Re: اندازه نرمال رحم و تخمدان چقدره؟????

سلام من امروز سونو دادم و گفتن که تنبلی تخمدان دارم خیلی نگرانم و میخوام که حامله بشم لطفا راهنمایی کنید میتونم باردار شم یا نه؟
تخمدان ها برجسته بوده و نمای سونوگرافیکpcod داشته و حاوی فولیکول های متعدد ۳-۴mm می باشند.

سلام خسته نباشید خانم دکتر من سونوی ترانس واژینال دادم داخلش اینهارو نوشته بود خیلی نگرانم رحم دارای ابعاد۳۵*۷۴ میلیتر و اکوژنیسته نرمال میباشد.ضخامت اندومتر۷میلیمتر است.تخمدانها دارای فولیکولهای ریز پریفال و استرومای اکوژن مرکزی مطرح کننده نمای سونوگرافیکpcoمیباشند تطبیق با یافته های بالینی وازمایشگاهی توصیه میشود.فولیکول غالب۲۱*۱۵میلی متری در تخمدان چپ دیده شد.مایع آزاد متوسط در لگن دیده شد.خانم دکتر خیلی وضعیتم بده؟؟بچه دار میشم؟؟۴ماه که اقدام کردم خواهش میکنم کمکم کنید دارم دیوانه میشم

سلام عزیزم
نه نگران نباشید
تخمدانهاتون نمای تخمدان پلی کیستیک و تنبلی تخمدان داشتند اما خداروشکر یک فولیکول خوب هم داشتید که برای بارداری یکی هم کافیست
اما در کل با توجه به شرایط خودتون که در پست دوم توضیح دادید و همچنین نمای تنبلی تخمدان در سونو، درمان دارویی رو زود شروع کنید که برای بارداری معطل نشوید
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشین این سونو منه
رحم به ابعاد ۴۷*۳۴*۷۴ با اکوی میومتر نرمال در پوزیشن میدانیم رویت گردید سرویکس طول و نمای نرمال دارد.میوم مشاهده نشد

ضخامت دولایه اندومتر9mmمی بادامکی اندومتر طبیعی است.junctionمیومتر و اندومتر منظم و مشخص است.خواسته رحمی خالی بوده تجمع غیر طبیعی مایع یا یافته ابتذال درآن دیده نمیشود

تخمدانها سایز بزرگتر از حد نرمال داشته ابعاد تخمدان راست
22*40 mm و تخمدان چپmm 43*22اندازه گیری شود
استرمای تخمدان افزایش یافته وفولیکول های ریز حاشیه ای 2تا 10میلی متردرتخمدانها رویت میگردد جهت بررسی از نظرpcoتطبیق با یافته ای بالینی و آزمایشگاهی توصیه میگردد

میخوام بدونم هردو تخمدانم بزرگن و کیست دارن یا نه ممنون میشم جواب بدین

سلام دکتر عزیز من روز 14 سیکلم سونوگرافی رفتم ضخامت اندومتر4 میل و دارای فولیکول کمتر از 10
روز سوم سیکل هم آزمایش هورمونی دادم میزان پروژسترون و تسترونم یک مقدار کمی بالاتر از حد معمول بود ولی هورمون dhea. ام خیلی بالاتر بود حدود 514 که رنج اون تا 340. پریودم منظمه ولی موی زاید دارم و از همه بدتر پوستم احساس میکنم ضمخت شده و لطیف نیست و همینطور تیرگی واژن و زیربغل که جایی خوندم از عوارض پلی کیستیک هست. من باید چیکار کنم زندگیم داره برای عوارض این بیماری از هم می پاشه همین ضخیم بودن پوست و تیرگی. :(

سلام عزیزم شواهد کمی به نفع تنبلی تخمدان و عدم تعادل هورمون هاست که نیاز به دارو درمانی دارد
تحت نظر متخصص حاذقی باشید اصلا نگرانی ندارد و متاسفانه الان مشکل بسیار رایجی ست.
ضمنا ازشون در مورد مراجعه به متخصص پوست هم مجوز بگیرید که اگر امکان دارد موازی کاری کنید و چند مشکل رو با هم حل کنید.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام من۳۰ فرودین عمل لاپاراسکوپی کیست تخمدان انجام دادم
وبعد ۲۶ روز پریود شدم واز قرض ضد بارداری استفاده میکنم ودرساعات مشخص نخوردم موقع خواب شبی یکی استفاده کردم
ولی مدام لک بینی دارم وپریودم ده روز طول کشید ودوباره بعد ۱۵ روز پریود شدم
سونو که امروز انجام دادم
رحم طبیعی
تخمدان طبیعی
اکوی میومر هتروژن
ضخامت آندومتر ۶ میلی متر
درضمن روز ۴ پریودم هست
با تشکر از جواب شمت

سلام
عزیزم بااینکه ممکن است در سیکل بعد این مشکل را نداشته باشید و قرصها کارامد شوند اما در زمینه داشتن لکه بینی با وجود مصرف قرصها، باید جراحتون رو حتی شده تلفنی مطلع کنید تا در صورت صلاحدید شون درمان را تغییر دهند.
كارشناس مامايي فيروز

سلام و خسته نباشید
من 29 سالمه، رفتم سونو تخمدان راست 16*28 و تخمدان چپ 23*32 میلی متر است.
اکوی استرومای تخمدان ها بالا بوده، کانون های ریز سونولوسنت حداکثر به قطر 5-6 میلی متر در داخل آنها مشاهده می شود
اندازه تخمدان ها باهم متفاوته خیلی، اندازه نرمال چنده؟ و آیا مشکل حادی دارم؟ :(
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 27 مهمان