Re: ساك حاملگي و كيسه زرده

ahmadi ۱۶ نوشته شده:سلام
ببخشید تاریخ آخرین پریود من ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ بود و روز ۲۲ اردیبهشت برای سونوی تشکیل قلب رفتم. که توی این سونو زده yolk sac و fetal poleمشاهده شد ولیfhr مشهود نبود. Gs را ۱۲ میلیمتر و crlرا ۲ میلیمتر زده و بر این اساس سن حاملگی ۵ هفته و ۱ روز تشخیص دا ده شده در حالیکه من ۷ هفته و ۴ روز بودم. من پریود منظم داشتم و مشکل خاصی نداشتم. با این تفاسیر ۲ هفته اختلاف بین بارداری و سن حاملگی غیرطبیعی نیست؟ چقدر احتمال داره سونو واژینال بعدی قلب را نشون بده. ممنونم.
سلام عزیزم
انشالله که تا الان سونوی رویت قلب رو داشتید و ...
از نظر تئوری: گاهی تخمک گذاری از زمان موردانتظار دیرتر بوده و در نتیجه چنین اختلافاتی رویت می شود (البته به شرطی چنین احتمالی را می گذاریم که بلافاصله پس از تاخیر بی بی چک یا آزمایش مثبت نشده باشد)

كارشناس مامايي فيروز

زی زی۶۵ نوشته شده:سلام. وقت بخیر
من پریودهای نامنظم دارم . روز اول آخرین دوره پریودم ۱۵فروردین بود . در روز ۳۳ دوره ام یعنی ۱۶ اردیبهشت با جواب مثبت آزمایش و بتای ۴۹۲۰ به دکتر مراجعه کردم .سونو واژینال شدم و دکتر با تعجب گفت پنج هفته هستم و تخمک ذاریم زودتر از ۱۳ دوره ام بوده.ساک حاملگی دیده شد و گفت داخل رحم هست و پوچ نیست. قرار شد دو هفته بعد یعنی ۳۰ اردیبهشت برم سونو. اما من بخاطر لکه بینی در تاریخ ۲۴ اردیبهشت رفتم و سونو شکمی انجام شد. در سونو شکمی ساک حاملگی به اندازه ۲۹در۹ میلیمتر دیده شد و بدون فتال پل و یولک ساک هم دیده شد. گفتن با توجه به قطر من ۷هفته و دوروز دارم . همچنین مقداری هموراژی رتروکوریونیک در قسمت تحتانی ساک حاملگی به قطر ۴ میلیمتر دیده شد.
سوالات من :
ایا سن بارداری من درست تخمین زده شده؟آیا برای دیده نشدن فنال پل دیر است؟ آیا نیاز به سونو واژینال برای دقت بیشتر هست؟و اینکه آیا هموراژی که دیده شده مسئله غیر عادی است؟آیا مصرف روزانه دو عدد دوفاستون و دو عدد شیاف پروژسترون واژینال ممکن است باعث رشد بیش از حد ساک حاملگی و درنتیجه تخمین اشتباه سن بارداری شده باشد؟
سلام نه عزیزم باعث رشد زودتر از موقع و ... نمی شود
لکه بینی و هموراژی و ... لزوما باعث خطر جدی نمی شود و مواردی که نرمال پیش رفته فراوان است
اما در مورد سن: بله باید با اختلاف 1 تا 2 هفته بعد از آخرین سونو ، واژینال تکرار شود تا تشخیص قطعی شود. احتمال نرمال پیش رفتن همچنان بوده است
البته امیدوارم که تا الان رفته باشید و دیده باشند
كارشناس مامايي فيروز

سلام وقتتون بخير تاريخ آخرين پريود من ٢١فروردين ٩٧بوده رفتم سونو در تاريخ ٩خرداد سن حاملگي ٦هفته گزارش شد ساك ديده شد با كيسه زرده و فتال پل ولي هنوز ضربان نداشت بچه ٣ميل بود
يه كيست هم در مجاورت خلفي تخمدان راست به اندازه ٢٠ميل بود
ايا همه چي طبيعيه؟
ضربانش چرا نبود ؟

باسلام
آخرين تاريخ پريودي من ١/٢/٩٧ بوده و در تاريخ ٢٧/٢/٩٧ بي بي چك برام مثبت نشون داد در تاريخ ١/٣/٩٧آزمايش مثبت بود من در تاريخ ٥/٣/٩٧ در مطب دكتر سنو دادم كه هيچ ساك حاملگي نشون نميداد تو تاريخ ١٩/٣/٩٧ بيرون سونو گرافي دادم كه كه يك ساك حاملگي به اندازه 15mm و معادل 6w 2d رو نشون مياد واكنش دسيدوال نرمال بود مايع امينوتيك نرمال بود و yolk sac ابعاد 5mm رو نشون ميداد اما امبريو مشاهده نشده
دليلش چيه؟ آيا حاملگيه پوچه؟ يا رشدش كم؟
دكترم گفت بعد ده روز سونو رو تكرار كنم كه ببينه رشدش طبيعيه يا نه
امكان داره قلبش تشكيل نشه تو رو خدا كمكم كنيد

سلام بله عزیزم
با توجه به زود مثبت شدن بتاتون هم: احتمالا به موثع تخمک گذاری و لقاح انجام گرفته.
باید در سونوی آخرتون: جنین و قلب رویت می شده
احتمال پوچ هست اما همچنان اجتمال طبیعی بودن هم هست .
سونوی دوم تشخیص قطعی را می گذارد و ما تا اون زمان راهی متاسفانه برای تشخیص نداریم
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و احترام
بنده در سونوی اولم که بعد از لکه بینی شدید با شرایط اضطراری در هفته پنجم به پزشکم مراجعه کردم ایشان گفتند که دو جنین هر دو دارای ساک جدا یکی پایین تر و یکی بالا دارم که قلب جنین بالا رویت شد اما جنین دوم نامشخص بود .که پزشک مجددا برای هفته هفتم به بنده نوبت سونو دادن ‌.دیروز بعد از یه خونریزی نسبتا زیاد با خون تقریبا روشن و دردی شبیه به پریودی با مطب پزشک تماس گرفتم که ایشان خواستند که سریعا برای ویزیت به مطب بروم مجددا سونو انجام شد .جنینی که قبلا بالا بود از نظر پزشک کاملا نرمال با ضربان قلب منظم ۱۴۰ و صدای ضربان قلب نیز شنیده شد اما ساک جنینی که پایین تر بود همچنان جنین مشخص نبود و دکترم علت خونریزی را جنین دوم ا علائم کردند و در ریپورت سونو علایم رو به نفع هماتوم نوشتند ‌.از انجایی که بنده گروه خونی ام منفی و همسرم مثبت است دکتر گفتند امپول روگام رو تزریق کنم که شب گذشته تزریق انجام شد .حالا استرس و اضطراب شدید به سراغم امده که اولا تزریق امپول روگام در هفته نزدیک به هفت مشکلی ایجاد نمی کند؟ دوم اینکه ساک و جفت جنین دومی که پایین است چه می شود؟ایا ممکن است بعد از هفته ششم جنینی رشد کند ؟ این خونریزی و لکه بینی ها تا کی ادامه خواهد داشت .و اینکه با وجود مشکلاتی که بوجود امده می توانم بارداری نرمال؟ داشته باشم و ان شالله جنینم را با سلامتی کامل زایمان کنم ؟دکترم خواستند سه هفته بعد مجددا به ایشان مراجعه کنم . بسیار بسیار نگران و مضطرب شدم بسیار ممنون می شوم راهنمایی و کمک بفرمائید ‌خداوند یاورتان ‌

با سلام
من 30 سالمه.دقیقا پارسال سیزدهم خرداد 96 یه کورتاژ به خاطر بارداری مولار داشتم .از تاریخ 19 خرداد 97 باردار شدم و پیش پزشکم رفتم .ایشون سونو انجام داد و گفت خداروشکر بارداریم مولار نیست .و گفت ساک حاملگی و کیسه زرده مشاهده شد .خواستم بدونم بابت تشکیل جنین امیدوار باشم؟؟؟؟

با سلام
من 30 سالمه.دقیقا پارسال سیزدهم خرداد 96 یه کورتاژ به خاطر بارداری مولار داشتم .از تاریخ 19 خرداد 97 جواب آزمایش بارداریم مثبت شد. پیش پزشکم رفتم .ایشون سونو انجام داد و گفت خداروشکر بارداریم مولار نیست .و گفت ساک حاملگی و کیسه زرده مشاهده شد .خواستم بدونم بابت تشکیل جنین امیدوار باشم؟؟؟؟به تجویز پزشک ویتامین bو اسید فولیک هم مصرف میکنم.از شرایط آزمایش بتام هم پزشکم راضی بود .فقط گفت جنین مشاهده نشد و دو هفته دیگه برم برای بررسی شرایطم.به نظرتون با این شرایط جنین تشکیل خواهد شد؟؟؟

با سلام.ممنون براي اين سايت خوب و اطلاعات مفيدتون.
آخرين تاريخ پريودم ١١ ارديبهشت بود و پنج روز خونريزي داشتم.به دليل داشتن كيست ،زمان پريود من بطور منظم اتفاق نميفته و هميشه چند روز اختلافش بيشتر ميشه .(مثلا واسه ماه آينده ممكن بود ١٤ خرداد پرييود ميشدم)...وقتي اين ماه برييود نشدم شك كردم و چند روز پيش با ازمايش ادرار متوحه شدم كه حامله هستم و براي ازمايش خون و سنوگرافي فرستاده شدم بدليل اينكه نزديك يك هفته هستش كه لكه بيني به رنگ قهوه اي داشتم ولي الان صورتي شده.توي جواب سنوكرافي نوشته شده كه ساك حاملگي ديده شده ولي كيسه زرده و آمبريو ديده نشده .!!!سايز ساك حاملگي هم :8mm*5mm*9mm
خواستم بپرسم آيا اين طبيعي هستش يا بارداري پوچ هستش؟براي ١٠ روزه ديگه دوباره بهم سنو دادن گفتن شايد سن بارداري كم باشه.سن بارداري منو ٧ هفته نوشتن!...ممنون ميشم راهنماييم كنيد .علت تشكيل نشدن كيسه زرده و يا آمبريو چيه؟ايا بخاطر يه بيماري ژنتيكي و يا زنان هستش ؟اين اطلاعات هم در برگه سنو نوشته شده:gestational Sac(Mean):7.3mm
Gestational Sac(Volume):0.2ml

افتاب نوشته شده:با سلام و احترام
بنده در سونوی اولم که بعد از لکه بینی شدید با شرایط اضطراری در هفته پنجم به پزشکم مراجعه کردم ایشان گفتند که دو جنین هر دو دارای ساک جدا یکی پایین تر و یکی بالا دارم که قلب جنین بالا رویت شد اما جنین دوم نامشخص بود .که پزشک مجددا برای هفته هفتم به بنده نوبت سونو دادن ‌.دیروز بعد از یه خونریزی نسبتا زیاد با خون تقریبا روشن و دردی شبیه به پریودی با مطب پزشک تماس گرفتم که ایشان خواستند که سریعا برای ویزیت به مطب بروم مجددا سونو انجام شد .جنینی که قبلا بالا بود از نظر پزشک کاملا نرمال با ضربان قلب منظم ۱۴۰ و صدای ضربان قلب نیز شنیده شد اما ساک جنینی که پایین تر بود همچنان جنین مشخص نبود و دکترم علت خونریزی را جنین دوم ا علائم کردند و در ریپورت سونو علایم رو به نفع هماتوم نوشتند ‌.از انجایی که بنده گروه خونی ام منفی و همسرم مثبت است دکتر گفتند امپول روگام رو تزریق کنم که شب گذشته تزریق انجام شد .حالا استرس و اضطراب شدید به سراغم امده که اولا تزریق امپول روگام در هفته نزدیک به هفت مشکلی ایجاد نمی کند؟ دوم اینکه ساک و جفت جنین دومی که پایین است چه می شود؟ایا ممکن است بعد از هفته ششم جنینی رشد کند ؟ این خونریزی و لکه بینی ها تا کی ادامه خواهد داشت .و اینکه با وجود مشکلاتی که بوجود امده می توانم بارداری نرمال؟ داشته باشم و ان شالله جنینم را با سلامتی کامل زایمان کنم ؟دکترم خواستند سه هفته بعد مجددا به ایشان مراجعه کنم . بسیار بسیار نگران و مضطرب شدم بسیار ممنون می شوم راهنمایی و کمک بفرمائید ‌خداوند یاورتان ‌
سلام عزیزم
نگران نباشید
بارداری های مشابه شما زیاد بوده اند.
اگر جنین دوم باقی نماند هم جذب می شود و مشکلی برای جنین دیگرتون ان شاء الله ایجاد نمی کند
تا روشن شدن وضعیت جنین دوم ممکن است لکه بینی داشته باشید استراحت و مصرف شیاف کاری ست که از دست ما بر می آید
كارشناس مامايي فيروز

