بارداری پوچ

#1
علت بارداری پوچ چیست بارداری پوچ یکی از دلایل اصلی سقط های سه ماهه اول بارداری است. حاملگی پوچ علت کاملا مشخصی ندارد و می‌تواند به صورت تصادفی در هر بارداری رخ بدهد.
 موارد زیر در بروز بارداری پوچ نقش دارند :
  • مشکلات ژنتیکی سلول‌های جنسی 
  • اختلال در شکل یا تعداد کروموزوم‌های اسپرم و تخمک
  • بارداری در سنین زیر 18 و بالای 40 سال
بارداری پوچ چه علائمی دارددربارداری پوچ به علت ترشح هورمون HCG که هورمون تولید شده توسط جفت است علائم مختلف بارداری مثل تهوع صبحگاهی و ویار در مادر باردار رخ می‌دهد اما جنینی برای رشد وجود ندارد، ممکن است علائم سقط مثل درد شکم و یا لکه بینی در مادر ایجاد شود. معمولا بارداری پوچ منجر به خونریزی شده و در نهایت سقط به صورت خودبه خودی یا با اقدام پزشک اتفاق می‌افتد.
بارداری پوچ و گرسنگیبعضی مادران از گرسنگی به عنوان یکی از علائم همراه در بارداری پوچ یاد می کنند که باید گفت این حالت اتفاقی است و بارداری پوچ و گرسنگی ارتباط خاصی با هم ندارند.
بارداری پوچ در چند هفتگی مشخص می شودحاملگی پوچ بین هفته ششم تا هشتم بارداری مشخص می‌شود. بارداری پوچ در هفته پنجم به علت کوچک بودن قطر ساک حاملگی به طور صد در صد قابل تشخیص نیست.  
راه‌های تشخیص بارداری پوچحاملگی پوچ در سه ماهه اول بارداری و از طریق سونوگرافی و آزمایش خون در کنار هم قابل تشخیص است.
سونوگرافی در بارداری پوچتشخیص قطعی حاملگی پوچ ازطریق انجام سونوگرافی در هفته ششم تا هشتم بارداری است. در بارداری پوچ سونوگرافی ساک حاملگی را نشان می‌دهد اما هیچ جنین و کیسه زرده‌ای که نقش در رشد جنین دارد در آن وجود نداشته و بارداری پوچ اعلام می‌شود. حاملگی پوچ در سونوگرافی با اصطلاح Blightedovum گزارش می‌شود.


ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان