Re: تفسیر سونوگرافی

سلام لطفا سونوگرافی منو تحلیل کنسد مشکل جدی ندارم؟
رحم دارای ابعاد۷۶*۳۶
تصویر میوم ساب سروزال به قطر ۱۰ میلی متر در دیواره خلفی ناحیه فوندوس رحم مشهود است.
ضخامت دولایه اندو متر ۷میلی متر اندازه گیری شده.
هردو تخمدان بزرگ،ابعاد تخمدان راست ۴۵*۱۷ و چپ ۳۹*۱۷ میباشد.
فولیکول های کوچک محیطی به همراه استرومای افزایش یافته در هردو تخمدان مشهود است.
علایمی به نفع کیست منفرد در تخمدان ها رویت نشد.
در بررسی لگن توده فضاگیر و یا تجمعی مشاهده نشد.
مایع آزاد در لگن وجود ندارد.
نظریه میوم رحم و تخمدان های تیپ pco

تفسیر سونوگرافی

سلام
وقتتون بخیر خانوم دکتر. متشکرم که برامون وقت میزارید.
من دوهفته ست که از زمان پریودم میگذره و متاسفانه هنوز پریود نشدم.
درد های گاها شدید زیر دل و واژن دارم.
سال پیش که برای اقدام به بارداری دکتر رفتم گفتن تنبلی تخمدان داری ولی برو اقدام کن تا چند ماه. اگه باردار نشدی بیا.....
4 ساله ازدواج کردم و یک سال و نیمه که اقدام داریم.
دیروز خانوم دکتر سونوی واژینال انجام دادن.
و اینها رو فرمودن.
خیلیییی نگرانم چون در موردش هیچ توضیحی ندادن. و فقط گفتن امروز برم تست بارداری بدم.
اگه منفی بود پروژسترون تزریق بشه. دو روز بعد از پاکی سونوی رنگی بدم :cry:
اندومتر اکوژن ضخامت 14 میلیمتر
تخمدان راست. جسم زرد 19 میلی. اینویست(گمون کنم اینو گفتن) خیلی ریز زیاد.
تخمدان چپ حدودش کاملا محو(که اضافه کردن یه لخته خون میبینم یا ساک حاملگیه یا عفونت)
اندوسرویسیت خفیف.
خواهش میکنم راهنماییم کنید خیلی استرس دارم.

سلام
عزیزم اینویست احتمالا کلمه ی دیگری بوده
ای کاش از روی گزارش عکس می گرفتید و می فرستادید
در هر صورت فعلا اثری از بارداری در داخل رحم دیده نشده
البته شاید هم زود باشه برای تشخیص از روی سونو
آزمایش تون خیلی کمک کننده خواهد بود
اگر منفی بود پس احتمال دیده شدن ساک بارداری در تخمدان چپ هم رد می شود
چون علائمی از التهاب و عفونت دیده شده بد نیست عکس رنگی رو حتما داشته باشید
البته اگر باردار نبودید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سلام لطفا سونوی منو تفسیر کنین
رحم به ابعاد تقریبی ۲۶*۶۴میلیمتر با اکوی میومتر طبیعی مشاهده شده است
اندومتر به ضخامت۶میلیمتر است
تخمدان راست بزرگتر از حد طبیعی به ابعاد۳۰*۴۲میلیمتر و حجم تقریبی ۲۰سی سی حاوی چند فولیکول پریفرال به دیامتر بزرگترین۱۰میلیمتر مشاهده شد(تطابق با علائم بالینی جهت R/O PCOD توصیه میشود)
تخمدان چپ به ابعاد ۱۵*۲۸میلیمتر حاوی چند فولیکول به دیامتر بزرگترین ۱۰میلیمتر مشاهده شد
توده و کیست در ادنکس ها و مایع آزاد لنگی مشاهده نشد
مثانه با ضخامت جداری طبیعی مشاده شد. سنگ و توده درون آن مشاهده نشد

برای تشخیص تخمدان پلی کیستیک باید ازمایش یا سونوی دیگه ای انجام بدم یا با جواب ازمایش خونم مشخص میشه؟
عادت ماهانم هم تقریبا نامنظمه گاهی هم منظم
آخرین ويرايش توسط 3 on سکوت, ويرايش شده در 0.

سلام عزیزم
خود سونوی شما تخمدان پلی کیستیک را مطرح می کند : " تخمدان راست بزرگتر از حد طبیعی به ابعاد۳۰*۴۲میلیمتر و حجم تقریبی ۲۰سی سی حاوی چند فولیکول پریفرال به دیامتر بزرگترین۱۰میلیمتر"
البته نگرانی ندارد و شایع است
اگر سیکلهاتون رو بی نظم کرده دارو جهت نظم سیکل توصیه می شود در غیر این صورت تا زمانی که قصد بارداری نداشته باشید و ... ممکن است دارودرمانی آنچنان نیاز نباشد
كارشناس مامايي فيروز

Uterus Is Normal in Size And Echopattern With No Sign Of Mass Lesion Or Endometrial Thiakening

Endometrial Thiakness =5mm
Both Ovaries Have Normal Size [8ml ]There Are Multiple Snmall Prip (heral Cyst>5mm In Both Ovaries.
The Cul-de-sac Is Free Of Fluid ,Collection Or Mass Lesion

سلام تورو خدا اینو برام تفسیر کنید میخام بزارم باردار شم اما میگن تنبلی تخمدانه ینی باردار نمیشم توروخدا جواب بدین

سلام
مایع آزاد در لگن ممکن است بر اثر التهاب لگنی و یا در شرایطی پس از تخمک گذاری در سونو رویت شود
شرح حال از وجود ترشحات عفونی و دردهای مبهم لگنی ممکن است به نفع التهاب لگنی باشد.
سونوگرافی چندم سیکل تون بوده؟
كارشناس مامايي فيروز

MohadeseZare نوشته شده:Uterus Is Normal in Size And Echopattern With No Sign Of Mass Lesion Or Endometrial Thiakening

Endometrial Thiakness =5mm
Both Ovaries Have Normal Size [8ml ]There Are Multiple Snmall Prip (heral Cyst>5mm In Both Ovaries.
The Cul-de-sac Is Free Of Fluid ,Collection Or Mass Lesion

سلام تورو خدا اینو برام تفسیر کنید میخام بزارم باردار شم اما میگن تنبلی تخمدانه ینی باردار نمیشم توروخدا جواب بدین
سلام
همه چیز نرمال است
فقط کیستهای ریز به نفع تنبلی تخمدان در هر دو تخمدان رویت شده
كارشناس مامايي فيروز

سلام. ببخشید شاید جای سوال من اینجا نباشه ولی خواهش می کنم جواب بدید. در سونوگرافی یه خانم یائسه نوشته شده ضایعه سیستیک در خلف آندومتر مشاهده شده و ایشون گاهی در قسمت پایین شکم سمت چپ درد دارند. آیا این خطرناکه؟ نیاز به پیگیری داره؟ در ضمن ضخامت آندومتر سه میلیمتر هست و مشکل دیگری گزارش نشده

بارداری

سلام من 8 هفته میشه که باردارم با توجه به آخرین پریودی که 7 آذر بود ولی سونوگرافی که رفتم 5 هفته نشان داد الان به نظر شما جنین رشد نکرده البته دو هفته هم میشه که لکه بینی دارم و شیاف پروژسترون استفاده میکنم ؟؟

Mahtab97 نوشته شده:سلام. ببخشید شاید جای سوال من اینجا نباشه ولی خواهش می کنم جواب بدید. در سونوگرافی یه خانم یائسه نوشته شده ضایعه سیستیک در خلف آندومتر مشاهده شده و ایشون گاهی در قسمت پایین شکم سمت چپ درد دارند. آیا این خطرناکه؟ نیاز به پیگیری داره؟ در ضمن ضخامت آندومتر سه میلیمتر هست و مشکل دیگری گزارش نشده
سلام بله عزیزم
با روشهای دیگر باید تشخیص دقیق گذاشته شود
تحت نظر متخصص حاذق باشید و نگران نباشید
كارشناس مامايي فيروز

Re: بارداری

12680671 نوشته شده:سلام من 8 هفته میشه که باردارم با توجه به آخرین پریودی که 7 آذر بود ولی سونوگرافی که رفتم 5 هفته نشان داد الان به نظر شما جنین رشد نکرده البته دو هفته هم میشه که لکه بینی دارم و شیاف پروژسترون استفاده میکنم ؟؟
سلام
اولین آزمایش مثبت تون کی بوده؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 24 مهمان