عدد بتا (کارشناس عزیز خواهش می کن

با سلام خدمت کارشناس عزیز
می خواستم خواهش کنم جواب سوال قبلی من و بدین اگر اشکال نداشته باشه سوالم و تکرا می کنم
اولین روز آخرین قاعدگی م 28 آذر ماه بود و در روزهای 9-10 12-14 و 16 دی ماه نزدیکی داشتم. قبل از این دوره پریودم هم به خاطر اینکه ضخامت اندومترم 3 بود یک دوره یاسمین استفاده کردم که دکتر گفتن بعد از اتمام دوره پریودم می تونم اقدام کنم. دو روز مونده به تاریخ قاعدگی ام یعنی 26 دی ماه آز بتا دادم که تیترش 10 بود و تو برگه نوشته بود یشتر از 10 جواب مثبته . می
خواستم بدونم ممکنه بعد از به تاخیر افتادن قاعدگی عدد بتا بالا بره و امیدوار به مثبت بودن حامگلی بود ؟

سوال دومم اینکه که در بعضی از مقالات در مورد حاملگی اشاره شده که از طریق آزمایش خون حتی 48 ساعت بعد از لقاح یا حداکثر 14 روز بعد از مقاربت آزمایش مثبت می شه ولی چطور الان شما در جواب بعضی از دوستان گفتید که آزمایش بتا بعد از تاخیر قاعدگی مثبت بودن حاملگی رو مشخص می کنه. خواهش می کنم جواب من و بدین

سلام
عزیزم از لحاظ علمی هفته ی 4 بارداری به بعد hcg در خون مادر قابل اندازه گیری ست(یعنی مغصادف با زمان پریود مورد انتظار) به طور دقیق تر هم 10تا 14 روز بعد از لقاح(هر جور حساب کنید جلوتر از این زمانها بارداری قابل تشخیص نیست.)
و از انجا که تا پیش از 3 روز تاخیر اگر آزمایش دهید و منفی باشد یا در رنج مرزی باشد بازهم در برگه آزمایشگاه گفته می شود که بعد از 3 روزتاخیر تکرار کنید. پس از لحاظ عقلی و منطقی بهتر است مادران این 3 روز را هم اضافه تر صبر کنند تا جواب نهایی را بگیرند نه جوابی که به منفی بودنش اعتماد نداشته باشیم.
در مورد آزمایش شما گاهی بالای 5 را مرزی در نظر می گیرند پس نیاز است که در صورت تاخیر 3 روزه ، تکرار کنید.
كارشناس مامايي فيروز

Re: عدد بتا (کارشناس عزیز خواهش می کنم جواب من و بدین...)

سلام دوست عزیز
از ٱنجاییکه در صورت باردار شدن در ۲ماه اول بعد از سقط احتمال سقط مجدد وجود دارد توصیه میکنم حداقل ۲ماه از یک روش پیشگیری استفاده نمایید .ضمنا احتمال بارداری کم است ولی در صورت به تاخیر افتادن پریود حتما آزمایش بتا انجام دهید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز
ممنون از لطفتون که همیشه پاسخگو هستید💖💖
اگه یادتون باشه من قبلا پیام داده بودم خدمتون
من یکساله که واسه بارداری اقدام کردم ولی بی نتیجه بود،پیش چندتا دکترم رفتم گفتن باید iui بشی_خلاصه خیلی میترسیدم انقد که دیگه به بچه دار شدن فکر نمیکردم...

چند وقت پیش رفتم پیش یه ماما که بهم قرص کلوفمین داد هر ۴ساعت دوتا_ده عدد ،بعد روز ۱۰م سونو دادم که یه فولیکول ده داشتم /بعدش روز ۱۴پریودی یه امپول hcg زدم ‌......

بعد از دو روز گذشت پریودم بی بی چک زدم مثبت بود ،۴بار زدم هر روز ،که همش مثبت بود
رفتم ازمایش بتا هم دادم اون هم مثبت شد با عدد ۱۴۶۵.۹۹
اصلا باور نمیشه که باردارم _چه جوری باید مطمئن تر شم؟
همش بخودم میگم نکنه ازمایشگاه اشتباه کرده
ممنون میشم کمکم کنید

سلام دوست عزیز
ببخشید که پرسش شما دیر پاسخ داده شد
متاسفانه باید خدمتتون عرض کنم که تا ۱۴روز پس از تزریق آمپول hcg آزمایش به صورت کاذب مثبت میشود.مجددا آزمایش را بعد از ۱۴روز تکرار کنید امیدوارم به نتیجه دلخواه برسید
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:
سه‌شنبه 2 مهر 1398, 4:44 pm
سلام دوست عزیز
ببخشید که پرسش شما دیر پاسخ داده شد
متاسفانه باید خدمتتون عرض کنم که تا ۱۴روز پس از تزریق آمپول hcg آزمایش به صورت کاذب مثبت میشود.مجددا آزمایش را بعد از ۱۴روز تکرار کنید امیدوارم به نتیجه دلخواه برسید
ممنونم موقعی که ازمایش دادم تقریبا ۲۰روز گذشته بود،اما به گفته شما ۱۳ روز بعد ازمایش اول دوباره ازمایش دادم بازم مثبت شد😍

سلام من هم همین مشکل رو داشتم، ممنونم
شما میتوانید با تبلیغات گسترده اینستاگرام و تبلیغات گسترده تلگرام و همچنین با خرید ممبر واقعی تلگرام از سلام ادز و خرید فالوور فیک اینستاگرام بدون ریزش پیج خود را رونق دهید.
خرید ممبر پروکسی تلگرام

سلام
من سه روز از تاخیر قاعدگی بی بی استفاده کردم مثبت بود اما خط دوم کمرنگ تراز اون یکی بود بعد از هفت روز از تاخییر قاعدگی پریود شدم مقدار خونریزیم هم مثل قبلا بود بازم بی بی استفاده کردم با وجود پریودی مثبت بود اما کمرنگ تر از بی بی قبلی بود .
تکلیف چیه من پریودم و نیاز به ازمایش بتا هست یا نه ؟ علت مثبت شدن چی بوده ؟
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان