Re: تفسیر آزمایش غربالگری سه ماهه اول

سلام دوست عزیز
تخمین اندازه Ntاز روی عکس در تخصص من نیست و کار سونوگرافیست میباشد ولی اگر عدد Ntبالاي ٣باشد معمولا غربالگريها ديگر لو ريسك (كم خطر) نخواهند بود.پس نگران نباشید و سونوی انومالی اسکن را در هفته ۱۸در یک مرکز معتبر انجام دهید

كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:سلام دوست عزیز
تخمین اندازه Ntاز روی عکس در تخصص من نیست و کار سونوگرافیست میباشد ولی اگر عدد Ntبالاي ٣باشد معمولا غربالگريها ديگر لو ريسك (كم خطر) نخواهند بود.پس نگران نباشید و سونوی انومالی اسکن را در هفته ۱۸در یک مرکز معتبر انجام دهید
ممنونم ازتون، من الان هفته سی هستم، آنومالی رو تو هفته نپزده انجام دادم که نرمال بود خداروشکر، فقط نمیدونم چرا بعد چندماه استرس گرفتم، البته بیشتر واسه اینکه فکر نمیکردم اون روز تو سونوگرافی با دستیار دکتر روبرو شم نه خودش

سلام دوست عزيز
آزمايش شما در محدوده با ريسك متوسط دسته بندي ميشود
در مرحله بعد ٢راه پيش رو داريد
١-آزمايش niptانجام دهيد با قدرت تشخيص بسيار بالا حدود ٩٩٪(آزمايشي است با هزينه زياد) يا
٢-آزمايش كواد به شرط سكونشيال با قدرت تشخيص٩٧٪ كه حتما بايد در آزمايشگاه قبلي ودر هفته ١٥انجام شود و
در هفته ١٨آنومالي اسكن در يك مركز معتبر
البته آزمايش كواد تا هفته ٢١قابل انجام است ولي بهترين زمان هفته ١٥ميباشد.
حتما توسط يك پريناتولوژيست هم ويزيت شويد.
كارشناس مامايي فيروز

ازمایش سلفری انجام دادم مبلغ 2میلیون هفتصد دادم،منتها جوابش هنوز نیومد.
ببخشید سوالم از شما اینه ک هم سونو مشکلی نداشتم هم در تریزومی و سندروم داون screen negative سبز رنگ بوده ،این ریسکی ک نوشتس ب چ علته؟؟

سلام دوست عزیز
آزمایش شما در محدوده کم خطر قرار دارد.در هفته ۱۵-۱۶فقط از جهت Afpبررسی شوید و در هفته ۱۸ آنومالی اسکن در یک مرکز معتبر انجام دهید.فقط نکته ای که در آزمایش شما وجود دارد این است که میزانmom papp Aزمانیکه زیر ۰.۴باشد باید کالر داپلر شریان رحمی چک شود و اگر زیر ۱۸هفته باشید برای شما آسپرین با دوز کم برای جلوگیری از عوارض بد بارداری مثل افزایش فشار خون،سقط،زایمان زودرس...شروع شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزیز
غربالگریه دوم شما بسیار مختصر است وفقط شامل بررسیAfpمیشود و حتما باید انجام شود. در کسانیکه در محدوده باخطر متوسط یا خطر زیاد قرار میگیرند مرحله دوم پیچیده تر است.
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:
پنج‌شنبه 27 تیر 1398, 6:55 pm
سلام دوست عزیز
لطفا عدد crlوmom papp aوmom bhcgوسنتون رو بفرمایید.در صورتیکه برایتان مقدور باشد بهتر است تصویر سونویntو آزمایش غربالگری را هم برای من پست کنید
عدد nt:2.15 
Free Beta:137.75 ng/ml        (method:ECLIA)
(method:ECLIA)    PAPP-A:6967.02 mIU/L
سن حاملگی براساس CRL:80mm معادل 13w    6d میباشد.
خود سونوگرافی ازش پرسیدم گفت نرماله همه چی ولی جواب ازمایشم ریسکش متوسطه.
اینم ادرس عکس سونو و ازمایش:

http://uupload.ir/files/r8za_03.png
http://uupload.ir/files/gtwj_02.png
http://uupload.ir/files/p3jh_capture.png
http://uupload.ir/files/j79f_01.png

سلام دوست عزیز
نگران نباشید من به شخصه مواردی را دیده ام که جواب آزمایش پر خطر گزارش شده و پس از آمنیوسنتز جنین کاملا سالم و نرمال بوده،در مورد شما که ریسک متوسط است .شما در مرحله بعد یا آزمایش سل فری دی ان ای انجام دهید که درصد اطمینان ۹۹٪دارد ولی پر هزینه است یا اینکه در هفته ۱۶آزمایش کواد به شرط سکونشیال را در همان مرکزی که مرحله اول را انجام دادید انجام دهید که درصد اطمینان ۹۷-۹۵٪دارد.در هفته ۱۸ هم آنومالی اسکن در یک مرکز معتبر انجام شود.به امید نتایج عالی
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:
جمعه 28 تیر 1398, 5:46 pm
سلام دوست عزیز
نگران نباشید من به شخصه مواردی را دیده ام که جواب آزمایش پر خطر گزارش شده و پس از آمنیوسنتز جنین کاملا سالم و نرمال بوده،در مورد شما که ریسک متوسط است .شما در مرحله بعد یا آزمایش سل فری دی ان ای انجام دهید که درصد اطمینان ۹۹٪دارد ولی پر هزینه است یا اینکه در هفته ۱۶آزمایش کواد به شرط سکونشیال را در همان مرکزی که مرحله اول را انجام دادید انجام دهید که درصد اطمینان ۹۷-۹۵٪دارد.در هفته ۱۸ هم آنومالی اسکن در یک مرکز معتبر انجام شود.به امید نتایج عالی
از راهنمایی هاتون سپاسگذارم. 
من هزینه ازمایش سل فری یا همون NIPT را از همان مرکز اولیه پرس و جو کردم گفتند که دو حالت دارد یا ازمایش را میفرستیم تهران با هزینه دو میلیون و صد و پنجاه و یا اینکه به المان با هزینه دو میلیون و هفتصد فرستاده میشه. به نظرتون کدوم مورد بهتر است؟ کدام ازمایشگاه در تهران کار ازمایش سل فری را انجام میدهد؟ و اینکه اگر بخایم به تهران فرستاده بشه در کل چقدر طول میکشه؟ ما مشهد هستیم
ارسال پست

بازگشت به “آزمایشات دوران بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان