عدد بتا (کارشناس عزیز خواهش می کن

#1
با سلام خدمت کارشناس عزیز
می خواستم خواهش کنم جواب سوال قبلی من و بدین اگر اشکال نداشته باشه سوالم و تکرا می کنم
اولین روز آخرین قاعدگی م 28 آذر ماه بود و در روزهای 9-10 12-14 و 16 دی ماه نزدیکی داشتم. قبل از این دوره پریودم هم به خاطر اینکه ضخامت اندومترم 3 بود یک دوره یاسمین استفاده کردم که دکتر گفتن بعد از اتمام دوره پریودم می تونم اقدام کنم. دو روز مونده به تاریخ قاعدگی ام یعنی 26 دی ماه آز بتا دادم که تیترش 10 بود و تو برگه نوشته بود یشتر از 10 جواب مثبته . می
خواستم بدونم ممکنه بعد از به تاخیر افتادن قاعدگی عدد بتا بالا بره و امیدوار به مثبت بودن حامگلی بود ؟

سوال دومم اینکه که در بعضی از مقالات در مورد حاملگی اشاره شده که از طریق آزمایش خون حتی 48 ساعت بعد از لقاح یا حداکثر 14 روز بعد از مقاربت آزمایش مثبت می شه ولی چطور الان شما در جواب بعضی از دوستان گفتید که آزمایش بتا بعد از تاخیر قاعدگی مثبت بودن حاملگی رو مشخص می کنه. خواهش می کنم جواب من و بدین


#2
سلام
عزیزم از لحاظ علمی هفته ی 4 بارداری به بعد hcg در خون مادر قابل اندازه گیری ست(یعنی مغصادف با زمان پریود مورد انتظار) به طور دقیق تر هم 10تا 14 روز بعد از لقاح(هر جور حساب کنید جلوتر از این زمانها بارداری قابل تشخیص نیست.)
و از انجا که تا پیش از 3 روز تاخیر اگر آزمایش دهید و منفی باشد یا در رنج مرزی باشد بازهم در برگه آزمایشگاه گفته می شود که بعد از 3 روزتاخیر تکرار کنید. پس از لحاظ عقلی و منطقی بهتر است مادران این 3 روز را هم اضافه تر صبر کنند تا جواب نهایی را بگیرند نه جوابی که به منفی بودنش اعتماد نداشته باشیم.
در مورد آزمایش شما گاهی بالای 5 را مرزی در نظر می گیرند پس نیاز است که در صورت تاخیر 3 روزه ، تکرار کنید.
كارشناس مامايي فيروز

Re: عدد بتا (کارشناس عزیز خواهش می کنم جواب من و بدین...)

#4
سلام دوست عزیز
از ٱنجاییکه در صورت باردار شدن در ۲ماه اول بعد از سقط احتمال سقط مجدد وجود دارد توصیه میکنم حداقل ۲ماه از یک روش پیشگیری استفاده نمایید .ضمنا احتمال بارداری کم است ولی در صورت به تاخیر افتادن پریود حتما آزمایش بتا انجام دهید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان