هفته ی پنج بارداری و درد زیر شکم

سلام من اولین روز اخرین قاعدگیم ۷ فروردین بوده و الان در واقع هفته ی ۵ بارداری هستم، اصلا حالت تهوع ندارم و خیلی خوش اشتها شدم اما زیر شکمم درد میکنه درست مثل زمانی که پریودم، علاوه بر اون درد قفسه ی سینه، نفخ شدید، یبوست، سنگینی ودرد خیلی مختصری هم توی سینم دارم.
درد زیر شکمم خطرناک نیست؟ و اینکه بتای ۵۰۰ برای هفته ی پنج کم نیست؟
ضمنن هیچ گونه سونویی هم تا الان انجام ندادم.

Re: انتقال

Mm1720 نوشته شده:سلام من عضو جدید هستم من ۹ روز پیش انتقال جنین داشتم تا الان هیچ لکه بینی ندارم ممکن لانه گزینی شده باشه بدون لکه بینی ممنون می شم پاسخ بدید
سلام بله عزیزم حتما
قرار نیست همه داشته باشند
كارشناس مامايي فيروز

Re: هفته ی پنج بارداری و درد زیر شکم

nil rezaei نوشته شده:سلام من اولین روز اخرین قاعدگیم ۷ فروردین بوده و الان در واقع هفته ی ۵ بارداری هستم، اصلا حالت تهوع ندارم و خیلی خوش اشتها شدم اما زیر شکمم درد میکنه درست مثل زمانی که پریودم، علاوه بر اون درد قفسه ی سینه، نفخ شدید، یبوست، سنگینی ودرد خیلی مختصری هم توی سینم دارم.
درد زیر شکمم خطرناک نیست؟ و اینکه بتای ۵۰۰ برای هفته ی پنج کم نیست؟
ضمنن هیچ گونه سونویی هم تا الان انجام ندادم.
سلام عزیزم
حدود 7-8 هفته سونو دهید
بتا بهتر بود بعد از 72 ساعت تکرار می شد که از دوبرابر شدنش مطمئن می شدیم .
چون درد دارید کمی استراحت و نداشتن کارهای سنگین و .. رو داشته باشید
نداشتن تهوع و ... هیچ مشکلی نیست
آب فراوان و فیبر فراوان میل کنید
از زمانی که بیدار می شوید مدام 1 لیوان 1 لیوان آب میل کنید تا وقتی که اجابت مزاج داشته باشید
كارشناس مامايي فيروز

Masome6779 نوشته شده:سلام خسته نباشید.کسی هست ک فوری پاسخگو باشه؟من در هفته ۶ بارداریم
زیر دلم درد میکنه آیا طبیعیه؟شدید میشه و خفیف میشه ولی قطع نمیشه.سمت چپ نافم هم گاهی میپیچه به هم
سلام
درد های زیر دل خفیف طبیعی ست
اما اگر شدید و مسکن لازم باشد باید مراجعه داشته باشید
كارشناس مامايي فيروز

سلام.ببخشید من ۱ول آذر تاریخ اخرین پریودیم بوده که ۳۰ آذر تا ۳ دی دچار لکه بینی فقط شدم.۶ دی بیبی چک زدم مثبت شد.هفتم ازمایش بتا دادم ۱۰۴۲ بود.دیروز رفتم دکتر باتوجه به جواب بتا ماماش گفتن ده روز دیگه بیا که اونموقع برام سونو بنویسم الان زوده و ویزیت نشدم.من فروردین ماه یه سقط در هفته دهم داشتم.الان از امروز صبح که بیدار شدم درد شکم مثل درد پریودی دارم.به نظرتون طبیعیه؟میترسم دوباره مشکلی پیش بیاد برام.میشه نظرتونو بگید یا باید برم پیش پزشک دیگه

سلام دوست عزیز
متاسفانه درد مثل پریود جزئ علائم خطر محسوب میشود بهتر است اگر به درمانگرتان دسترسی دارید وی را در جریان قرار دهید تا در صورت لزوم برایتان سونوگرافی و دارو تجویز نمایند و در صورت عدم دسترسی به متخصص دیگری مراجعه نمایید
كارشناس مامايي فيروز

سلام وقت بخیر،من ۵ هفته و ۴ روزمه،سونو انجام دادم که ساک حاملگی دیده شد ولی قلب تشکیل نشده،چند روز پیش لکه بینی خیلی کم داشتم ولی امروز از ظهر لکه بینی دارم که رنگ قهوه ای و ب صورت رگه هستش،دل درد ندارم ولی گاهی سمت چپ شکمم قسمت پایین درد میگیره و ول میده،احتمالش هست لکه بینیا باعث سقط بشه،واینکه ماما بهم گفت اگه قلبش تشکیل شد و لکه بینی ادامه داشت شیاف استفاده کن ،ولی من نگرانم سقط بشه

Re: کارشناس مامایی جواب لطفا

سلام من اخرین پریودیم ۵ روز بود یعنی ۴ آذر بعد ۹ دی خونریزی مثل پریودام بمدت ۴ روز بیبیچکم تا یساعت نگه داشتم منفی بود در کل پریودام خیلی منظم چندماه شده نیستن ولی الان تو شکمم قسمت راست دردا خفیف هس جاها مختلف کمرم قسمت راستشم اینجور تخمدان راستمم اره من عقدم

Sahar.a نوشته شده:
چهارشنبه 2 بهمن 1398, 6:43 pm
سلام وقت بخیر،من ۵ هفته و ۴ روزمه،سونو انجام دادم که ساک حاملگی دیده شد ولی قلب تشکیل نشده،چند روز پیش لکه بینی خیلی کم داشتم ولی امروز از ظهر لکه بینی دارم که رنگ قهوه ای و ب صورت رگه هستش،دل درد ندارم ولی گاهی سمت چپ شکمم قسمت پایین درد میگیره و ول میده،احتمالش هست لکه بینیا باعث سقط بشه،واینکه ماما بهم گفت اگه قلبش تشکیل شد و لکه بینی ادامه داشت شیاف استفاده کن ،ولی من نگرانم سقط بشه

سلام sahar عزیز
متاسفانه بعضی مواقع بعد از لکه بینی سقط اتفاق می افتد ولی همیشه اینطور نیست .بهتر است تا سونوی بعدی استراحت نمایید و انشالله زمانیکه قلب تشکیل شد شیاف پروژسترون استفاده نمایید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان