كي براي ديدن جنين و چكاب ضربان قل

سلام من 9 فروردين اولين روز آخرين پري ام بوده . كي بايد براي مطمين شدن از سلامت و رشد جنين برم دكتر استرس دارم نكنه رشد جنينم مشكل داشته باشه حالت هاي گر گرفتگي و تهوع ام را با كمك قرص زنجبيل قابل تحمل و كنترل كردم ولي بازم حال دكتر رفتن ندارم :?

سلام خانمی تنبلی نکن فکر کنم وارد هفته 7 شدی و بین 6-7 هفته با سونو تشکیل قلب و ضربانش مشخص میشه و این مرحله مهمیه البته من در کار کارشناس محترم و نظرشون دخالت نمیکنم ، نظرم فقط از روی تجربی است :oops:

سلام
صدراجان! شما در 7 هفته و 1 روز هستید و همونطور که مهیای عزیز هم فرمودند، می توانید در انتهای هفته ی 7ام برای دیدن ضربان قلب جنین، سونوگرافی کنید.
در ضمن فراموش نکنید هر دارویی حتی گیاهی استفاده میکنید پیش از مصرف با درمانگرتان مشورت کنید عزیزم!
دوست عزیزم مطمئنم شما که به لطف خدا تا به حال بارداری بدون مشکلی را گذراندید، قطعاً با ذوق بیشتری برای دیدن ضربان قلب مراجعه خواهید کرد.
انشالله که همه چیز خوب و سلامت پیش برود...
شما و نی نی رو به خدا می سپارم...
كارشناس مامايي فيروز

كارشناس عزيز و محيا جان . من امروز ميخوام برم پيش متخصص تا برام سونو بنويسه . برام دعا كنيد . ممنون از تذكرتون . من در مورد قرص زنجبيل در چند سايت تخصصي تحقيق كرده بودم و موقع تهيه از دكتر دارو ساز هم سوال كردم.بروشور دارو هم نوشته بود براي خانوم هاي باردار ضرري نداره ولي بيش از 2 گرم در روز مصرف نكنيد كه من روزي 900ميليگرم بيشتر استفاده نميكنم. وبا دمنوش نعنا و قرص ب6و زنجبيل خيلي حالم خوبه تقريبا عادي . به نظر شما اين طبيعيه؟ :)

سلام
صدراجان! تشخیص طبیعی بودن یک بارداری قطعاً با درمانگر بالینی شماست اما
در تحقیقات انجام شده این درمانها امتحان خودشان را پس دادند و اگر با مصرف آنها به تدریج حالتون بهتر شده، طبیعی ست.
چیزی که خطرناک است این است که بدون هیچ درمانی و به طور ناگهانی تهوع بارداری و سایر علائم بارداری قطع شود...
در پناه خدا
آخرین ويرايش توسط 2 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

سلام محيا جان و كارشناس عزيز من رفتم سونو همه چيز طبيعي بود و قلب ني ني هم طبيعي ميزده منو براي ترجمه ي سونو راهنمايي كنيداين كلمات يعني چه ؟hcs,hls,gor ,edm,crl,r,d,g.درضمن گفت روز 50 حاملگي هستي.ببخشيد با اينهمه سوال مزاحم شدم :oops:

Re: كي براي ديدن جنين و چكاب ضربان قلبش برم دكتر

سلام دوست عزیز
معمولا فتال پل در هفته ۶تا ۸ بارداری با سونوگرافی شکمی و هفته ۶ بارداری با سونوگرافی واژینال یده میشود.به نظرمن در صورتیکه قصد دا رید سونوگرافی شکمی انجام دهید ۴روز دیگر که سن حاملگی شما به ۷ هفته رسید جهت سونو مراجعه نمایید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان