تعیین روز تخمک گذاری

اگر دوره قاعدگی شما 28 روزه باشد، تخمک گذاری معمولا حدود 14 روز قبل از شروع پریود بعدی رخ می دهد. تخمک گذاری در اکثر افراد معمولا بین روز یازدهم تا بیست و یکم چرخه قاعدگی رخ می دهد. روز اول شروع پریود قبلی، اولین روز چرخه قاعدگی است. تخمک گذاری همیشه در یک روز ثابت از ماه رخ نمی دهد و ممکن است یک یا چند روز با زمان مورد انتظار فرق داشته باشد.

پزشکان بخشی از چرخه قاعدگی که حول و حوش تخمک گذاری است را پنجره باروری می نامند زیرا احتمال باردار شدن زنان در این زمان در بالاترین حد است. برای مثال، اگر فردی در روز چهاردهم تخمک گذاری کند، می تواند در همان روز یا در طی بیست و چهار ساعت بعدی باردار شود.

با این وجود، پنجره باروری چند روز قبل از تخمک گذاری باز می شود زیرا اسپرم تا 5 روز می تواند زنده بماند. بنابراین، حتی اگر زنی در روز 14 یا 15 رابطه جنسی نداشته باشد، اما در روز های نهم تا سیزدهم رابطه جنسی بدون محافظت داشته است، باز ممکن است باردار شود زیرا اسپرم تا 5 روز زنده است.

احتمال بارداری در روز پانزدهم چرخه قاعدگی بالاترین احتمال را دارد و تا روز بیست و پنجم به صفر می رسد.
باید دقت کنید که این موارد، نکات کلی هستند و تخمک گذاری برای هر فردی متفاوت است و همپچنین چرخه قاعدگی هر کسی با شخص دیگر فرق دارد.

10 راهکار ساده برای رسیدن به خوش بینی و انرژی مثبت

کم کاری تیروئید در بارداری چیست؟ علائم، تاثیر بر جنین و روش درمان

دل و دماغ ندارید؟ 50 ایده آسان برای بهبود روحیه شما

اضطراب در کودکان پیش دبستانی: علائم و بهترین روشهای درمان

مربیان یوگا و یوگاکاران حرفه ای چه باید بخورند و چطور بخورند؟

بیشتر بخوانید: درد تخمک گذاری و کاهش آن

می توانید چرخه قاعدگی را به طور مرتب یادداشت کنید و با توجه به علائم تخمک گذاری روز دقیق تخمک گذاری خود را محاسبه کنید.
در ادامه به بررسی اجمالی تخمک گذاری برای فردی با دوره قاعدگی 28 روزه می پردازیم:

1. دوره پریود یا قاعدگی: روز های اول تا هفتم با کمترین احتمال بارداری
2. دوره بعد از پریود: روزهای هشتم تا نهم با احتمال بارداری
3. دوره حول تخمک گذاری: روزهای دهم تا چهاردهم با بیشترین احتمال بارداری
4. دوره پس از تخمک گذاری: روزهای پانزدهم تا شانزدهم با احتمال بارداری
5. دوره ضخیم شدن دیواره رحم: روزهای هفدهم تا بیست و هشتم با کمترین احتمال بارداری

Re: تعیین روز تخمک گذاری

سلام
من قصد بارداری دارم و تو تعیین روز تخمک گذاریم مشکل دارم . چند ماهیه که قبل پریودم لک بینی دارم.من تخمدان پلی کیستیک داشتم ولی شدید نبود. یک سال پیش که معاینه شدم کاملا تخمدانهام سالم بود. بعدش دیگه معاینه نشدم.
الان روزهای پریودیم به این صورته:
۱۳ فروردین شروع
 ۱۰ اردیبهشت شروع
۴ خرداد شروع لک بینی 
۵ تیر شروع
۲۸ تیر شروع لک بینی, ۱مرداد شروع
۲۹ مرداد شروع
۲۳ شهریور شروع لک بینی، ۲۷ شهریور شروع
۲۰ مهر شروع لک بینی
۲۲ ابان شروع لک بینی، ۲۵ ابان شروع
۲۱اذر شروع لک بینی 
۲۳دی شروع
۲۰ بهمن شروع
۲۰ اسفند شروع
به طور کلی قبل پریودم تقریبا ۳،۴ روز لک بینی دارم و پریود اصلیم دوروز و شدیده، بعدشم ۲ روز لک بینی دارم.
میشه لطفا راهنماییم کنید که بدونم من تخمک گذاریم کی میشه؟؟گیج شدم‌.
و آیا به دلیل این لک بینی ها لازمه که اقدام برای بارداریو متوقف کنم تا بتونم به دکترم دسترسی پیدا کنم؟ یا ادامه بدم اقدام رو؟
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان