درخواست تفسیر آزمایش غربالگری سه ماه اول بارداری

سلام من ۳۵ سال سن دارم آزمایش غربالگری سه ماه اول بارداری را در هفته دوازدهم و روز دوم دادم و نتایج آزمایش بشرح ذیل است لطفا نتیجه را برایم تفسیر کنید:
CRL: 57mm
NT: 1.2mm
0.92 MOM
PApp_A 8.1 mom 0.85
free_hcG 22 mom 0.59
DS: Age 1:387 Final Risk 1:12800
T 18/13: Prior 1:2630
Final Risk 1:99000
لطفا ممکن است پاسخ دهید؟
کارشناس گروه بهداشت فیروز لطفا نظرتان را بدهید.

Re: درخواست تفسیر آزمایش غربالگری سه ماه اول بارداری

سلام دوست عزيز
معمولا در آزمايشات غربالگري عددهايي كه محدوده كم خطر و پرخطر را مشخص ميكند مربوط به جامعه آماري همان منطقه است و با عددهايي كه درايران با انها آزمايشات را تفسير ميكنند متفاوت ميباشد واز آنجاييكه من زبان تركيه اي بلد نيستم بطور دقيق نميتوانم شما را راهنمايي كنم.ولي به نظر ميرسه آزمايشتون در محدوده كم خطر ميباشد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزیز
اگر جواب آزمایش پر خطر گزارش شده حتما بعد از هفته ۱۵آمنیوسنتز انجام دهید.از آنجاییکه آزمایشات غربالگری تشخیصی و۱۰۰٪نیستند در بسیاری از موارد با انجام آمنیوسنتز جنین سالم گزارش میشود.پس به خدا توکل کنید و آمنیوسنتز که یک آزمایش تشخیصی با درجه اطمینان ۱۰۰٪را انجام دهید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزیز
متاسفانه ٱزمایش شما در محدوده پر خطر قرار دارد.وحتما باید ٱمنیو سنتز انجام دهید.البته توجه داشته باشید که این ٱزمایشات ،ٱزمایشات غربالگری هستند و ٱزمایشات تشخیصی نیستند و امکان دارد جنین کاملا سالم باشد ولی درهر صورت برای رسیدن نتیجه قطعی وجلوگیری از بدنیا آمدن یک جنین با مشکلات عدیده بهتر است آمنیوسنتز انجام دهید.اگر به امید خدا بعد از انجام ٱمنیوسنتز، جنین سالم گزارش شد حتما باید ٱنومالی اسکن در یک مرکز معتبر و اکوکاردیوگرافی از جنین انجام شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزیز
آمنیوسنتز مشکلات کروموزومی و آنومالی اسکن
بیشتر مشکلات اسکلتی را شناسایی میکند.بعضی مشکلات مربوط به ژنها و... با آمنیوسنتز قابل شناسایی نیست.در صورتیکه خدای نکرده سابقه مشکلی در خانواده وجود دارد باید مشاوره ژنتیک انجام شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام دکتر عزیز . 
من جواب غربالگری اول رو گرفتم و میخاستم شما تحلیلش کنید چون خیلی استرس دارم . 
papp : 4500.00   mom : 1.46
free B-hcg : 25.00   mom : 0.6۳
clinical : age 1/۱۲۹۰ final risk : 1:8530
crl : 58.2  nt : 2m   mom 1.72
bun : 4.5

خواهش میکنم زودتر تحلیل کنید ممنون میشم
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان