Re: تفسیر سونوگرافی..کارشناس محترم لطفا زود جواب بدید

محنا نوشته شده:باسلام خدمت کارشناس محترم.من 23 سالمه یک ساله که ازدواج کردم تو این مدت شش ماه آخری هیچ گونه جلوگیری نداشتم وقصد باردار شدن دارم که تاکنون موفق نشدم قبل از ازدواجم پریودیم نامنظم بود بعداز ازدواجم تقریبا منظم شده و موی زائدروی شکم و فکم دارم .اخیرا زیر شکمم و تخمدان راستم گاهی شروع به درد میکند.امروز رفتم سنو جواب سنو به این شکل بود که ابعاد رحم طبیعی است.اکوی میومتر یکنواخت است آندومتر دارای ضخامت نرمال(8.5mm)است واکوی ان طبیعی است.تخمدان راست دارای ابعاد بزرگترازطبیعی است(حجم:13cc)وبااکوپاترن فولیکولرریزومحیطی دیده میشود.تخمدان چپ دارای ابعاد حداکثرطبیعی است(حجم:12cc)ولی اکوپاترن فولیکولرنرمال دراین تخمدان مشهودمی باشد.مایع آزاد درلگن دیده نشد.
توروخدا بگین مشکلم چیه واینکه من باردار نشم زیاده؟؟خیلی نگرانم وهمچین ازطرف خانواده و همسر تحت فشارم.آیا مشکلم خیلی جدی است؟؟ومن نازا هستم؟؟یامشکلم برطرف میشه و منم میتونم مادر بشم؟؟توروخدا راهنماییم کنین خیلی نگرانم
پاسخ شما در پست دیگرتون است

كارشناس مامايي فيروز

nazanin71 نوشته شده:سلام.. من ۲۵ سالمه و تقریبا چهارساله اقدام به بارداری کردم تقریبا چندین ماه دچار لکه بینی شدم یعنی سه چهارماه پشت سرهم خون میدیدم تا اینکه یکدفعه دچار خونریزی شدید همراه با لخته های بزرگ شدم تا سه روز و بعد از اون از حال رفتم و منو بستری کردن بیمارستان و این سونو رو از من گرفتن لطفا برام تفسیر کنید..
رحم دارای ابعاد ۴۵×۳۵×۷۳ بوده ، ET:8 میباشد.
آندومتر نمای عادی داشته ، توده فضاگیر در آن دیده نشد.
تخمدان راست دارای ابعاد ۲۴×۲۶ و تخمدان چپ ۲۴×۲۷ بوده ، نمای pcoمایع آزاد در کلدوسکاک مشاهده شد.
تصویر یک ناحیه ی هایپراکو به دیامتر ۱۴×۱۹ میلیمتر در ناحیه ی سرویکال در کانال آندومتریال مشهود است و ابتدای واژن در درجه ی اول مطرح کننده کلات میتواند باشد جهت بررسی دقیق تر معاینه توصیه میشود.
سلام
عزیزم
کلوت که لخته خون است اما برای تائید تشخیص، معاینه لازم است
خداروشکر ضایعه و فیبروم و ... دیده نشده
تشخیص با درمانگر بالینی ست اما شاید شاید آزمایش کامل خون( انعقادی، هورمونی و شمارش سلول های خونی هم توصیه شود)
تنبلی تخمدان هم گزارش شده که نیاز است با دارو درمان شود تا بتوانید باردار شوید
كارشناس مامايي فيروز

سلام من 23 سالمه یک ماه بریود نشدم به بز شک مراجعه کردم قرص استرادول با دوفاستون مصرف کردم و بریود شدم علایم گرگرفتگی کماکان دارم
ابعاد تخمدان قبل از از بریودی 11*23 20*10 میل اندازه دولایه اندومتر 5 میل و همچنین میزان هورمون lh 50 fsh45 بود. ازمایش دوم هنگام بریودی دوم هستش ایا امکان بایین اومدن سطح هورمون ها با وجود گرفتگی ک هموز دارمش هست؟ کسایی بودن مثل من ک این ازمایش ها و علایمو داشته باشن و درمان شده باشند ؟

سلام

هورمون amhرو باید انجام بدهید
میزان اون خیلی تعیین کننده ست ولی اگه fsh درست باشه نشون میده وارد پری منوپوز شده اید یعنی قبل یائسگی ...
البته حتی اگر اینطور باشد
تا 40 سالگی میتونید با استروژن و پروژسترون مصنوعی پریود بشید
ولی در کل آزمایش بعدی مشخص می کند تکرار قبلی و انتی مولرین هورمون
كارشناس مامايي فيروز

در سونوگرافی واژینال من نوشته مختصرfluid همراه با نواحی کوچک اکوژن مربوط به clotدر حفره اندومتر دیده می شود. من حدود چهار ماه و نیم پیش زایمان طبیعی داشتم. و به دلیل ترشحاتی که داشتم به سونوگرافی رفتم
خواستم بپرسم این موضوع بدون دارو و با پریود حل میشود یا نه.حتما باید دارو مصرف کرد

سلام من تازه عضوشدم ونمیدونم کجابایدسوالمو طرح کنم من اخرین پریودم بهمن ماه بوذه وده اسفندازمایش دادم بارداربودم هفته شش وپنج روز سونو واژینال گفته جنین ایست قلبی کرده حتی تاکیدی پرسیدم قلبش تشکیل نشده گفته نه قلب داره اما ایست کرده .جهت سقط رفتم بیمارستان دوباره سونو نوشته تو سونو گفته اصلا جنین وجود نداره فقط ساک حاملگیه ....وازجواب سونو اول تعجبم کرده ....من وضعیتم چطوره ایااحتمال داره جنین ازبین رفته ومتوجه نشده باشن ایاخودش سقط میشه

سلام من هفته نهم هستم رفتم سونوواژینال جنین توشش هفته وپنج روزایست قلبی کرده بزرگ نشده .نمیخام گورتاژ کنم خودش سقطمیشه ؟؟؟بیمارستان مامابهم گفت قدیمهاچیکارمیکردن خوب منتظربمونی سقط میشه .نظرشماچیه
آخرین ويرايش توسط 1 on مژگان امیری, ويرايش شده در 0.

فاط نوشته شده:در سونوگرافی واژینال من نوشته مختصرfluid همراه با نواحی کوچک اکوژن مربوط به clotدر حفره اندومتر دیده می شود. من حدود چهار ماه و نیم پیش زایمان طبیعی داشتم. و به دلیل ترشحاتی که داشتم به سونوگرافی رفتم
خواستم بپرسم این موضوع بدون دارو و با پریود حل میشود یا نه.حتما باید دارو مصرف کرد
سلام عزیزم
لخته در رحم دیده شده و کمی مایع
به درمانگر دوران بارداری تون و یا درمانگر حاذق دیگری بالینی باید مراجعه کنید.
پریود داشته اید یا هنوز خیر؟
كارشناس مامايي فيروز

مژگان امیری نوشته شده:سلام من تازه عضوشدم ونمیدونم کجابایدسوالمو طرح کنم من اخرین پریودم بهمن ماه بوذه وده اسفندازمایش دادم بارداربودم هفته شش وپنج روز سونو واژینال گفته جنین ایست قلبی کرده حتی تاکیدی پرسیدم قلبش تشکیل نشده گفته نه قلب داره اما ایست کرده .جهت سقط رفتم بیمارستان دوباره سونو نوشته تو سونو گفته اصلا جنین وجود نداره فقط ساک حاملگیه ....وازجواب سونو اول تعجبم کرده ....من وضعیتم چطوره ایااحتمال داره جنین ازبین رفته ومتوجه نشده باشن ایاخودش سقط میشه
سلام عزیزم
اگر 10اسفند آزمایش مثبت داشتید پس حتما حداقل 4هفته را داشته اید پس الان حداقل 11هفته هستید
از هفته ی 8به بعد هم باید جنین و قلب رویت شود.
پس اگر به سونوها مشکوک هستید تکرار کنید و تشخیص را سریعا قطعی کنید
كارشناس مامايي فيروز

بهناز گلپایگانی نوشته شده:با سلام ممنون میشم اگه جواب غربالگری منو تفسیر کنین
Trisomy 21 : 1:891
Trisomy18: 1:8553
Trisomy 13: 22043
FBHCG:11.00
PAPP-A:6060
CRL: 80.3
BDP:26.6
HC:99.3
NT:2.9mm
NT Percentile <95%
PSV:91.1
EDV:22.3
MDV:22.3
TAPV:44.9
HR:100BPM
با تشکر
سلام عزیزم نیاز است غربالگری دوم انجام شود
کمی مشکوک است اما به دلیل موارد مشابه فعلا نگرانی نداریم
كارشناس مامايي فيروز

سلام وقت بخيرمن ٣٦ سالمه يه مدتي درد هاي شديد لگن ودل درد داشتم ولك بيني بين پريودي وفاصله پريوديهام خيلي نزديك به همه امروز سونومو گرفتم جواب رحم با ابعادmm ٧٦*٣٤درحفره لگن در خط وسط ومقطع ميد ساژينال مشهود است فوليكولهاي كوچك به حداكثر ديامتر١٠ميليمتر در تخمدان ها رويت شد مشكلي هستش

رحم باسایز۹۸×۳۲ واکوی نرمال .اندومتر۸م م ضخامت اکوی اندومتر نرمالوحدودان منظم تخمدان راست به ابعاد۲۷×۱۵م م وتخمدان چپ به ابعاد۳۷×۲۰ م م اکوی نرمال مشاهده شدند.کورپوس لوتئوم به قطر۱۳ م م درتخمدان چپ مشهود است.ضایعه پاتولوژیک در تخمدانها دیده نمیشود.مختصر مایع ازاردرکلدوساک خلفی مشاهده شد.که مطرح کننده اوولاسیون اخیر میباشد .....اطلاعات شخصی:در۲۵ فروردین نزدیکی داشتیم ولی پریود شدم ازهمان وقت کمردرد بعضی اوقات دل درد هستم یه بچه دارم اگر به شکمم کمترین فشار وارد بشه درد میکنه درضمن من در حاملگی قبلی بعداز زایمان مجبور به عمل (برداشتن کیسه صفرا شدم) خوابم بیشتر شده گه گاهی حالت تهوع دارم سینه هام درد میکنه الانم برای سلامتی سینه ورحمم رفته بودم سونو میگن بعضی ها پریود میشن درحاملگی ایا با این سونو احتمال حامگی هست یا نه؟
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان