Re: اختلاف سن جنین با تاریخ پریود و سونوگرافی و مشاهده نشدن فتال پل

در تاریخ سونوی 6شهریور: 7هفته و 3روز بوده اید(طبق قرارداد محاسبه از روز اول آخرین قاعدگی)
پس فقط 5روز بیشتر از حد مورد انتظار گزارش شده
پس نمی تواند لقاح مربوط به 6تیر باشد!
چون در آن صورت باز هم طبق قرار داد محاسبه سن بارداری باید ازحداقل 10روز قبل آن(شروع پریود قبلی مثلا) انجام می شد یعنی مثلا 27خرداد و در این صورت باید در سونو:
10 هفته و دو روز گزارش می شد

كارشناس مامايي فيروز

با سلام من 20/08/97 روز اول تاریخ پریودی من بوده که در تاریخ 22/10/97 دو تا لک دیدیم و برای اولین بار به دکتر مراجعه کردم.دکتر منو فرستاد سونوگرافی.
نتیجه سونوگرافی این بود:
تصویر یک ساک حاملگی با راکسیون دسیدوال طبیعی در قسمت فوندال رحم مشاهده می شود.
کیسه زرد مشهود است ولی فتال پل دیده نمی شود.
سن حاملگی بر اساس 14.2 میلیلی:Gs معادل 5 هفته و 4 روز می باشد.
خونریزی در اطراف ساک حاملگی, اتساع در کانال سرویکس و ضایعه فضاگیر در آندکسها رویت نمی گردد.
تصویر یک میوم اینترامورال به دیامتر 21 میلیلی متر در سگمان تحتانی جدار قدامی دیده می شود.
سونو دو هفته دیگر جهت بررسی فتال پل و fhr پیشنهاد می گردد.
لطفا منو راهنمایی کنید در حالی که سن حاملگی با توجه به اولین روز شروع آخرین پریودی من 9 هفته بوده است.
دکتر سونو گرافی به من گفت جنینی با 1 میلی متر دیده می شود ولی توی متن سونو ننوشته است.

Hads نوشته شده:کارشناس محترم ممنون ازاینکه وقت گذاشتین وجواب دادین.سونوی NTرودرتاریخ1مهر انجام دادم که۱۳هفته و۱روز نوشته بود.که اصلا بابقیه سونوهام مطابقت نداره.
بله 2-3 هفته بیشتر است انگار
بالاخره یک حالت باید به عنوان درست ، تشخیص داده شود
چند تا سونوی زیر 14 هفته دارید که با هم مطابق هستند؟
كارشناس مامايي فيروز

hoosini نوشته شده:با سلام من 20/08/97 روز اول تاریخ پریودی من بوده که در تاریخ 22/10/97 دو تا لک دیدیم و برای اولین بار به دکتر مراجعه کردم.دکتر منو فرستاد سونوگرافی.
نتیجه سونوگرافی این بود:
خونریزی در اطراف ساک حاملگی, اتساع در کانال سرویکس و ضایعه فضاگیر در آندکسها رویت نمی گردد.
تصویر یک میوم اینترامورال به دیامتر 21 میلیلی متر در سگمان تحتانی جدار قدامی دیده می شود.
لطفا منو راهنمایی کنید در حالی که سن حاملگی با توجه به اولین روز شروع آخرین پریودی من 9 هفته بوده است.
دکتر سونو گرافی به من گفت جنینی با 1 میلی متر دیده می شود ولی توی متن سونو ننوشته است.
سلام عزیزم
یعنی در آذر ماه پریود نشدید اصلا؟
یا اشتباه تایپ کردید؟
كارشناس مامايي فيروز

کلا۴بار سونو انجام دادم یکی درتاریخ ۶شهریور که۸هفته و۱روز نشون داده وبا بقیه سونوهام کاملا مطابقه وباتاریخ اخرین پریودیم ۵روز فاصله داره اماسونوی Ntرو درتاریخ۱مهر انجام دادم که۱۳هفته و۱روز نشون میده واونه که به شک افتادم.تاریخ دوماه پریودیم به ترتیب یکی ۲۰خرداد ودیگری(اخرین)۱۵تیر بوده.توروخداراهنماییم کنید لطفا.

Hads نوشته شده:کلا۴بار سونو انجام دادم یکی درتاریخ ۶شهریور که۸هفته و۱روز نشون داده وبا بقیه سونوهام کاملا مطابقه وباتاریخ اخرین پریودیم ۵روز فاصله داره اماسونوی Ntرو درتاریخ۱مهر انجام دادم که۱۳هفته و۱روز نشون میده واونه که به شک افتادم.تاریخ دوماه پریودیم به ترتیب یکی ۲۰خرداد ودیگری(اخرین)۱۵تیر بوده.توروخداراهنماییم کنید لطفا.
بله عزیزم
پس همان سونو ان تی اشتباه گزارش شده با توجه به این که سه سونو دیگر مطابق است.
پس پریود دوم تون باید محاسبه شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام آخرین باری که پریود شدم 20 آبان بوده دیگه بعدش پاک بودم تا 21 دی که شروع شده به لکه بینی بعضی موقع ها هم فراتر از لکه بینی هست مثل خونریزی روزهای دوم پریودی.
شما را خدا جواب بدین شیاف پروژستون 400 هم روزی یکی استفاده می کنم ولی باز هم لکه بینی دارم.
به نظر خودم میخواد سقط بشه ولی با استفاده شیاف لکه بینی دارم.
لطفا راهنماییم کنید.

سلام قبلا توی پست های قبلی گذاشته بودم .
نتیجه سونوگرافی این بود:
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 20 مهمان