Re: من مشکلی دارم؟

zakerifahimeh نوشته شده:با سلام
من دو بار به دلیل ناباروری شوهرم آی وی اف کردم. بعدش بدن خودم از نظر فیزیولوژی بهم ریخت. اختلال تخمک گذاری پیدا کردم. شش ماه قرص پرولاکتین خوردم. یه بار کیست فولوکولار 5*5 پیدا کردم. الان روز 14 رفتم سونوگرافی. جواب سونو به شرح زیر هست:
رحم:
ابعاد و اکوژنیسیتی طبیعی دارد. مایع ازاد در لگن دیده نشد. ضخامت اندومتر طبیعی است.
تخمدان راست: ابعاد 28*29*36 و حجم 16 سی سی. فولیکولارسیست به قطر: 3.3 -6.3 به تعداد 5-6 عدد و یک فولیکولارسیست بزرگتر به قطر 24 میلی متر در تخمدان راست مشاهده شد.
تخمدان چپ: ابعاد: 22*23* 23 و حجم 6.3 سی سی. فولیکولارسیست به قطر 2.7-4.5 به تعداد 4-5 عدد در تخمدان چپ مشاهده شد.
ابعاد و حجم تخمدان راست بزرگتر از طبیعی است.

من الان مشکلی دارم؟ چرا سایز تخمدان راستم بزرگتره؟ برای روز 14 پری با سیکل 28 روزه فولوکول 24 بزرگ نیست؟
ممنونم
سلام عزیزم
فولیکولهای ریز نشان از تنبلی تخمدان دارند و بزرگ بودن تخمدان راست هم می تواند ثانویه به همان تنبلی اش باشد
در مورد فولیکول 24 بله انتظار می رود که آزاد شود و ...
برای سیکل بعد شاید نیاز باشد زودتر آمپول hcg برای کمک به آزاد شدن فولیکول بزنید

كارشناس مامايي فيروز

Re: اندازه نرمال رحم و تخمدان چقدره؟????

سلام.خسته نباشید.
به دلیل پریودهای نامنظمم سونوگرافی دادم.جوابش اینه.میشه بگین مشکلم چیه و چیکار باید کنم؟!
ابعاد-شکا و موقعیت رحم طبیعی بوده
اندومتر ۹mm
در میومتر و اندومتر ضایعه پاتولوژیک مشاهده نشده
اندازه رحم ۶۸×۴۰×۳۵mm
تخمدانها:
R.O.S:40×22mm
L.O.S:35×22mm

سلام خسته نباشید. ب خاطر درد در ناحیه چپ شکم سونوگرافی دادم. رحم با ابعاد تقریبی 49mm'×83mm×54mmبوده و اکوی نرمال دارد. ضخامت خط آندومتر حدوداً 10mm میباشد. تخمدان راست با سایز تقریبی 14mmمیباشد. در اندکس چپ ناحیه کیستیک اکوفری با جدار نازک با ابعاد تقریبی 37mm×54mmبه علت کیست تخمدان چپ دیده می شود. میشه بگین مشکلی دارم؟
برطرف میشه؟
ممنونم

تفسیر سونو

سلام. من ۳۱ سالمه و حدود ۹ماه اقدام ب بارداری کردم ولی هنوز جواب نگرفتم. امروز سونو تخمدان و رحم دادم. ممکنه واسم تفسیرش کنید. ابعاد رحم ۷۲* ۳۰
ضخامت آندومتر ۹mm
فولیکول ب قطر ۱۹ mm در تخمدان راست
ابعاد تخمدان راست ۳۹*۱۸ و چپ ۳۴*۱۷ mm

سلام من ٢٤ سالمه ٥ ماهم هست ك ازدواج كردم ماهه قبل خونريزي داشتم ب مدت ٢هفته درحالي ك يك هفته قبلش پريوديم تموم شده بود دكتر رفتم سونو نوشتن
سونوگرافيم اندازه ي تخمدان راست ٢٦*٢٧ وتخمدان چپ ١٦*٣٢ زده و نوشتن وجود حداقل ١٢ عدد فوليكول در هر تخمدان مشاهده مي شود
خيلي ميترسم همش احساس ميكنم اندازه تخمدانام نرمال نيست و اين تعداد فوليكول ها ذهنمو درگير كرده
تو سايتايه مختلف فقط اندازه فوليكولارو نوشتن و نميدونم ١٢تا قضيش چيه مشكلي دارم؟
ممنون از پاسختون
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان