن بارداری رو تایید کرد 
ولی امروز رفتم سونو بارداری شکمی طبق تجویز پزشک دادم که سونوگرافی اعلام کرد سن بارداری شما الان هفت هفته و پنج روز هست😐
​​​​​​
لازم به ذکر سونوهام رو در دو مرکز مختلف دادم و اولی واژینال و دومی شکمی بود

سوالم از خدمتتون اینه چرا سونوگرافی اولم که واژینال بود سن بارداریم بر اساس سونو و اولین روز آخرین پریودم یکی بود ولی سونوکرافی امروروزم که شکمی بود چهار روز کمتر اعلام کرد سن بارداری رو و اینکه آیا جنین رشد لازم رو نداشته و علتش چیه و آیا خطرناک این کاهش رشد?

تصویر سونوگرافی امروزم خدمت شما
P_۲۰۲۰۱۱۱۵_۱۹۴۰۲۵_1.jpg

سلام وقت کارشناس محترم بخیر
سوال از خدمتتون اینه من الان هفته یازده بارداری هستم و دکتر برام سونوگرافی نوشته و چون خودم موقع نوشتن نسخه دکتر نبودم و همسرم دفترچه رو بردن الان نمیدونم این سونو آیا سونو کامل غربالگری سه ماهه اول هست یا خیر
موارد خواسته شده در سونو گرافی بده به شرح ذیل
بررسی Nb,Nt,طول cx
اگر این نسخه کامل نیست برای دریافت نسخه کامل برای سونوگرافی سه ماهه اول اقدام کنم
ممنون از راهنماییتون

سلام دوست عزیز
اگر بلافاصله بعد از انجام سونو باشد نتیجه دقیقتر خواهد بود ولیکن میتوان با فاصله ۲_۳ روز هم انجام داد و نیازی به ناشتا بودن ندارد البته بهتر است نظر آزمایشگاه مربوطه را در موردناشتا بودن جویا شوید
كارشناس مامايي فيروز

سلام. با عرض ادب میخاستم سونوی منو تفسیر کنید
در سونوی ب عمل آمده رحم دارای شکل و سایز طبیعی است
ابعاد تقریبی رحمmm 53*36*27 می باشد اکوی میومتر طبیعی است.
آندومتر دارای ضخامت 8mmمی باشد.
شواهد ضخامت قابل توجه مخاط اندوسرویکال همراه با توجه به تجمع مایع ب نفع سرویسیت می باشد
هر دو تخمدان دارای ابعاد و اکوی نرمال می باشد تخمدان راست به ابعا20*30 mm وبا حجم 5ccو تخمدان چپ ب ابعاد21*33 mmو با حجم 7ccمی باشد.
شواهد چسپندگی تخمدان چپ به پوسترولترال چپ بادی مشاهده شد.
ضایعه فضاگیر soildیا cystic در آندکسها و مایع در لگن رویت نمی‌گردد.
*****************×***********************
در ضمن من 11 روز از موعد پریودیم گذشته و هنوز نشدم و دکتر برام آزمایش تیروئید و هورمون برام از سوم سیکلم نوشته. الانم میتونم انجام بدم یا بذارم ک پریود بشم دکتر برای پریود شدنم دارو نداد

میشه کمکم کنید 😔😔😔
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان