سقط جنین

باسلام من ۲۰خرداد سونگرافی رفتم بهم گفت ۶هفته هست و فقط ساک بارداری مشاهده شد دو هفته بعد مراجعه کردم گفت ۷هفته و دوروز هستش و جنین وجود داره ولی قلب تشکیل نشده و دکتر گفت که من به این جنین امیدوار نیستم وباتوجه به اینکه من لک بینی داشتم و منشاش رابطه با همسرم بود دکتر گفت موردی نداره ولی من درست فردا یعنی تاریخ ۴تیر جنین رو خود به خود سقط کردم ۵روز بعدش رفتم سونوگرافی گفت رحم پاکه و تخمدان ها با اندازه نرمال هستن و هیچ مشکلی نداری میخوام بدونم کی برا بارداری اقدام کنم. باتوجه به اینکه من دوست دارم زودتر مادر بشم و هم دلهره اینو دارم که دو باره این قضیه تکرار نشه میخوام بدونم اگر با شوهرم رابطه نداشتم و لک بینی شروع نمیشد امکانش بود بچه سقط نشه و قلبش تشکیل بشه باتوجه به اینکه جنین ۸هفته بود باتشکر .

Re: سقط جنین

سلام دوست عزیز
شما حداقل به مدت ۳ماه بعد از سقط نباید باردار شوید وگرنه حاملگی بعدی نیز ممکن است منتهی به سقط شود.در ضمن رابطه جنسی تاثیری روی سقط ندارد و علت اکثر سقطهای سه ماهه اول علل کروموزومی میباشد
كارشناس مامايي فيروز

سلام خدمت شما. من بیست سال سن دارم. 19 خرداد که برای غربالگری سه ماهه اول رفتم سونو گفتن جنین ضربان نداره و باید سقط بشه و توی هشت هفته مونده بود و ضربان ایستاده بود. بنابراین در 23 خرداد کورتاژ شدم. تا حدود دو هفته لکه بینی و چیزی شبیه خونابه وجود داشت. بعدش به مدت یک هفته و خورده ای پاک شدم. ولی باز دوباره دو سه روز لکه باز پاک شدم. ولی این بار از 14 تیر تا امروز 18 ام لکه ها و گاها لخته های قهوه ای تیره مشاهده میکنم. اینها چی هستن؟ خطر دارن؟ نشونه ی چی هستن؟

سلام دوست عزیز
در صورتیکه بعد از کورتاژ سونو انجام داده اید و بقایای بارداری باقی نمانده است به درمانگرتان مراجعه نمایید تا از جهت عفونت و سایر عللی که باعث نامنظمی سیکلهای قاعدگی میشود بررسی شوید
كارشناس مامايي فيروز

باسلام به مشاور محترم من ۱۳ روز از سقط جنین ۸ هفته ام میگذره لکه بینی دارم خیلی کم مثلا روزی یه لکه ولی باعرض معذرت هنگام دستشویی اصلا لک نمیبینم و پاک پاک تو لباس زیرم لکه های زرد یا قهوه ای هست میخوام بدونم کی میتونم دوباره نزدیکی کنیم و اینکه هفته اول سقط خونریزی داشتم با شروع هفته دوم لک بینی که حالا هم کم کم داره قطع میشه و اینکه چون سونوگرافی بهم گفت هیچ مشکلی تو رحم نمیبینم و نرمال هستی میخوام بعد از گذشت یه پریود باردار بشم میخوام بدونم کار درستی میکنم میترسم تشکیل نشدن قلب یبار دیگه تکرار بشه .

سلام دوست عزیز
در حال حاضر با کاندوم میتوانید
نزدیکی داشته باشید.به تمام بیمارانی که دچار سقط شدند باید توصیه نمود که از حاملگی در دو سیکل اول بعد از سقط پرهیز کنند چون حاملگی بعدی نیز ممکن است منتهی به سقط شود
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 20 مهمان