Re: آزمایش پاپ اسمیر

سلام . ببخشید که من زیاد سوال میکنم . خدا خیرتون بده که هستین و مارو از نگرانی درمیارین.
امروز رفتم دکتر گفت پاپ اسمیر نرماله و سونو انجام دادم که جوابشو براتون میفرستم.
رحم در ابعاد ۳۶ *۷۸ میلیمتر میباشد.
اندومتر در خط وسط قرار داشته و ضخامت آن در حدود ۸ میلیمتر میباشد . همچنین اکوژنیسه آندومتر یکنواخت بنظر میرسد.
تصویر چند Nabotion Cysts به حداکثر دیامتر ۶ میلیمتر در کانال سرویکال نمایان است.
تصویر چند فولیکول غالب به دیامترهای تقریبی ، ۱۳ و ۱۲ و ۱۴ و ۱۲ و ۱۴ و ۱۵ میلیمتر در تخمدان راست نمایان است.
تصویر چند فولیکول غالب به دیامترهای تقریبی ۱۷ و ۱۶ و ۱۵ و ۱۶ و ۱۵ در تخمدان چپ نمایان است.
اندازه هر دو تخمدان بزرگتر از حد نرمال و اکوپاترل طبیعی هستند بطوریکه تخمدان راست به ابعاد ۲۸ در ۳۸ (افزایش یافته) و تخمدان چب به ابعاد تقریبی ۴۴ در ۳۸ (افزایش یافته) میباشد.
تصویری دال بر ضایعه فضاگیر اعم از SOLID&CYSTIC در تخمدان راست روئت نشد.
تصویر یک فولیکولار سیست بدون سپتا داخلی به ابعاد تقریبی ۳۳ در ۳۴ میلیمتر در تخمدان چپ قابل روئت است.
در کلدوساکها مایع آزاد دیده نمیشود .

دکتر میشه بگین جواب سونوم چطوره؟
من ۵ روز قرص کلومیفن خوردم هر روز روزی ۳ عدد
روز یازدهم و دوازدهم آمپول HMG زدم و یکی دیگه مونده که گفته اونم امروز بزنم.
و دوتا آمپول HCG داده که باید همزمان روز۱۵ سیکلم بزنم برای ازاد شدن تخمک.
بنظرشما با توجه به فولیکولهای موجود بهتر نیست روز ۱۴ سیکل بزنم دوتا امپول اخر رو؟
سوال بعدیم هم اینه که اونجایی که نوشته کیست در تخمدان چپ هستش با ابعاد ۳۴ و ۳۳ میلیمتر.
بنظرتون مشکل ساز نمیشه؟
امروز رفتم دکترم همینارو بپرسم ولی از اونجایی که خیلی سرشون شلوغه ، منشی اجازه نداد برم داخل و فقط گفت دکتر گفته سونوت خوبه و هرچی اصرار کردم منو نفرستاد داخل و گفت دکتر وقت نداره.
خیلی نگرانم ، توروخدا منو راهنمایی کنین .
با توجه به این سونو من باید چه روزی آمپول آزاد شدن تخمک رو بزنم که دکتر گفته دوتا باهم؟
چند روز بعد زدن آمپول تخمکها آزاد میشه؟

Re: آزمایش پاپ اسمیر

سلام دوست عزیز
خوشبختانه سونوی شما نرمال است ضخامت آندومتر مناسب است .معمولا بعد از اینکه اندازه فولیکول غالب به ۱۸برسد آمپول hcgتزریق میشود و سرعت رشد فولیکول هر روز ۱-۲میلی متر است پس زمانیکه پزشکتان دستور داده زمان مناسبی است.کیستی که وجود دارد مشکلی در جهت بارداری ایجاد نمیکند
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان