Re: چگونه بفهمیم سقط کامل انجام شده؟

سلام دوست عزیز
اگر همراه با درد شدید دفع لخته هم داشتید احتمال اینکه جنین دفع شده باشد زیاد است ولی برای اطمینان حتما سونو انجام دهید.
برای تسکین درد می توانید از مسکن استفاده کنید.

كارشناس مامايي فيروز

باسلام
من دوشب پیش سقط داشتم باقرص سایتوتک ۲تازیرزبونی ۳تاواژینال که بصورت یکی زیرزبون یکی واژینال هر۲۰دقیقه انجامش دادم خودم پرستارم بخاطر عدم اطلاع ازبارداری ومصرف آنتی بیوتیک های قوی مجبور به سقط شدم .هفته ی چهار بارداری بودم نیم ساعت بعدازاستفاده از قرصا دردم شروع شد ونزدیک به ۹ساعت خونریزی شدیدداشتم بادفع ۶تالخته بزرگ و ی چیز سفید به اندازه ی بندانگشت که مث رباط وخیلی خیلی نازک بود که احتمال دادم جنین باشه ۱۹ساعت بعد سونوواژینال انجام دادم وبه گفته پزشک رحمم پرازخونو لخته بود وتوده ای مشخص نبود شرو به استفاده ازداروهای گیاهی گرم کردم ولی خونریزیم خیلی کمه وبه شکل لخته های خیلی کوچیکو سیاهه الان نمیدونم چیکارکنم نمیدونم جفتوجنین دفع شده یانه لطفا اگه ممکنه راهنماییم کنید

سلام بنده 6 هفته باردار بودم از طریق قرص میزو سقط انجام دادم روز بعد از استفاده از میزو یه تیکه لخته خون دفع کردم ولی تا چند وقت هرچی تست میگرفتم مثبت میشد تا زمانی که رفتم سونو گفت بقایا مونده برات باید کورتاژ شی یه شب خوابیدم تو بیمارستان اونجا هم شیاف گذاشتن برام و روز بعدش که میخواستن ببرن برا کورتاژ گفتن باید یه سونو گرافی داخل رحم انجام بدی وقتی انجام دادم گفتن دفع شده حالا از اون زمان تقریبا پونزده روز میگذره که من یه روز دارم خونریزی یه روز ندارم یه روز خون قهوه ای رنگ سیاه رنگ میاد اما تست ببی چک میگیرم میزنه منفی ولی الان رفتم دکتر میگه باید بخوابی دوباره برای کورتاژ تروخدا کمکم کنید الان نزدیک دو ماهه درگیرم دارم دیوونه میشم البته دفعه قبلی که خوابیدم کورتاژ نشدم سونو که گرفتن گفتن نیاز نیست

سلام دوست عزیز
حتما مجددا یک سونو انجام دهید.انجام کورتاژ بستگی به اندازه ی بقایا دارد.در صورتیکه اندازه بقایا کوچک باشد احتیاجی به کورتاژنیست وبا کمک دارو هم بقایا دفع خواهد شد و هم خونریزی قطع میشود.البته اگر بقایا کوچک باشد گاهی بدون نیاز به دارو با خونریزی پریود بعدی دفع میشود
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:
دوشنبه 30 اردیبهشت 1398, 5:26 pm
سلام دوست عزیز
حتما مجددا یک سونو انجام دهید.انجام کورتاژ بستگی به اندازه ی بقایا دارد.در صورتیکه اندازه بقایا کوچک باشد احتیاجی به کورتاژنیست وبا کمک دارو هم بقایا دفع خواهد شد و هم خونریزی قطع میشود.البته اگر بقایا کوچک باشد گاهی بدون نیاز به دارو با خونریزی پریود بعدی دفع میشود

ممنون از پیگیریتون ولی بعد سنوداخل رحم  که توبیمارستان رفتم گفتن دفع شده دیگه نه دل درد داشتم نه علائمی تا اینکه پریود شدم و الان از پریودیم 15 روز میگذره یه وقت میبینی دوسه روز فقط لکه بینی دارم یه وقت میبینی شدید میشه و خیلی موقع ها خون سیاه رنگ دکتر امروز خیلی ترسوندم و بدون سنو خیلی با خیال راحت گفت بخواب کورتاژ شی. بنظرشما یه سنو دیگه برم بعد؟ یا یه دکتر دیگه برم الان هیچ مشکلی ندارم فقط پریودیم طول کشیده و خونه و لکه های سیاه رنگ میاد همین

سلام
من دیروز با دستور پزشکم ۶ قرص میزوپروستول مصرف کردم یکی واژینال و پنج تای دیگه زیر زبونی زیر دلم محکم شد خونریزی داشتم در حد پریود روز اول دردمم زیاد بود ولی قابل تحمل سه تا تیکه لخته ازم اومد ک یکیش ی چیز سفید رنگ کوچیکم باهاش بود حالا نمیدونم کامل سقط کردم یا نه تا صبح خونریزی داشتم اما از صبح تاحالا هیلی کم شده یکمم دلم درد می کنه تا شنبه هم دکترم نیست آیا به نظرتون کامل سقط کردم؟؟راستش از کورتاژ میترسم خیلی ..

KarshenaseMamaee نوشته شده:
سه‌شنبه 14 خرداد 1398, 2:19 pm
سلام دوست عزیز
با احتمال زیاد سقط انجام شده است ولی تنها راه ممکن جهت اطمینان ،انجام سونو میباشد

با سپاس از پاسخگوییتون من خون ریزیم قطع شده بود ولی دیروز باز سروع شد خیلی کمتر از پریودیه ولی غلیظ و تیره است من قبل از سقط عفونت داشتم و خیلی شدید بود بعد سقط دیگه سوزش و درد نداشتم اما دوروز بعدش دوتا قرص آزیترومایسین ۲۵۰ ک دکتر داده بود باهم خوردم دردای بشدت زیادی اوند سراغم مخصوصا لگن و پهلو راستم رنگ ادرارمم نارنجی شد حالا میترسم نکنه کامل سقط نشده باشه یا اصلا قرصارو نخورم؟ممنون ک وقت میگذارید

با سلام.من دو روز پیش به علت اینکه نا خاسته و نداشتن شرایط باردار شده بودم در هفته نهم اقدام به سقط با قرص سیتوتیک کردم یکی به صورت شیاف و هفت عدد زیر زبان به فاصله نیم ساعت با اینکه حالم بد شد اما خونریزی به صورت قطره ایی بود که از ترس عدم موفقیت ۴ عدد دیگه هم مصرف کردم که خونریزی شروع شد الان خیلی نگران هستم که تعداد زیادی قرص مصرف کرده باشم تعداد مجاز مصرف این قرص چند عدد و عوارضش چی هست؟

چرا واقعا قدر نمیدونید من ۳۴روزه سقط کردم لکه بینی داشتم که منتهی به سقط شد به هر دری کوبیدم که بمونه ولی نشد ولی شما با دستای خودتون از بین میبرین خانومی اینجا به کسایی که خودشون بچه رو عمدی سقط میکنن کمک نمیکنن بهتره به پزشک مراجعه کنید.
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان