Re: اقدام برای بارداری

آمادگی برای بارداری شامل آمادگی روحی و جسمی برای بارداری است. نکات مهمی وجود دارد که هر پدر و مادری قبل از اقدام به بارداری باید در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشد. در اینجا بیشتر از مباحث روحی و ذهنی و همچنین تصمیم گیری برای اقدام به بارداری، بیشتر به مسائل سلامت جسمی و اقدامات و آمادگی های قبل از بارداری می پردازیم. برای برخی از خانم ها آماده شدن برای بارداری چند ماه طول به طول می انجامد. مهم نیست بارداری اولتان باشد ونه! بارداری سالم از قبل از باردار شدن آغاز می شود. برای این که آمادگی های لازم را به دست بیاوردید باید عوامل ریسک و مشکلات بارداری را بشناسید، آزمایشات قبل از بارداری را داده باشید و رژیم غذایی مناسب را از قبل از بارداری شروع کرده باشید و سعی کنید مواردی مانند وزن خود را به محدوده نرمال برسانید و اگر هم بیماری و مشکلی مانند دیابت دارید قبل از اقدام به بارداری با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.
 تور زمینی باکو تور باکو نوروز 99 تور باکو                     

ساده ترین پاسخ به سوال شایع "چطور باردار بشم" این است که برای باردار شدن باید اقدام کنید! اما اینکه چگونه اقدام کنید که سریع تر بارداری اتفاق بیافتد باید گفت که به عوامل مختلفی مانند زمان و نحوه نزدیکی و همچنین شرایط جسمی شما و همسرتان بستگی دارد.
 در پاسخ به این سوال که "چه کار کنم این ماه باردار بشم؟" باید گفت باردار شدن زمان لازم دارد. در واقع در هر دوره قاعدگی، شما چند روز فرصت برای باردار شدن دارید. اگر اطلاعاتی از نحوه صحیح اقدام به بارداری و مدت زمان لازم برای حصول نتیجه داشته باشید، همچنین در دوره اقدام، استرس و نگرانی نداشته باشید، با فرض اینکه مشکل خاصی مانند تنبلی تخمدان (در خانم) و مشکلات اسپرمی (در آقا) وجود نداشته باشد، انتظار می رود حداکثر بعد از یکسال بارداری اتفاق بیافتد.
 عواملی مانند سن، بی نظمی پریود، رابطه جنسی نامنظم، کیفیت اسپرم، میزان استرس، مصرف الکل و دخانیات  و اضافه وزن  روی کاهش یا افزایش احتمال بارداری در هر دوره اثر می گذارند. مطالب این بخش مواردی که باعث افزایش شانس بارداری در هر اقدام می شود را مورد بحث قرار می دهد.
 تور دبی تور زمینی استانبول  تور استانبول   تور زمینی باکو نوروز 99

سلام خانوم دکتر خسته نباشید.قبلا مزاحمتون شدم.تست هورمون دادم پرولاکتینم 23.9 هست ولی رنج آزمایشگاه 25 هست.با فشار زیاد از سینم کمی ترشح شیر دارم و ماه قبل قرص کابرگولین دادن دوبار در هفته مصرف کنم کمی سینه هام سوزن سوزن میشد که این دفعه دکتر دوز دارو رو افزایش دادن 3 بار درهفته.این ماه پریودم 9 روز عقب افتاده رفتم سونوداخلی گفتن تنبلی تخمدان دارم.و آمپول تجویز کردن برای اینکه پریود شم ولی هنوز استفاده نکردم.چون دکتر خودم جای دیگه هستن بهشون فعلا دسترسی ندارم.حالا به نظر شما این آمپول رو تزریق کنم؟آیا قرص باعث تاخیر پریود شده یا تنبلی تخمدان؟و اینکه چه دارویی باید برای تنبلی تخمدان مصرف کنم؟در ضمن ی ماه سونو شکمی دادم روز 16 دوره و ی فولیکول 17 داشتم و ضخامت آندومتر 5 بود که این دکتر گفتن این مقدار ضخامت برای روز 16 کمه.دیروز هم که سونو داخلی رفتم ضخامت 9 بود.خواهشا راهنماییم کنید چیکار کنم.

سلام خسته نباشین 13 بهمن وقت پریودم هستش ولی دیشب ترشح قهوه ایی داشتم امروز هم صورتی میتونه مال لانه گزینی باشه سینه هام خیلی دردناکه و بزرگ شدن. من همیشه دوره هام 25 روزه بود ولی آخرین بار 28 روزه شده بود میخوام بدونم ممکنه زود پریود بشم یا امکان داره حامله بشم چون بعد از اینکه پاک شدم تا دیروز یک در میان نزدیکی کردم.

م62 نوشته شده:
چهارشنبه 9 بهمن 1398, 11:12 am
سلام خسته نباشین 13 بهمن وقت پریودم هستش ولی دیشب ترشح قهوه ایی داشتم امروز هم صورتی میتونه مال لانه گزینی باشه سینه هام خیلی دردناکه و بزرگ شدن. من همیشه دوره هام 25 روزه بود ولی آخرین بار 28 روزه شده بود میخوام بدونم ممکنه زود پریود بشم یا امکان داره حامله بشم چون بعد از اینکه پاک شدم تا دیروز یک در میان نزدیکی کردم.

سلام.ببخشید من جواب دادم.خواستم تجربمو در اختیارتون بذارم.منم مثل شما ی ماه سینه هام خیلی درد میکرد و بزرگ شده بود و پریودم عقب افتاده بود فک میکردم حامله م رفتم دکتر گفتن پرولاکتینت بالاست.حتما آزمایش هورمون بدید.ولی انشالله که شما حامله اید.🌹

سلام دوست عزیز
مشخصات لکه بینی شما شباهت زیادی به مشخصات خونریزی لانه گزینی دارد ولی این علامت جز علائم قطعی بارداری نیست در صورتیکه عجله دارید که از وضعیت بارداری خود مطلع شوید میتوانید ظرف ۲-۳روز ٱینده آزمایش بتا انجام دهید
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزیز
با عرض پوزش به دلیل تاخیر در پاسخدهی
معمولا در موارد تنبلی تخمدان یا تخمدان پلی کیستیک تاخیر در پریود ایجاد میشود.تزریق آمپول پروژسترون هم مشکلی ندارد .اگر قصد باردار شدن ندارید بهترین درمان برای تنبلی تخمدان قرصهای پیشگیری میباشد
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:
چهارشنبه 9 بهمن 1398, 11:14 pm
سلام دوست عزیز
با عرض پوزش به دلیل تاخیر در پاسخدهی
معمولا در موارد تنبلی تخمدان یا تخمدان پلی کیستیک تاخیر در پریود ایجاد میشود.تزریق آمپول پروژسترون هم مشکلی ندارد .اگر قصد باردار شدن ندارید بهترین درمان برای تنبلی تخمدان قرصهای پیشگیری میباشد

ممنون از جوابتون.9 ماهه واسه بارداری اقدام میکنم.الان که قصدم بارداری هست باید واسه تنبلی تخمدان چه قرصی مصرف کنم؟و اینکه قرص زودتر جواب میده یا آمپول؟

سلام دوست عزیز
برای پریود شدن آمپول سریعتر عمل میکند.درمان تخمدان پلی کیستیم در کسانیکه قصد بارداری دارند در ابتدا تغییر سبک زندگی با ورزش کردن ،کاهش وزن،رژیم غذایی مناسب و سپس استفاده از داروهای تحریک تخمک گذاری تحت نظر نتخصص حاذق میباشد
كارشناس مامايي فيروز

سلام دکتر بهم قرص لتراکس داده گفته روزی دو عدد من یکی رو صبح میخورم و بعدی رو شب بهتره یا هر دوتا رو باهم بخورم.
قفل شده

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 47 مهمان