Banoo Raha نوشته شده:با سلام
من 30 سالمه.دقیقا پارسال سیزدهم خرداد 96 یه کورتاژ به خاطر بارداری مولار داشتم .از تاریخ 19 خرداد 97 جواب آزمایش بارداریم مثبت شد. پیش پزشکم رفتم .ایشون سونو انجام داد و گفت خداروشکر بارداریم مولار نیست .و گفت ساک حاملگی و کیسه زرده مشاهده شد .خواستم بدونم بابت تشکیل جنین امیدوار باشم؟؟؟؟به تجویز پزشک ویتامین bو اسید فولیک هم مصرف میکنم.از شرایط آزمایش بتام هم پزشکم راضی بود .فقط گفت جنین مشاهده نشد و دو هفته دیگه برم برای بررسی شرایطم.به نظرتون با این شرایط جنین تشکیل خواهد شد؟؟؟
سلام نه عزیزم
در شرایط فعلی اصلا نگرانی ندارید و فعلا یک بارداری نرمال رو پیش رو دارید
ان شاء الله همواره خوش خبر بیایید...
كارشناس مامايي فيروز

Mary1 نوشته شده:با سلام.ممنون براي اين سايت خوب و اطلاعات مفيدتون.
آخرين تاريخ پريودم ١١ ارديبهشت بود و پنج روز خونريزي داشتم.به دليل داشتن كيست ،زمان پريود من بطور منظم اتفاق نميفته و هميشه چند روز اختلافش بيشتر ميشه .(مثلا واسه ماه آينده ممكن بود ١٤ خرداد پرييود ميشدم)...وقتي اين ماه برييود نشدم شك كردم و چند روز پيش با ازمايش ادرار متوحه شدم كه حامله هستم و براي ازمايش خون و سنوگرافي فرستاده شدم بدليل اينكه نزديك يك هفته هستش كه لكه بيني به رنگ قهوه اي داشتم ولي الان صورتي شده.توي جواب سنوكرافي نوشته شده كه ساك حاملگي ديده شده ولي كيسه زرده و آمبريو ديده نشده .!!!سايز ساك حاملگي هم :8mm*5mm*9mm
خواستم بپرسم آيا اين طبيعي هستش يا بارداري پوچ هستش؟براي ١٠ روزه ديگه دوباره بهم سنو دادن گفتن شايد سن بارداري كم باشه.سن بارداري منو ٧ هفته نوشتن!...ممنون ميشم راهنماييم كنيد .علت تشكيل نشدن كيسه زرده و يا آمبريو چيه؟ايا بخاطر يه بيماري ژنتيكي و يا زنان هستش ؟اين اطلاعات هم در برگه سنو نوشته شده:gestational Sac(Mean):7.3mm
Gestational Sac(Volume):0.2ml
سلام عزیزم
چون تازه مثبت شده آزمایشتون ، پس شاید بارداری دیرتر از زمان مورد انتظار همیشه شروع شده و در نیتجه طبیعی ست که در سونو جنین رویت نشود و با اختلاف 2 هفته دیده شود.
چون سیکل نامنظم هم داشته اید ، این احتمال هیچ بعید نیست
پس فعلا نگران نباشید
كارشناس مامايي فيروز

سلام
خسته نباشید. لطفا جواب منو زود بدید . من خیلی نگرانم.
من در تاریخ ۲۲ اردیبهشت iui شدم. و در تاریخ ۵ ام خرداد بتام ۷۳ بود و ۴۸ ساعت بعد ۱۸۲ شد.
۱۳ خرداد سونو واژینال کردن و ساک حاملگی دیده شد. و دکترم گفت ۴ هقته و ۱ روز.
۳۱ خرداد سونو شکمی کردم که فقط ساک دیده شد بدون کیسه زرده و فتال پل. سن بارداری هم ۶ هفته و ۱ روز.
گفتن ۱۰ روز دیگه تکرار کنم. بارداری من پوچه؟
لطفا زودتر منو از نگرانی در بیارین....
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان