Re: زمان دقیق تخمک گذاری

KarshenaseMamaee نوشته شده:
دوشنبه 2 تیر 1399, 1:13 pm
سلام دوست عزیز
به پزشکتون اعتماد کنید و طبق دستور ایشون پیش برید انشالله به زودی به نتیجه دلخواهتون خواهید رسید .ضمنا در درمان نازایی باید صبور باشید و مراحل درمان رو با صبوری انجام دهید.نگران نباشید شاید خونریزی قطع بشه ولی مشکل خاصی پیش نمیاد

ممنون از پاسخگویی کامل و با حوصلتون
یه سوال دیگه هم داشتم...اگه بخوام عکس رنگی رحم بگیرم بعد از انجام عکس تا چند وقت نباید اقدام کنم برای بارداری؟آخه شنیدم ماده ی رنگی که تزریق میشه باعث سقط میشه درسته؟

سلام دوست عزیز
اشعه ایکس استفاده شده در عکس رنگی در بدن باقی نمیماند در صورتیکه مشکلی مثل لکه بینی یا خونریزی بعد از عکس رنگی نداشته باشید در همان سیکل میتوانید اقدام به بارداری نمایید واحتمال موفقیت بلافاصله بعد از انجام هیسترو سالپنگوگرافی بیشتر است.و ضمنا عکس رنگی باعث سقط نخواهد شد
كارشناس مامايي فيروز

من ۲۸ سالمه ۴ماهه دارم اقدام میکنم و تنبلی تخمدان دارم،این ماه از روز تخمک گذاری تا روز ۲۲ سیکل مرتب اقدام داشتم،و دیروز (روز ۲۵ سیکل ) بعد از مدت طولانی که خودمو نگه داشته بودم رفتم سرویس بهداشتی(بیرون بودم به خاطر شرایط کنونی از سرویس عمومی استفاده نکردم) ادرارم با فشار زیاد و رنگ تیره بیرون اومد انتهای ادرارم سوزش شدیدی حس کردم ادرار رو نگه داشتم یه قطره خون تازه ازم خارج شد حالا نمی‌دونم از داخل رحم بوده یا ادرار،نوشیدن مایعاتمو زیاد کردم و ادرارم تقریبا بی رنگ شده ولی امروز هنوز سوزش انتهای ادرار رو داشتم.هیچ وقت درد یا خارش نداشتم.ولی بازم امروز تو ادرارم رنگش به صورتی میزد...الان باید چیکار کنم؟

سه‌شنبه 24 تیر 1399, 12:07 am
سلام دوست عزیز
احتمال عفونت ادراری و عفونت واژینال مطرح است در اولین به درمانگرتان مراجعه نمایید ومعاینه بالینی شوید

ممنونم از پاسخگوییتون،فردا حتما میرم ویزیت شم،احتمال بارداری وجود داره تو این شرایط؟

Mahshad71 نوشته شده:
سه‌شنبه 24 تیر 1399, 12:48 am
سه‌شنبه 24 تیر 1399, 12:07 am
سلام دوست عزیز
احتمال عفونت ادراری و عفونت واژینال مطرح است در اولین به درمانگرتان مراجعه نمایید ومعاینه بالینی شوید
سلام من رفتم پیش دکترم ،همونجا تو مطب یه سونو ازم گرفت و گفت مثانه ملتهب هست برام قرص هیروتکس و سیپروفلوکساسین نوشت و گفت بعد از مصرف اینا یه تست ادرار بده....گفت احتمال بارداری وجود داره تخمکات خوب کار کردن.

سلام روز بخیر خانم کارشناس عزیز
من حدود ۸ماه هست که برای بارداری دوم اقدام کردم ولی ماه گذشته در لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی متوجه شدم که به علت پیچ خوردگی لوله های رحم، مسدودی هر دو لوله را داشتم که باردار نمیشدم، خلاصه دوهفته بعد لاپاراسکوپی با عکس رنگی لوله هام باز شد، ۳۶سالمه. دوم مردا پریود شدم. این ماه دکتر بهم کلومیفن داد، روز ۱۴سیکل که رفتم سونو اندازه فولیکول دکتر گفت تخمک های خیلی خوبی داری سایز ۲۴و ۱۷ و دارو خیلی خوب جواب داد بعدش همون روز چهاردهم ۲تا آمپول hcg زدم.
بهم گفت از همون شب ۱۴ شبی دوتا مدروکسی پروژسترون بخورم که تا حالا ۴شب خوردم.
اما الان هر چی تو سایت میخوانم انگار این قرص فقط برای تنظیم قاعدگی هست ولی برای پیشگیری از بارداری استفاده میشه، من همیشه دوره هام ۲۸روزه است چرا دکتر بهم این قرص ر داد؟ خیلی نگرانم که تخمکهام را ازبین ببره وجلوی بارداری ام را بگیره، به نظر شما از امشب نخورمش؟ خیلی کلافه ام. تو رو خدا راهنمایی ام کنید

سلام دوست عزیز
بعد از تخمک گذاری از باقیمانده سلولهای فولیکول که به نام جسم زرد نامیده میشوند پروژسترون ترشح میشوند در صورتیکه لقاح اتفاق بیفتد این مسئله تداوم مییابد بنابراین نگران نباشید و پروژسترون را قطع نکنید چون پروژسترون برای تداوم بارداری لازم است
كارشناس مامايي فيروز

سلام
ببخشید من برای بارداری پیش دکتر رفتم و بهم قرص لتروزول، امپول hmg و قرص مدروکسی به تعداد ۴۰ عدد داد و گفت از ۱۴ تا ۲۴ هر شب دو عدد بخور.
حالا این ماه همون داروها رو داد و فقط آمپول hcg رو اضافه کرد.
سوالم اینه چون شنیده ام برخی تحقیقات نشون داده مدروکسی احتمال خطر برای جنین رو داره، میتونم این ماه مدروکسی رو مصرف نکنم؟؟
چون ماه پیش برای تنظیم قاعدگی مدروکسی رو داده بود و ماه پیش تنظیم شدم

Re: قرص مدروکسی

سلام
ببخشید من ماه پیش برای بارداری پیش دکتر رفتم و بهم قرص لتروزول، امپول hmg و قرص مدروکسی به تعداد ۴۰ عدد داد و گفت از ۱۴ تا ۲۴ هر شب دو عدد بخور.
حالا این ماه همون داروها رو داد و فقط آمپول hcg رو اضافه کرد.
سوالم اینه چون شنیده ام برخی تحقیقات نشون داده مدروکسی احتمال خطر برای جنین رو داره، میتونم این ماه مدروکسی رو مصرف نکنم؟؟
چون ماه پیش برای تنظیم قاعدگی مدروکسی رو داده بود و ماه پیش تنظیم شدم

سلام خانوم دکتر من دوماه اقدام کردم برای بارداری ماه اخر ده روز پریودم عقب افتاد بی بی چکم هم منفی شد بعد ده روز تاخیر نزدیکی داشتم اما بعدش سوزش شدید داشتم ولکه بینی قهوه ای داشتم بعد یه روز پریود شد ایا باردار بودم ممکنه نزدیکی سبب سقط بشه
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان