تنبلی تخمدان

با سلام و خسته نباشید
من ابعاد تخمدان راستم ۳۴در۲۴ و چپم ۳۱ در۱۹. دکتر گف تنبلی تخمدان دارم و کیست های متعدد با قطر ۵میلی . برام دزوسپتیو و متفورمین ۵۰۰ دادن . الانم رفتم باز بهم روکین و لتروزول و استرادیول داد. منم نمخوام روکین مصرف کنم میخوام از این ماه اقدام کنم لترزول رو نوشته از۳تا۷ و استرادیول رو از ۸ تا ۱۸ . اگه این دوتا قرص رو بخورم زمان تخمک گذاریی پس کی میشه ؟ یعنی همون موقعی که استرادیول مصرف میکنم؟یا استرادیول رو نخورم و فقط لتروزول بخورم؟ خواهش میکنم راهنماییم کنین

Re: تنبلی تخمدان

سلام من۱۹ سالمه و تنبلی تخمدان دارم
سونوگرافیم این بود رحم با ابعاد حدود ۲۶×۶۳ میلیمتر و اکوی میومتر یکنواخت و طبیعی دیده میشود
ضخامت اندومتر ۶ میلیمتر میباشد
تخمدان راست به ابعاد ۱۸×۳۴ میلیمتر و تخمدان چپ به ابعاد ۱۷×۳۳م م میباشد
فولیکول های ریز و پریفرال در هر دو تخمدان دیه میشود،اکوی پارانشیمال تخمدان افزایش یافته میباشد ولی حجم هر دو تخمدان نرمال میباشد
مبشه برام تفسیرش کنید ببینم در اینده مشکل ساز نمیشه برام :cry: ازمایشامم نرمال بودن

سلام خسته نباشيد.٢٣ ساله و مجرد هستم
١٠ ماه پيش ازمايش دادم و متوجه شدم كه تيروييد كم كار دارم و همچنين پرولاكتين خونم بالا بود و در سونوگرافي كه داشتم تخمدان چپم ١٧سي سي و تخمدان راستم ٢١ سي سي بزرگتر از حد طبيعي بود و كيست هاي متعدد به أقطار ٢تا ٦ ميليمتر در هر دو تخمدانم ديده شد ،كه pco مطرح بود. حدود ٨ماه متفورمين و اسپرنولاكتين مصرف كردم و چند ماه هم قرص إل دي،الان دوباره سونوگرافي انجام دادم كه تخمدان راستم 40*17 ميلي متر و چپ ٤٠*١٩ بود و فوليك هاي كوچك محيطي ب همراه استروماي افزايش يافته در هر دو تخمدان مشهود بود .الان وضعيت تخمدانام نسبت به قبل بهتر شده ؟يا همچنان همون وضعيته؟
و سوال ديگ من الان فقط تحت نظر دكتر غدد هستم ،و ايشون ازمايش و سونو مينويسن برام آيا بايد تحت نظر دكتر زنان هم باشم ؟
ممنون ميشم اگ جوابم و بديد

سلام من ۱۹ ساله هستم و مجرد
سونومو براتون فرستادم جواب کاملی دریافت نکردم
من دکتر رفتم یه دوره ۶ماهه کتتراسمین مصرف کردم بعد از اتمام دورهدو هفته عقب انداختم بازم رفتم دکتر پروژسترون تجویز کردن ک الان هم بعداز یه هفته تزریق پریودم
تا کی ادامه داره بی نظمی قاعدگیم؟ تا اخر عمرم اینجوریم؟
مشکل خاصی هم تو ازمایشم نداشتم فقط سونو تنبلی تخمدان زده بود ک براتون فرستادم
آخرین ويرايش توسط 1 on mahsaaaaaaa, ويرايش شده در 0.

سلام من۱۹ سالمه مجردم و تنبلی تخمدان دارم
سونوگرافیم این بود رحم با ابعاد حدود ۲۶×۶۳ میلیمتر و اکوی میومتر یکنواخت و طبیعی دیده میشود
ضخامت اندومتر ۶ میلیمتر میباشد
تخمدان راست به ابعاد ۱۸×۳۴ میلیمتر و تخمدان چپ به ابعاد ۱۷×۳۳م م میباشد
فولیکول های ریز و پریفرال در هر دو تخمدان دیه میشود،اکوی پارانشیمال تخمدان افزایش یافته میباشد ولی حجم هر دو تخمدان نرمال میباشد
مبشه برام تفسیرش کنید ببینم در اینده مشکل ساز نمیشه برام

من دکتر رفتم یه دوره ۶ماهه کتتراسمین مصرف کردم بعد از اتمام دورهدو هفته عقب انداختم بازم رفتم دکتر پروژسترون تجویز کردن ک الان هم بعداز یه هفته تزریق پریودم
تا کی ادامه داره بی نظمی قاعدگیم؟ تا اخر عمرم اینجوریم؟
آزمایش هورمونمم ب گفته دکترم همه چی نرمال و طبیعی بود

سلام
عزیزم تنبلی تخمدان بیشتر درمان علامتی دارد
اگر سیکل بی نظم دارید تنظیم با دارو
اگر ترشح شیر از پستان و یا پررویی باشد درمان می شود
اگر اقدام نا موفق برای بارداری باشد کمک به تحریک تخمک گذاری می شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانوم دکتر خسته نباشید،و ممنون از پاسخگوییتون
من فقط سیکلم نامنطمه
و مجردم هستم امکان داره من با ازدواج فقط درمان شم ب گفته سونوگرافم؟
و تا چه زمانی ادامه داره دوره درمانم
ببخشید وقتتونو گرفتم و ممنون

Re: خون ریزی بارداری

دکتر ی سوال داشتم اخرین پریودی من ۹۷/۰۷/۲۲ بوده بعد ابان ماه پریود نشدم فک میکردم که به علت اب و هوای سرد که تو شهر سنندج زندگی میکنم عقب افتاده تا اینکه ۹۷/۰۹/۰۳ یعنی سه اذر رفتم ازمایش خون دادم بهم گفتن بارداری بعد به ی متخصص زنان مراجعه کردم گفت طبق اخرین پریودی تو الان شش هفته داری و برام سنو نوشت برای هشت هفتگی و منم دیروز فتم سنو بهم گفت چهار هفته و چهار روزه هستش و هنوز قلب جنین تشکل نشده و یا رشد نکرد نظرشما چیه

mahsaaaaaaa نوشته شده:سلام خانوم دکتر خسته نباشید،و ممنون از پاسخگوییتون
من فقط سیکلم نامنطمه
و مجردم هستم امکان داره من با ازدواج فقط درمان شم ب گفته سونوگرافم؟
و تا چه زمانی ادامه داره دوره درمانم
ببخشید وقتتونو گرفتم و ممنون
سلام عزیزم اینطور نمی شود گفت
باید علت تنبلی مشخص شود
آزمایش هورمونی روز دوم یا سوم سیکل و سونو
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
من رفتم سونو گرافی و جواب به شرح زیر بود:
اندازه و شکل رحم در حد نرمال می باشد ابعاد ان در برش میدساژیتال 30*85 میلی متر و در برش عرضی 55 میلیمتر بوده، ضخامت اندومتر 7 میلی متر و حجم فضای ان 5 میلی متر می باشد.
در محل اندکس ها ضایعه پاتولوژیک مشخصی رویت نشد حجم تخمدان راست 3میلی متر و تخمدان چپ 5 میلی متر است.
cul de sac فاقد مایع است.
rov=32*13
lov=27*20
ضخامت جداره مثانه پر 5 میلی متر می باشد.

پریودم ده روز عقب افتاده، ایا اینجا نشانه ای از بارداری هست؟؟
لطفا کامل توضیح بدین؟
ممنونم
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان