Re: تفسیر سونوگرافی

سلام دوست عزیز
تنبلی تخمدان یا تخمدان پلی کیستیک سه علامت اصلی دارد
۱-دیده شدن کیست در تخمدان ها توسط سونوگرافی شکمی یا واژینال
۲-سطح بالای هورمونهای مردانه
۳-پریودهای نامنظم یا پریود نشدن
در صورتیکه دو مورد ازسه مورد در فردی وجود داشته باشد میتوان گفت تخمدان پلی کیستیک دارد
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشین،من امروز رفتم سونوگرافی نوشته شده،ساک حاملگی به دیامتر ۱۳،۹ mm رویت شد که برابر ۵ هفته و دوروز میباشد،yolk sac مشاهده شد،fetal pole رویت نشد،ضایعه دذ آدنکسهای راست و چپ رویت نشد،همه چی نرماله بنظرتون؟ احتمالش هست قلب جنین تشکیل نشه؟؟

سلام دوست عزیز
زمانیکه قطر ساک حاملگی بیشتر یا مساوی ۲۵میلیمتر شود در سونوگرافی شکمی، ما انتظار داریم فتال پل دیده شود بنابراین دیده نشدن فتال پل در این سن جای نگرانی ندارد.ولی اینکه چرا سن حاملگی با سن پریود مغایرت دارد میتواند مربوط به این باشد که تخمک گذاری و لقاح دیرتر اتفاق افتاده است.نگران نباشید و پس از دوهفته سونورا در یک مرکز معتبر تکرار کنید
كارشناس مامايي فيروز

سلام.۱۰ روز خونریزی ناگهانی دارم بطوری ک ی لحظه خون میادو کلا قطع میشه ک بعد از معاینه و سونو واژینال شدید شده بدون قطع شدن.لطفا دلیل این رو بگید.
عروق در لیگامانهای پهن دوطرف میباشند.درجاتی از عفونتهای رحمی مطرح است.مایع آزاد در اطراف فوندوس رحم دیده شد.

yasi95 نوشته شده:
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399, 4:05 pm
سلام.۱۰ روز خونریزی ناگهانی دارم بطوری ک ی لحظه خون میادو کلا قطع میشه ک بعد از معاینه و سونو واژینال شدید شده بدون قطع شدن.لطفا دلیل این رو بگید.
جواب سونو:عروق در لیگامانهای پهن دوطرف میباشند.درجاتی از عفونتهای رحمی مطرح است.مایع آزاد در اطراف فوندوس رحم دیده شد.
و آزمایش پاپ اسمیر و hpv دادم ک هنوز جوابش نیومده.لطفا بگین چ مشکلی دارم؟

سلام دوست عزیز
خونریزیهای نامنظم رحمی علل مختلفی دارند مثل اختلالات هورمونی ،عفونت،مشکلات تیروئیدی،فیبرومهای رحمی،اختِلالات انعقادی وبسیاری علل دیگر.باید توسط درمانگرتان بررسی شوید و دارو دریافت نمایید.در سونوگرافی هم عفونت گزارش شده که باید معاینه بالینی شوید و برای رفع عفونت آنتی بیوتیک لازم را دریافت نمایید
كارشناس مامايي فيروز

سلام وقتتون بخیر ببخشید من ۶ روز پیش سونو انجام دادم میشه اینو برام تفسیرش کنید
تصویر ساک حاملگی در محل مناسب در رحم دیده میشود
واکنش دسیدوال نرمال است و شواهدی بنفع هماتوم در اطراف ساک بارداری دیده نمیشود
سن حاملگی بر اساس GS=5mm برابر با 5W 2D می باشد
Yolk sac و Fetal pole دیده نمیشود
ضایعه پاتولوژیک در آدنکس ها دیده نمیشود
اولین دکتری ک رفتم گفت همه چی خوبه فقط یکم زود رفتی حالا باز یه دکتر دیگه بهم گفته اون دوتایی که دیده نشده اگه تو سونوی بعدی دیده نشه باید سقط کنی و حالا من خیلی استرس دارم و نگرانم یه هفته دیگه سونوی دوباره پیشنهاد کرده خیلی میترسم

سلام دوست عزیز
در سونوگرافی واژینال زمانیکه اندازه ساک حاملگی بیشتر یا مساوی ۱۶ میلیمتر و در سونوی شکمی زمانیکه اندازه ساک بیشتر یا مساوی ۲۵ میلی متر باشد انتظار داریم فتال پل دیده شود بنابراین شما زود سونو انجام داده اید و باید دو هفته دیگر مجددا سونو را تکرار نمایید در صورتیکه لکه بینی و خونریزی ندارید چندان جای نگرانی وجود ندارد
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان