ازمایش اسپرم

سلام لطفا ازمایش همسرم رو تفسیر کنین .
Duration of abstionence . 4daye
Time of Evaluation . 10:20
Place of sampling : lnside
Time interval 00:10 min
Time of sampling 10:10
Appearance: white&gray
Type of sperm retrieval: Masturbation
Viscosity: Normal
Time of sample arrival: 10:10
Volume 5.0 ml
Duration of liquefaction: 10 min
PH: 7.5
Comments; All of the spermatozoa had abnormal morphology. Semen processing is recommended befor determining his treatment pln.
Sprm Concentration: 28,000,000 sperm/ml
Tptal sperm count: 140,000,000 sperm/ Ejaculate

(Morphologhy ) Normal: 0%
Abnormal: 100%
Head Defects: 74%
Neck or midpiece defects: 6%
Pin 3% Bent 4% Pyriform 48% Others 2% Round 1%
Cytoplasmic droplets 3%
Tapered 22%
Tail Defects 17% Short 5%
Bent 4% Coiled 8%

Rapid progression (a) 0%
Slow progression (b) 0%
Non -progression motility (c) 30%
Immotile(d) 70%

Staining procedure: 83(% Live)
White blood cells(peroxidase test): 1,200,000 cell/ml
Immature germ cells : 0 cell/HPF
Ag%glutination 3
میخواستم بدونم ایا مشکلی داره یا خیر
دوساله در اقدامیم برای بارداری

Re: ازمایش اسپرم

سلام ممنون از جوابتون.
ما به مرکز ناباروری رفتیم . تمام ازمایشهای من نرمال بود. ولی پزشک مردان وقتی همسرمو معاینه کرد گفت باید دارو بخوری تا یکماه و بعد دوباره ازمایشت رو تکرار کنی . یه امپول بتامتازون... و قرص کتوفین۱ روزی یک عدد . و یک پودر داد که روزی یکبار داخل اب حل کنه و بخوره.
بنظرتون با این داروها چقدر شانس بهتر شدنش هست.
من عسل و داروچین رو مخلوط کردم و هر روز روزی چند قاشق بهش میدم.
چهار مغز هم همینطور با عسل هر روزمصرف میکنه

Khaterehmehran نوشته شده:
پنج‌شنبه 5 تیر 1399, 11:59 pm
سلام ممنون از جوابتون.
ما به مرکز ناباروری رفتیم . تمام ازمایشهای من نرمال بود. ولی پزشک مردان وقتی همسرمو معاینه کرد گفت باید دارو بخوری تا یکماه و بعد دوباره ازمایشت رو تکرار کنی . یه امپول بتامتازون... و قرص کتوفین۱ روزی یک عدد . و یک پودر داد که روزی یکبار داخل اب حل کنه و بخوره.
بنظرتون با این داروها چقدر شانس بهتر شدنش هست.
من عسل و داروچین رو مخلوط کردم و هر روز روزی چند قاشق بهش میدم.
چهار مغز هم همینطور با عسل هر روزمصرف میکنه
سلام دوست عزیز
پرسش شما را دیدم منتظر پاسخ بمانید
كارشناس مامايي فيروز

inverter نوشته شده:
شنبه 7 تیر 1399, 1:51 am
سلام
چقدر جالب اسپرم هم برای چی ازمایش می کنن در چه شرایطی باید اسپرم ازمایش داد
سلام دوست عزیز
علت ۳۵% از نازایی ها فاکتور مردانه میباشد.اولین تست تشخیصی هم برای ارزیابی فاکتور مردانه آنالیز مایع منی است
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانوم دکتر خسته نباشین.
من جواب اسپرم همسرمو بردم دکتر ارولوژیست به دستور شما.
دکتر مربوطه سونو نوشت و ازمایش مجدد اسپرم که حدود سه روز طول میکشه بریم دکتر جوابو نشون بدیم.
حالا میخوام خواهش کنم شما جواب سونو بیضه رو برای ما توضیح بدین . تشکر
بیضهو اپیدیدیم دو طرف ابعادو اکوی پارانشیمال نرمال دارند.
Rt=50x22mm LT=51x26mm
ضایعه فضاگیر در پارانشیم بیضه ها و اپیدیدیم دو طرف رویت نشد.
هیدروسل در همی اسکرتوم دو طرف و واریکوسل در طرف راست مشاهده نشد.
تورتوزیتی و اتساع در ورید های شبکه پامپنیفورم به دیامتر حداکثر 2.5mm قبل و2.8mm پس از مانور والسالوا در وضعیت ایستاده با فلوی Stagnant درقسمت فوقانی بیضه و دیستال کورد در سمت چپ مطرح کننده واریکوسل گرید i رویت میگردد .حداکثر دیامتر وریدهای شبکه ی پامپنیفورم درسمت راست در وضعیت ایستاده پس از مانور والسالوا 1.5mmو در حداندازه طبیعی است

سلام دوست عزیز
به عنوان یک قاعده ی کلی، واریکوسل گرید ۱ چپ همیشه نیاز به درمان ندارد و فقط در مواردی توصیه به درمان می شود که:
- در مردان متاهلی که اقدام به بچه دار شدن کرده اند، ولی بعد از گذشت شش تا دوازده ماه در این امر ناموفق بوده اند و البته در بررسی هایی که برای همسرشان انجام شده است، همه چیز نرمال بوده و به عبارتی مشکل از همسر نباشد.
- در مردان مجردی که در حداقل دو آزمایش اسپرم که به فاصله ی دو تا سه هفته انجام می شود، کاهش تعداد اسپرم یا اختلال در کیفیت اسپرم شامل کاهش حرکت اسپرم یا بدشکل اسپرم مشاهده شود.
- در پسران نوجوانی که در سن بلوغ هستند و واریکوسل باعث کاهش رشد بیضه شده است.تشخیص موارد نیازمند جراحی قطعا با اورولوژیست است
كارشناس مامايي فيروز

سلام ما دوساله در اقدامیم و من تمام ازمایشام نرماله خداروشکر
همسرمم دوسال پیش ازمایش اسپرمش نرمال بود ولی امسال که در مرکز ناباروری تکرار کردیم . متوجه شدیم اصلا اسپرم سالمی نداره . به مطب شخصی یه ارولوژیست مراجعه کردیم که ایشون دستور مجدد ازمایش اسپرم دادن و سونو از بیضه .
جواب سونو رو مشاهده کردین . حالا سوالم اینه که اگر توی ازمایش جدیدی که قراره چند روز دیگه ازشون بگیرن ،تعداد و شکل اسپرم مناسب بود و بهتر از ازمایش قبلی بود . ایا با وجود واریکوسلی که خفیف هست و در سمت چپ بیضه هست فقط . ایا باز نیاز به جراحیه؟ یا با درمان دارویی هم امکان بهبود هست و ما بچه دار میشیم؟؟
لطفا در این مورد هم توضیحی بدین .

سلام دوست عزیز
هرچند سوالات شما بسیار تخصصی است و بهتر است در نهایت دستور اورو لوژیست مد نظر قرار گیرد. من توصیه میکنم آزمایش دوم را با فاصله حداقل دوماه از آزمایش قبلی انجام دهید و احتمالا در صورت نرمال بودن آزمایش دیگر نیازی به جراحی نخواهد بود
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان