سونوگرافی

سلام خسته نباشین ببخشید من هفته ی قبل پنجشنبه رفتم سونوگرافی رحم اینارو تو آزمایشم نوشته:رحم شکل واکوژنیسیته پارانشیمی طبیعی داشته،ابعاد آن در برش طولی۳۲×۶۸میلی متر اندازه گیری شد/آندومتر به ضخامت۱۰میلی متر است/ابعاد تخمدان راست۱۹×۲۹میلی متر و چپ ۲۱×۲۴میلی متر است/تخمدانها نمای طبیعی داشته و ضایعه پاتولوژیک در آدنکسها مشاهده نگردید/مایع آزاد لگنی جزئی در کلدوساک خلفی دیده شد.میخواستم ببینم مشکلی هس یا سالمه؟

Re: سونوگرافی

سلام من ۶ هفته از اولین روز آخرین قاعدگیم میگذره ، امروز سونو دادم نوشته تصویر ناحیه anecho مشابه ساک اولیه بارداری به دیامتر ۴mm در کاویته اندومتر دیده میشه
تطابق با تیتر bhcg و سونوگرافی کنترل پیشنهاد میشه ، لطفا راهنماییم کنین

سلام دوست عزیز
همه موارد ذکر شده در سونو طبیعی است غیر از مایع آزاد لگنی،که گاهی در عفونتها دیده میشود.درصورتیکه علائم بالینی مثل کمردرد ،درد شکمی و...دارید باید طبق نظر درمانگرتان آنتی بیوتیک استفاده نمایید
كارشناس مامايي فيروز

بله ، حالا بعضی وقتا چند روز زود یا دیر میشه ، ۶ روز بعد اینکه پریود نشدم آزمایش بتا hcg دادم ۲۲۶ بود دو روز بعد تکرار کردم ۲۸۷ بود ، ۴ روز بعد این سونویی که گفتم رو دادم
آخرین ويرايش توسط 1 on Kati hvc, ويرايش شده در 0.

سلام لطفا جواب منو بدین من خیلی نگرانم نمیدونم چیکار کنم، بعد سونو رفتم پیش کارشناس مامایی گفتن باید سقط بشه ، من ترسیدم سن بارداریم کم باشه برای همین وضعیت اینجوریه ، ازش خواستم یه هفته صبر کنم و سونو رو تکرار کنم ، به نظرتون باید سقطش کنم ، ممنون میشم جواب منو بدین

سلام دوست عزیز
با توجه به اینکه پریودهایتان منظم بوده ,تیتراژ بتا به اندازه کافی بالارونده نیست و سونوگرافی هم گزارش درستی از ساک حاملگی نداده احتمال سقط بالاست ولی میتوانیدد بعد از یک هفته مجددا سونو را تکرار کنید در صورتیکه حاملگی روند رو به رشد نداشت اقدام به دفع محصولات حاملگی نمایید
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و احترام خدمت شما کارشناس محترم
من سونو واژینال داشتم قلب جنین تشکیل نشده این سومین سونوگرافی منه.اولی ۴هفته پیش رود سن حاملگی رو زده۵هفته و ۵ روز حالا بعد از ۴ هفته سن حاملگی رو زده باز ۵هفته!!!این نشانه چیه.مرسی

سلام دوست عزیز
متاسفانه این نشون میده که جنین رشد مناسبی نداشته واحتمال از بین رفتن آن وجود دارد . ٱیا علائمی مثل لکه بینی ،خونریزی یا نشانه های دیگری از سقط داشته اید. واینکه آیا سونوها را در مراکز معتبر انجام داده اید؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 24 مهمان