Re: ساك حاملگي و كيسه زرده

سلاسلام خسته نباشيد.من در هفته ٨ بارادري(باتاريخ قاعدگي)سونو دادم در سونو كيسه ي زرده ديده شد و اندازه ي ساك ٢٢م گزارش شد و با توجه به سونو تاريخ بارداري ٦ هفته و ٦ روز گزارش شده اما جنين رويت نشد و گفتن حاملگي پوچ و خونريزي پايين وحم شروع شد و تا دوفته ديگه خودبخود سقط صورت ميگيره الان يك هفته گذشته و من هيچ خونريزي نداشتم احتمال اينكه لقاح دير انجام شده باشه نيست ممكنه بعد از گذشت دو هفته جنين ديده بشه؟

سلام وقتتون بخير من بعد از گذشته ده روز از سونو ٦ هفتگيم كه گفتن پوچپوچ و خونريزي پايين رحم شروع شده هيچ علائمي از خونريزي و سقط ندارم.به نظر شما احتمال اينكه دكتر سونوم اشتباه كرده باشه نيست با توجه به اينكه من پريودي هام نامنظم بوده؟اگر خونريزي در رحم شروع شده بود ايا بعد گذشت ١٠-١٢ روز نبايد لكه بيني داشته باشم؟در ضمن من چند روز در قسمت رحمم احساس نبض هاي كوچكي ميكنم اينها علام سقط نيست؟

سلام دوست عزیز
حتما پزشکی تحت نظرش هستید رو مطلع کنید.
بعضی از سقطها به عنوان سقط فراموش شده رده بندی میشوند.در صورت باقیماندن طولانی مدت محصولات مرده حاملگی در رحم ممکن است مشکلاتی برای شما رخ دهد.پس با مراجعه به درمانگر خود وانجام سونو از روند حاملگی خود اطمینلن حاصل کنید
كارشناس مامايي فيروز

سلام شبتون بخير امروز بعد از دو هفته تكرار سونو رفتم تاريخ بارداري رو ٦ هفته و ٥ روز زدن اندازه ساك ١٩ و جنين رويت شده و گفتن اندازه جنين نرماله ولي قلب جنين رو نديدن ايا با و جود اينكه دكتر سونو دو هفته پيش بهم گفته بودن كه حاملگي پوچ و سن بارداري رو اون موقع ٦هفته و ٦ روز تشخيص داده بودن الان اين وضعيت نرمال؟نبايد در اين سن بارداري قلب رويت ميشد؟به نظر شما دمتر سونوم رو عوض نكنم اخه خيلي دوتا سونو با هم مغايرت دارن ؟

سلام دوست عزیز
در مرکز تصویر برداری مطمئنی سونو را چند روز دیگر تکرار کنید.وقتی قطر ساک حاملگی به ۲۰میلی متر برسد فتال پل و وقتی به ۲۵میلی متر برسد انتظار دیدن ضربان قلب را داریم انشالله که با سونوی مجدد نگرانی برطرف شود.
در صورت امکان من رو هم از نتیجه مطلع کنید
كارشناس مامايي فيروز

گفتن اندازه ساك در دو هفته تغييري نداشته،ايشون دو هفته پيش كلا من رو نااميد كردن و گفتن خونريزي پايين رحم شروع شده و بارداي پوچه كه با اسرار خودم گفتن دو هفته ديگه بيا و در سونو دوم جنين تشكيل شده بود و همه چيز نرماله فقط گفتن ساك رشدي نداشته و قلب قابل رويت نيست.
ايا بازم امكان سقط وجود داره؟ايا احتمال خطا در اندازهگيري ساك توسط سونولوژيست وجود داره؟

عرض سلام و خسته نباشي خدمت شما و ضمن تشكر از پاسخگويي و راهنمايي هميشگيتون،بنده در هفته ١١ بارداري متاسفانه سقط خود به خودي داشتم و باقيمانده توسط پزشكم بوسيله انبر بيرون اوردن اما در اخرين سونو باقيمانده ١ ميل بودو تيتر بتام الان با گذشت ١٥ روز هنوز ١٦٥ و چند روزي يك بار لكه هاي قهوه اي روشن ميبينم بنظرتون لك بيني طبيعيه و ايا از بتام پايين مياد نياز به مصرف دارويي نيست؟

سلام دوست عزیز
٢١-٢٤ روز بعد از پايان حاملگي Bhcg(بتا)در سرم وادرار مادر به مقادير قبل از حاملگي(كمتر از٥) ميرسد.مجددا پس از یک هفته میزان بتا را چک نمایید.لکه بینی گاهی اوقات به دلیل عفونت وگاهی اوقات به دلیل باقیماندن بقایای حاملگی میباشد.اندازه بقایا کوچک بوده و در اکثر مواقع با پریود بعدی دفع خواهند شد.در صورتیکه درد وتب داشته باشید باید زودتر به درمانگر خود مراجعه نمایید در غیر اینصورت میتوانید تا پریود بعدی منتظر بمانید.قرص آهن ومایعات نیز استفاده نمایید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان