Re: ساك حاملگي و كيسه زرده

سلام خسته نباشید.من امروز دوباره رفتم سونو.خداروشکر قلب تشکیل شده بود وضربان هم داشت و دکتر سونو گفتن همه چیز خوبه.چیزی که نگرانم کرده اینه که سونو قبلم ۲۰ مرداد بود که سن جنین ۵ هفته و۵ روز بود و الان که رفتم سنش رو گفتن ۶ هفته و ۵ روز(+_۲).هرچی خوشحال شدم دوباره سن رو که دیدم نگران شدم.بنظرتون مشکلی وجود داره؟

سلام من تاریخ 13 مهر رفتم دکتر . دکترم بهم گفت لقاحت دیر انجام شده و تو سونو نوشته 4هفته و 6 روز هستی. امروز 25 دوباره رفتم جای دیگه سونوگرافی کردم. گفتند ساک حاملگی فقط هست و فاقد yolk sac هست . روی آزمایشم نوشته gs=9.97 mm و 5 هفته و 5 روز هم زده .
الان خیلی نگرانم اولا کیسه زرده تشکیل نشده دیر نیست ؟ اختلاف زمان بین این دو تا سونو 12 روز بوده ولی تو آزمایشها فقط 6 روزه. اندازه ساک هم نمیدونم تو این هفته طبیعی هست یا نه ؟ خیلی خیلی نگرانم
من یه کورتاژ به دلیل عدم تشکیل قلب بچه و یه بارداری خارج از رحم هم داشتم و واقعا خیلی استرس دارم . تو را خدا یه جوابی به من بدید . ممنون

Mitra111 نوشته شده:
جمعه 26 مهر 1398, 2:18 am
سلام من تاریخ 13 مهر رفتم دکتر . دکترم بهم گفت لقاحت دیر انجام شده و تو سونو نوشته 4هفته و 6 روز هستی. امروز 25 دوباره رفتم جای دیگه سونوگرافی کردم. گفتند ساک حاملگی فقط هست و فاقد yolk sac هست . روی آزمایشم نوشته gs=9.97 mm و 5 هفته و 5 روز هم زده .
الان خیلی نگرانم اولا کیسه زرده تشکیل نشده دیر نیست ؟ اختلاف زمان بین این دو تا سونو 12 روز بوده ولی تو آزمایشها فقط 6 روزه. اندازه ساک هم نمیدونم تو این هفته طبیعی هست یا نه ؟ خیلی خیلی نگرانم
من یه کورتاژ به دلیل عدم تشکیل قلب بچه و یه بارداری خارج از رحم هم داشتم و واقعا خیلی استرس دارم . تو را خدا یه جوابی به من بدید . ممنون

تو را خدا اگه میشه زود جواب بدید

سلام دوست عزیز
از انجاییکه تاریخ اولین روز آخرین پریود را ذکر نکرده اید نمیتوان سن حاملگی بر اساس پریود را محاسبه کرد ولی متاسفانه اندازه ساک برای ۵هفته و پنج روز کمی کوچک است و ضمنا رشد مناسبی هم در طول ۱۲روز نداشته است و احتمال سقط مجدد وجود دارد ولی با این حال ۷-۱۰روز دیگر صبر کنید و مجدد سونو را تکرار نمایید امیدوارم د‌ر این فاصله کیسه زرده قابل رویت شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام،خیلی خلاصه میگم تا زودتر بتونید جوابمو بدین،خیلی نگرانم.
۲۳مرداد روز اول اخرین قاعدگی
سونوی اول۴مهر:۵هفته و۳روز،وجود ساک ، ۹ونیم میلیمتر
سونوی دوم۲۵مهر: ۷هفته و ۴روز،وجود ساک۲۵میلیمتر،وجود  کیسه زرده،جنین دیده نشد.هماتوم۷میلیمتر زیر ساک
پیشنهاد سونوگرافی،سونوی واژینال ،بخاطر ندیدن جنین و هماتوم.
آیا بارداری من پوچه؟
هیچ علامت و دردی ندارم.فقط تکرر ادرار و درد سینه
اشتهام کم شده
زیر ناف و داخل ران ها،احساس نبض میکنم،مثل قبل از قاعدگی
همش فکر میکنم یهچیزی الان دفع میشه،ساک یا هماتوم 😢

خواهش میکنم زودتر جواب منم بدین...
من از TVSخوشم نمیاد و میخام بازهم صبرکنم و برم شکمی سونو بدم،چون تو جوابای پست های قبلی خوندم که وجود کیسه زرده و ساک با اندازه نرمال،بارداری پوچ رد میشه،،ممکنه بخاطر هماتوم نتونسته دیده باشه.خود دکتر سونو گفت شاید بخاطر هماتوم قابل رویت نیس،برو واژینال...ممکنه این هماتو برام خطرساز بشه تویمدت ۱هفته؟؟من میترسم برم واژینال و خونریزی و لکه بشه بعدش.یا سونوی واژینال برای هماتوم بد باشه،استرس زا هست...خیلی ها بهم میگن زود بوده..چون سونو زده۷هفته ۴روز..ولی خب من کلی صبرکردم که بشه ۸هفته و ۳روز که ضربانش دیده بشه.. ممنون میشم زودتر راهنمایی کنید..به تعطیلات خورده،و مجبور شدم یهدکتر دیگهبرم که گفت نهایت تادوشنبه برو واژینال کهاگر پوچه سریع دفع کنی!!ولیدکتر  میگفتبین مریض هام  من تجربه ۹هفته برای جنین دیدن،هم داشتم ..خب بالاخره چه کار کنم..

سلام یلدای عزیز
اینکه سن حاملگیه شما با تاریخ پریود یکی نیست امری غیر عادی نیست چون در بعضی موارد که خانمهاسیکلهای منظمی قبل بارداری ندارند این اتفاق میافتد ولیکن متاسفانه رشد جنین در فاصله دو سونو کمتر از حد انتظار بوده و ضمنا هنگامیکه ساک حاملگی بیشتر یا مساوی ۲۵ میلی متر در سونوی شکمی باشد فتال پل یا قطب جنینی دیده میشود.شما تا یک هفته دیگر صبر کنید و مجددا سونو را تکرار نمایید امیدوارم در این فاصله جنین رشد مناسبی داشته باشد
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان