روش‌های پیشگیری و درمان سریع بواسیر (هموروئید)

#1
پیشگیری و درمان سریع بواسیر با رعایت چند نکته ساده به آسانی قابل انجام است. بواسیر یا هموروئید یکی از بیماری های بسیار شایع و دردناک ناحیه ی مقعد است که در اثر وارد آمدن فشار بیش از اندازه به این ناحیه ایجاد می شود.
پیشگیری از ابتلا به بواسیربهترین راهکار درمان هر بیماری از جمله بواسیر رعایت نکاتی است که در پیشگیری از ابتلا به آن موثر است،برخی از مهمترین نکاتی که در پیشگیری از بواسیر موثر است، به این شرح می باشد:
رژیم غذاییبهترین راهکار پیشگیری از بواسیر رعایت رژیم غذایی صحیح می باشد، به خصوص اگر یکبار این بیماری را تجربه کرده اید لازم است از برخی از مواد صرف نظر کنید و یا مصرف آن ها را به حداقل کاهش دهید، که از جمله ی آنها می توانیم به این موارد اشاره کنیم:
  • مصرف غذاهای شور ( به خصوص غذاهای دریایی شور)
  • غذاهای حاوی ادویه
  • سیر
  • سرکه
  • قهوه
  • غذاهای سرخ شده
  • کربوهیدرات تصفیه شده
  • مصرف لبنیات
دفع به موقع مدفوعیکی از راهکار های اساسی پیشگیری از بواسیر دفع به موقع مدفوع می باشد، شاید در بعضی مواقع به سبب نداشتن زمان کافی رفتن به دستشویی را به تاخیر می اندازید، که در این صورت مدفوع به مدت طولانی در مقعد مانده و خشک می شود که این امر موجب می گردد، دفع آن به سختی انجام شود و نیازمند وارد آمدن فشار بیشتر به این ناحیه باشد.بنابراین در صورتی که احساس نیاز به دستشویی دارید، سریعاً اقدام کنید.
مصرف فیبرمصرف غذاهای حاوی فیبر می تواند تاثیر زیادی در بیماری شما داشته باشد زیرا که این مواد غذایی در نرم شدن مدفوع و افزایش حجم آن موثر هستند و می تواند هم در درمان سریع و هم در پیشگیری از بواسیر موثر باشد از جمله مواد غذایی دارای فیبر می توانیم به انواع سبزیجات،میوه های تازه، حبوبات و گندم اشاره کنیم. در صورتی که به هر دلیلی قادر به مصرف این مواد غذایی نیستید می توانید از ملین های گیاهی مثل اسفرزه استفاده نمایید.
ورزشانجام ورزش و فعالیت های فیزیکی، استقامت در برابر بیماری ها را افزایش داده و به کاهش وزن کمک می نماید، در واقع می توان گفت انجام ورزش در افزایش فعالیت های روده موثر است که در این صورت مدفوع نرم شده و دفع آن نیازمند وارد آمدن فشار بیش از اندازه نمی باشد، لازم است حداقل سه مرتبه در طول هفته ورزش کنید، که این ورزش شامل پیاده روی، شنا و … می باشد.
درمان سریع بواسیر خارجی و داخلیدر حال حاضر راهکارهای درمانی بسیاری برای این بیماری پیشنهاد می‌‌شود که هر کدام از آنها تا حدودی در درمان این بیماری موثر است، از جمله مهمترین راهکار درمان سریع بواسیر می توانیم به این موارد اشاره کنیم:
 
مصرف قرصمصرف قرص ها با افزایش قدرت ورید ها و افزایش گردش لنفاوی در درمان هموروئید موثر هستند از طرفی می توانند به سرعت علائم ناشی از این بیماری را کاهش دهند. یکی از مهمترین داروهایی که در درمان سریع بواسیر توصیه می‌شود،Phlebotonics است که به سرعت علائم بیماری را کاهش می دهد. داروهای هیدروکورتیزون و لیدوکائین از داروهای ضدالتهابی هستند که در درمان بواسیر به کار می روند.
کمپرس یخقرار دادن بسته یخ یا کمپرس سرد در کاهش تورم ناحیه ی درگیر موثر است، این روش می تواند تاثیر مستقیم و موثری در درمان هموروئید های دردناک شده و بزرگ داشته باشد.به یاد داشته باشید همیشه یخ را در پارچه و یا حوله ای بپیچید و مستقیماً بر روی ناحیه ی درگیر قرار ندهید.
استفاده از پمادیکی از بهترین پمادهایی که برای درمان سریع بواسیر توصیه می شود، پماد آنتی هموروئید و ام جی است، این پماد قادر است علائم این بیماری از جمله درد و سوزش ناشی از آن را به سرعت کاهش دهد.
نشستن در آب گرمآب گرم میتواند در درمان سریع بواسیر موثر باشد زیرا که در کاهش علائم این بیماری از جمله درد و سوزش موثر است، برای انجام این روش می توانید از حمام سیتز که به شکل لگنی در توالت فرنگی قرار می گیرد و یا تشت آب گرم استفاده نمایید. بهترین زمان انجام این روش بلافاصله بعد از دفع مدفوع و به مدت 15 دقیقه می باشد.

درمان سریع بواسیر (هموروئید)


کلینیک پایتخت
زگیل تناسلی
hemorrhoid
ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان