بارداری بعد سقط

سلام ببخشید من 21 فروردین سقط داشتم که 9هفته باردار بودم که بعلت لکه بینی سونو اورژانس انجام دادم که متوجه شدیم رشد جنین در هفته 8 متوقف شده و ضربان قلب نداره.دو روز بعد سونو واژینال انجام دادم که اون هم عدم علایم حیاتی جنین را اثبات کرد.برای همین 21 فروردین طبق دستور پزشک با دارو سقط جنین انجام شد و سونوی بعدی هم پاکسازی رحم رو اعلام کرد.الان قصد بارداری دارم ولی میترسم دوباره اتفاق قبلی برای جنین بیوفته.با توجه به اینکه سابقه فامیلی باهمسرم نداشتیم .خودم هم سابقه تالاسمی مینور دارم که روزانه از چندسال قبل اسید فولیک امیلی میخورم.30 سال سن دارم.چقدر احتمال داره شرایط قبل پیش بیاد.ایا لازمه ازمایش خاصی بدم که متوجه بشم مشکل ژنتیکی وجود داره یا نه؟ازمایشات روتین هم ماه قبل دادم مشکلی از نظر تیروید و ..ندارم
با تشکر

Re: بارداری بعد سقط

سلام دوست عزیز
سقط جنین معمولا یک بار اتفاق می افتد و اکثر زنانی که یک نوبت سقط خودبخودی داشته اند حاملگی بعدی را سالم پشت سر میگذارند و دچار سقط نمیشوند.اگر فقط یک بار دچار سقط شده اید نیازی به آزمایش خون وتست های دیگر نیست وشما میتوانید با خیال راحت برای بارداری اقدام کنید اما اگر بیش از دو بار سقط متوالی داشته باشیدانجام تستهای آزمایشگاهی قبل از اقدام برای بارداری ضروری است
كارشناس مامايي فيروز

باسلام
من 3سقط داشتم دوتاش همون اوله اول گفتند ساک بارداری کوچکتراز حدطبیعی است وسقط شدند،یک بارداری ام که مابین این دوبودسالم ونرمال پیش میرفت که ضربان قلبش ازکارافتاد،باازمایشات فراوان فهمیدن بدنم جنین رادفع میکند، سومین سقط که ساک بازهو کوچکترازحدنرمال بود،حدود یه ماه قبلش دارو میخوردم که بدنم جنین را دفع نکنه پس چراباز رشدی نداشت؟
بسیاربسیارازبارداری بعدی نکرانم که باراتفاق بیفتد،لطفا راهنمایی کنین یانظرتون رابرایم بگین درضمن 35سالم و3سال هست که درحال اقدامم واین سه سقط راتجربه کردم😞😞

سلام دوست عزیز
از اینکه سه بار سقط داشته اید متاسفم .ولی خوشبختانه علم پزشکی در شناسایی و رفع علت سقط بسیار پیشرفت کرده است نگران نباشید و با توکل به خدا تحت نظر متخصص حاذقی که در زمینه نازایی وسقطهای مکرر تبحر دارند کنترل شوید .معمولا در سقطهای مکرر یک سری آزمایشات اختصاصی مثل آنتی بادی آنتی فسفولیپید،آنتی بادیهای آنتی کاردیولیپین ،لوپوس آنتی کواگولان و...tshدرخواست میشود ودر صورتیکه زمینه فامیلی داشته باشید مشاوره ژنتیک صورت میگیرد.وسپس با توجه به نتایج آزمایشات در مورد نحوه درمان تصمیم گیری میشود.
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم ازتون.غریبه هستیم ،یک فرزند9ساله دارم.یکی ازانتی بادی هایم بالاست،لوپوس ندارم.ANAهم بااینکه پردنیزلون وا اس ا خوردم یه هفته بعدازاینکه فهمیدم باردارم بالا و15بود،اپکام 6بود،کارشناس محترم نمیتونم ونمیدونم چ جوری میتونم ازازمایشاتم رااینجا بزارم؟
زیر نظردکترشرکت متخصص سقط بودم ومرکز ناباروری مشتاق، یعنی باز بدنم جنین رادفع کرده؟یا نه اصلا رشدنکردن ساک وروندبارداری واین سقط ربطی ب مشکلم نداشته؟؟
[]
[/list]

سلام دوست عزیز
خداروشکر که یک فرزند دارید.خدا حفظشون کنه.متاسفانه من هم نمیدانم چگونه تصویر آزمایشات را میتوان اینجا گذاشت.اگر روی محصول سقط شده آزمایش ژنتیک انجام میشد تا حدودی میشد علت سقط را پیش بینی نمود ولی حالا که انجام نشده به هیچ عنوان نمیتوان علت سقط را حدس زد
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس محترم
بامتخصص طب اسلامی اشناشدم که بسیاری سقط های مکرر رابدون مصرف قرص بارذارکرده اند وبارداری سالم وروب رشدی داشته اندحتی کسانی که نابارور بودند،منتها ایشون معتقدندکه تموم قرص هایم راکناربگذارم ودستورایشون راچندماه انجام بدهم,گفتنددستورشان که انجام دادم بعدازبارداری تازمانی که قلب جنین تشکیل میشودمعتقدندهیچ وهیچی قرص نبابدخورد،حتی من که بدنم جنین رادفع میکند،میگن دستورشون صددرصدمعجزه میکنه،نظرشما چیست؟
واقعا درمانده ام نمیدانم چ کنم؟

باسلام کارشناس محترم
باصحبتی که کردید متوجه شدم نظرتون منفی هستش وقبول ندارید،منتها من این سقط اخری ام را زیرنظر دکترشرکت متخصص سقط بودم وبعداقدام ب بارداری کردم منتها تا سقط کردم وبارداری روندرو ب رشدی نداشت هیچ دلیلی بهم نگفتن بااینکه کامل دستورات ایشونو انجام دادم ب هرحال شماباتجربه اید وبسیاری ازابن موارد را دیدیدیاشنیدید ،باتوجه ب تجربتون منو راهنمایی کنین

سلام دوست عزیز
سقط علل مختلفی دارد و زمانیکه سقط انجام شددیگر علت آن قابل شناسایی نیست.نمیتوان به پزشکتان خرده گرفت.به نظر من مجددا به مرکز نازایی مراجعه کنید ودرمان را دوباره شروع کنید انشالله ایندفعه بارداری ختم به خیر شود.
كارشناس مامايي فيروز

Re: لطفا جواب بدین

سلام.من زهرا هستم۳۲ ساله یکبارسونوگرافی کردم شوند تشخیص داده سن حاملگی معادل پنج هفته ویکروزمه که ضربان قلبش گفت دیده نشده دوباره بعده یک هفته دوباره سونورفتم که سن حاملگی من زده پنج هفته شش روزمه بازم ضربان قلب مشاهده نشده دوباره بهم گفته باید ده روزه دیگه شوند کنم از واژینال شایدم بهم گفت تو این ده روز خونریزی کنی و این یعنی حاملگی پوچ نمیدونم چیکار کنم خیلی پریشانم می خاستم شما هم بهم بگید چیکار کنم آیا این علامت حاملگی پوچ میباشد

سلام زهرا جان
بهتر است تا حوالی ۷-۸ هفتگی صبر کنید مجددا سونوگرافی را تکرار کنید چون قلب جنین از هفته هفتم به بعد تشکیل میشود.دوست عزیز شما براساس پریود چند هفته باردار هستید؟یا به عبارتی اولین روز آخرین پریود شما چه روزی بوده؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام از سیزدهم برج دو اولین روزه پریود من بوده است یعنی به عبارتی آخرین پریدیم بیست و یکم بوده من همیشه پریدیم عقب وجلو داشتم دکتر تخمین زده دیروز بهم‌گفتاینجوری حساب کردم هشت هفته ولی سونوگرافی که انجام دادم تخمین زده بود پنج هفته کشش روز آیا احتمالش هست نطفه من دیر گرفته باشه خوده اون کسی که سونو کرد بهم گفت اینبار باید واژینال بزنم ببخشید خاستم بپرسم قلب آیا تو نو یا ده هفته هم میشود تشکیل شدباسپاس

سلام دوست عزیز
بر طبق تاریخ آخرین پریود شما امروز ۱۰هفته و پنج روزه باردار هستید.اگر نامنظمی در پریودتان خیلی زیاد بوده احتمال دارد لقاح دیر انجام شده باشد و سن حاملگی کمتر باشد، ولی احتمال اینکه رشد جنین هم نرمال نبوده وجود دارد در هر صورت به خدا توکل نمایید ومنتظر جواب سونوی واژینال که دقت بالاتری دارد بمانید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 21 مهمان