Re: ساك حاملگي و كيسه زرده

با سلام من خيلي نگرانم لطفا جواب سوالم رو بدهيد ديروز سونوگرافي دادم قطر ساك بارداريم ١٦ بود و كيسه زرده هم از طريق سونو واژينال مشاهده شده ولي گفت جنين داخل ساك نيست يك هفته ديگه تكرار كن سونوگرافي رو . احتمال حاملگي پوچ رو داد گفت اميدوار نباش . به نظر شما احتمال داره هفته ايينده جنين ديده بشه ؟

سلام دوست عزیز
کیسه زرده در حاملگی پوچ تشکیل نمیشود.از طرفی ما در قطر ساک حاملگی ۲۰میلی متر انتظار دیدن فتال پل یا طناب جنینی رو داریم و در موردی مثل شما که هنوز قطر ساک۱۶میلی متر است هنوز زمان داریم و طبیعی است که نبینیم.
توصیه میکنم در مرکز تصویر برداری مطمئنی سونو را یک هفته بعد تکرار کنید
كارشناس مامايي فيروز

سلام عزيزم
من ٧ هفته و ١ روز رفتم براي سونوي اول...سن جنين رو ٦ هفته و دو روز اعلام كردن و قلبش هم تشكيل شده، اما همونجا بهم اعلام كرد ك ساك حاملگيت يك مقداري كوچيكتر از حد نرماله و احتمال سقط بالاست، اما در برگه سونو چيزي از اندازه ساك ذكر نشده فقط ب خودم گفت ممكنه به لكه بيني بيفتي و خودش سقط بشه، متخصص خودم كه سونو رو ديدن گفتن اين سونو چيز مشكوكي رو اعلام نكرده و شايد واسه اون اختلاف ٦ روزه سن حاملگيت اينو گفته اما بهم شياف پروژسترون داد با اينكه لكه بيني ندازم،و گفت ده روز ديكه سونو رو تكرار كن تا ببينيم باز نظر همونه يا نه.... ميخوام بدونم اين ٦ روز اختلاف خيلي غيرعاديه؟ و بنظر شمام احتمال سقط بالاست؟

سلام دوست عزیز
در صورتیکه قاعدگیهای شما نامنظم بوده احتمال اینکه تخمک گذاری و به دنبال آن لقاح دیرتر انجام شده باشد وجود دارد پروژسترونها را طبق دستور پزشک استفاده نمایید ومجددا سونو را ۱۰-۱۴روز دیگر تکرار کنید.امیدوارم جنین رشد کافی را داشته باشد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام و وقت بخیر
من هفت هفته و دو روز سونو انجام دادم اما بهم گفت شش هفته و دو روزی یک هفته با تاریخ پریودی اختلاف.قلب هم رویت نشد و سونو دو هفته بعد توصیه شد.درضمن من پریودی بسیار منظمی دارم.
آیا یک هفته اختلاف طبیعیه؟
آیا نباید در شش هفته قلب تشکیل میشد؟

سلام دوست عزیز
در پستهای قبلی پاسخ را دادم شما هم پیرو آن از من تشکر کردید.اگر مفهوم نبوده مجددا توضیح بدهم.خدمتتان عرض کردم که زمان تشکیل قلب ۶-۸هفته است و اگر بعد از آن قلب دیده نشد احتمالا بارداری نرمال نیست.وضمنا احتمال دارد تخمک گذاری و بدنبال آن لقاح دیرتر اتفاق افتاده باشد به همین دلیل تاریخ پریود و سونو با هم تطابق ندارند
كارشناس مامايي فيروز

سلام و عرض ادب.اولین روز آخرین پریود من ۲۹ خرداد بودمن یکبار در تاریخ ۴ مرداد و یک بار تاریخ۹ مرداد بیبی چکم منفی شد و در ۱۷ مرداد مثبت شد. در تاریخ ۲۰ مرداد رفتم سونو که فقط ساک حاملگی دیده شد و سن رو هم ۵ هفته و ۵ روز گفتن که نزدیک ۲ هفته کمتر از تلریخ قاعدگیم بود که ۲ هفته بعد سونو مجدد دادن که هفته دیگه باید برم.من کاملا ناامیدم .به نظر شما امیدی هست؟
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان