احتمال بارداری

با سلام خدمت کارشناس عزیز
مجرد هستم ۲۵ ساله .من اردیبهشت معاقشه ساده داشتم که چندین لایه لباس پوشیده بودم ضخیم و دوستم هم همین طور اصلا لخت نشدیم و حتی من الت ایشون ندیدم فقط من الت ایشون ۱ یا دو بار در ماشین لمس کردم از روی شلوار .و لبش بوسیدم همین .بعد از این معاقشه هیچ نوع رابطع ای نداشتم و ۶ بار هم سر موعد همیشگی پریود شدم با خونریزی همیشگی ب مدت ۵ ۶ روز در هر دوره. خون ریزی واضح که کل پوشک پر از خون میشد .چندین پوشک در طول روز عوض میکنم همیشه و کمی لخته هم دارم . با این اوصاف احتمال باردلری هست؟من خیلی خیلی خیلی استرس دارم خواهش میکنم راهنمایی کنید

Re: احتمال بارداری

سلام،وقت بخیر،من ۲۰ آذر ماه پریودیم تموم شد و تا الان که ۲۶ دی ماه هست پریود نشدم،فقط دیروز لکه خیلی کم قهوه ای رنگ دیدم،قصد بارداری داشتم،بی بی چک استفاده کردم و خیلی واضح دوخط شد،تقریبا علائم بارداری هم دارم مثل معده درد،ی کم دل درد،و اما سوزش ادار،بنظر شما بارداری من قطعیه؟

سلام دوست عزیز
به احتمال خیلی زیاد باردار هستید ولی از آنجاییکه هرگونه لکه بینی و خونریزی در دوران بارداری غیر طبیعی تلقی میشود بهتر است اول با ٱزمایش بتا از وضعیت بارداری خود اطلاع کافی حاصل کنید و سپس جهت تعیین علت لکه بینی اقدام کنید .البته به نظر میرسد در صورت باردار بودن این لکه بینی مربوط به لانه گزینی باشد ولی در صورت ادامه یافتن حتما به درمانگرتان مراجعه نمایید
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت کارشناس عزیزم
من 34 ساله هستم، چهار سال پیش بصورت ناخواسته و کاملا طبیعی باردار شدم که بدلیل شرایطی با قرص واژینالی که دکتر تجویز کرده بود سقط کردم. از دوسال پیش اقدام به بارداری کردم که بعد از گذشت هشت ماه چون به صورت طبیعی باردار نشدم به دکتر مراجعه کردم و با مصرف دارو تیر امسال باردار شدم ولی در هفته ششم تشخیص EP داده شد (جنین در مقاربت تخمک چپ بود) و عمل لاپاراسکوپی انجام دادم تا دو ماه خونریزی خفیف داشتم بعد از اون هم پاپ اسمیر دادم که وجود التهاب در رحم را نشان داد که تحت درمان قرار گرفتم و برطرف شد. برای این ماه دکتر عکس رنگی نوشتند که در عکس لوله راست اوکی بود و مایع تا لگن مشاهده شده و لوله چپ مایع تا ابتدای لوله فالوپ وارد شده و دیگر پیشروی نکرده است.
به نظر شما دکتر لوله سمت چپو بسته یا ممکن بدلیل التهابی که داشتم مشکلی ایجاد شده باشه؟ همینطور میخاستم بدونم درصد بارداری بعد از این عمل چقدر هست و تا چند روز بعد از عکس رنگی میتونم اقدام به بارداری بکنم؟
همچنین قابل ذکر است تا در این سالها جلوگیری طبیعی داشتم و مواقعی شک به ورود مایع به واژن داشتم از قرصهای اورژانسی جلوگیری از بارداری استفاده میکردم. آزمایش شوهرم هم کاملا نرمال بوده است.

سلام دوست عزیز
در لاپاروسکوپی بسته به ٱسیبی که به لوله رحمی وارد شده است اقدامات زیر انجام میشود
چنانچه آسیب یا خونریزی شدید وجود داشته باشد لوله آسیب دیده برداشته خواهد شد
چنانچه آسیب کم باشد میتوان بوسیله برش کوچکی حاملگی خارج رحمی را بدون آسیب وارد شدن به لوله رفع کرد. حالا با توجه به این مطلب عامل انسداد میتواند هم مربوط به حاملگی خارج رحمی باشد یا التهاب .در همان ماهی که عکس رنگی گرفته اید میتوانید اقدام به بارداری داشته باشید.
بارداری با یک لوله قطعا امکان پذیر است اگر چه در بعضی موارد چالش برانگیز خواهد بود.دستگاه تناسلی حاوی دو تخمدان و دو لوله فالوپ است که هر ماه یکی از تخمدانها یک تخمک را بالغ کرده و درون لوله رها میکند و اگر اسپرمی درون لوله وجود اشته باشد لقاح رخ میدهد.اگر یکی از لوله های شما آسیب دیده باشد وتخمدان با لوله سالم در ارتباط باشد بارداری به راحتی امکان پذیر خواهد بود
كارشناس مامايي فيروز

Re: احتمال سقط

سلام عرض میکنم خدمت کارشناس محترم.
خواهش میکنم بنده رو راهنمایی و کمک کنید.
من الان ۶هفته و چهار روزمه، از زمانی‌که متوجه بارداریم شدم (یعنی هفته چهارم) لک بینی و درد و انقباض زیر شکم و کمی کمردرد داشتم. لک بینیم با شیاف پروژسترون برطرف شد طی یک هفته، اما دردهای گاها زیرشکمیم هنوز برطرف نشده و گاهی به شدت زیرشکمم درد میگیره، دوروز پیش سونوگرافی انجام دادم که دکتر گفت ساک حاملگی خیلی پایینه و احتمال سقط وجود داره ویا ممکن هست که تا هفته های ۲۸ بیاد بالا. این رو هم‌عرض کنم که بنده شاغلم و به دکتر گفتم که استراحت مطلق نمیتونم داشته باشم چون با مرخصیم موافقت نشده ولی کار سنگینی انجام نمیدم کارمند دفتری هستم و کارم پشت میز و با کامپیوتره. میخواستم بدونم این خیلی غیرطبیعیه که ساک پایین باشه؟؟ احتمال سقطم زیاده؟؟😭😭

سلام عزیزم
در هفته های اول حاملگی پایین بودن ساک تا حدودی طبیعی است ولی اگر در هفته های بالاتر این حالت بماند و جفت هم پایین باشد به خصوص اگر با لکه بینی همراه شود میتواند باعث سقط شود اگر در سونوهای بعدی قلب جنین مشاهده شود پیش آگهی بهتر است وانشالله خطری جنین را تهدید نخواهد کرد درصورتیکه نمیتوانید استراحت مطلق داشته باشید استراحت نسبی نمایید مقاربت نداشته باشید کارهای سنگین انجام ندهید و مصرف پروژسترون را ادامه دهید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان