Re: کارشناس مامایی

KarshenaseMamaee نوشته شده:
سه‌شنبه 22 مرداد 1398, 6:53 pm
سلام دوست عزیز
معمولا تعریف تخمک و کیست در سونوگرافی متفاوت است و بعید است که سونوگرافی اشتباه کرده باشد .ضخانت رحم در روزهای مختلف سیکل قاعدگی متفاوت است
خب من امروز باید روز 4پریودیم باشه که نشدم ممکنه بخاطر این ضخامت زیاد شده باشه؟به نظرتون برای کیستم چی بخورم؟برای اینکه پریود بشم چی بخورم زعفرون خوردم ولی نشدم

سلام خسته نباشید من 2ماهه پریودم عقب افتاده رفتم متخصص بهم دوتا امپول پروژسترون داد گفت به فاصله 4روز بزن الان 7روز میگذره من پریود نشدم شنیدم تا 14روز میشم اگه نشدم چیکار کنم
بعد کیستم داشتم دکتر بهم قرص دوفاستون داده از روز 10پریود بخورم وقرص متفورمین داده توضیحی نداده کی بخورم نمیدونم قرص متفورمین رو بزارم پریود بشم بخورم یاازالان شروع کنم

سلام دوست عزیز
نحوه تفسیر کیت تخمک گذاری به این ترتیبه .اگر ۲خط ظاهر شود و هردو پررنگ و یا پایینی پررنگ و بالایی کمرنگ ،نتیجه مثبته.اگر پایینی کمرنگ و بالایی پررنگ باشه ویا فقط بالایی ظاهر شود،منفی است.اگر فقط پایینی ظاهر بشه ویا هیچ خطی نداشته باشد مشکوک است.ضمنا چند روزه حوالی تخمک گذاری را باید از کیت استفاده کنید تا به نتیجه برسید یک روز کافی نیست
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشین.من باردارم وبراساس سونوی تخمک گذاریم پنج هفته وسه روزمه.دیروزرفتم سونوگرافی ک جوابش این بود.درضمن من 23آذرآزمایش تیتربتادادم که6050بودامروزم بخاطرسونوگرافیم دوباره رفتم تیتربتادادم 32663بود.ازمایشگاه بهم گفت بچه سالمه ورشدش خوبه اماسونوگرافی نگرانم کرده.البته من دوهفته هست ک لکه بینی دارم.بنظرشمادارم سقط میکنم یانه.امکان حاملگی مولارهست؟جواب سونوم اینه:
رحم ب ابعاد90×57مشاهده شد
اکوژنیسیته رحم یکنواخت است.اندومتربه ضخامت22میلی متر،هتروژن واکوژن وحاویbloodلوکوله میباشد.
همچنین ناحیه هایپواکوirregularبه دیامتر6میلی متردرکاویته اندومتردیده شدکه میتواندبقایای ساک بارداری یامایع لوکوله باشه.درمجموع شواهدمطرح کننده ی missed abortiinوبقایای بارداری است.
چکBhcgجهت رداحتمال کمترحاملگی مولارنیزتوصیه میشود.
ببخشیدخیلی طولانی شدممنون میشم اگه جواب بدین وازنگرانی دربیام.

سلام دوست عزیز
از روی میزان آزمایش بتا نمیتوان بطور قطعی سلامت جنین را تایید کرد. متاسفانه شواهد سونوگرافی بیشتر به نفع سقط میباشد ولیکن برای تشخیص قطعی بهتر است بعد از ۷۲ ساعت مجدد تیتر بتا انجام دهید در صورتیکه میزان هورمون کاهش یافته باشد یعنی سقط انجام شده ولی اگر میزان هورمون افزایش یافته بود باید از جهت حاملگی مولار بررسی شوید .فقط یک قسمت از فرمایشتون رو متوجه نشدم آیا غیر از این سونو سونوی دیگری در زمان بارداری انجام داده بودید ؟و اینکه تاریخ اولین روز آخرین پریود را ذکر نکردید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “عفونت در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان